Su amžiumi vystosi fiziologiniai akies lęšiuko pakitimai. Jis standėja ir vis sunkiau keičia laužiamąją galią. Vystosi presbiopija (vad. senatvinė toliaregystė, amžinė toliaregystė) – būsena, kai pradedama blogiau matyti iš arti. Šie fiziologiniai pakitimai išsivysto apie 45–50 metus.

Regėjimą pagerina akiniai arba kontaktiniai lęšiai. Trūkumas – pacientas tampa priklausomas nuo akinių, dažnai – kelerių, skirtų žiūrėti skirtingais nuotoliais. Regėjimui ir toliau blogėjant, po kelerių metų skiriami stipresni akiniai. Kontaktinius lęšius ne visi žmonės gerai toleruoja, ypač vyresnio amžiaus. Su lęšiais naudojami akių lašai jas dar labiau sausina.

Pacientai, kuriems dėl tam tikrų regėjimo sutrikimų lęšiukas jau yra pakeistas į vienažidininį lęšį, irgi tampa priklausomi nuo papildomos optinės korekcijos akiniais, jei dirba iš artimo ar vidutinio nuotolio.

Pacientai, kuriems dėl tam tikrų regėjimo sutrikimų lęšiukas jau yra pakeistas į vienažidininį lęšį, irgi tampa priklausomi nuo papildomos optinės korekcijos akiniais, jei dirba iš artimo ar vidutinio nuotolio. Nenorintiems arba dėl įvairių priežasčių negalintiems nešioti akinių šiuolaikinė medicina siūlo sprendimą – presbiopijos chirurginį gydymą. 

Operacijos metu implantuojamas naujos kartos daugiažidininis intraokulinis lęšiukas, kuris grąžina gerą regėjimą iš arti, į tolį ir iš vidutinio nuotolio. Atkuriamas matymas įvairiu atstumu, todėl pacientui nebereikia akinių. Nenorintiems arba dėl įvairių priežasčių negalintiems nešioti akinių šiuolaikinė medicina siūlo sprendimą – presbiopijos chirurginį gydymą. Operacijos metu implantuojamas naujos kartos daugiažidininis intraokulinis lęšiukas, kuris grąžina gerą regėjimą iš arti, į tolį ir iš vidutinio nuotolio. Atkuriamas matymas įvairiu atstumu, todėl pacientui nebereikia akinių.
Operacija – paprasta, atliekama naudojant labai mažus, 1–2 mm, pjūvius. Jos trukmė – apie 30 min. Operacinė trauma minimali, geras matymas atkuriamas per kelias dienas po operacijos.

Apie presbiopijos operaciją skaitykite  ČIA 

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams