Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 12 05
Ausų, nosies, gerklės (LOR) ligos
5 min. skaitymo

Kai vaikui skauda gerklę, gydytoja įspėja išlikti budriems: paprastas simptomas gali komplikuotis į pavojingą būklę

Turbūt nėra tokio vaiko, kuris užaugtų nepajutęs gerklės skausmo. Tai dažnas simptomas, ypač peršalimo ligų sezono metu. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja otorinolaringologė (LOR) Inga Tamošaitienė atsiųstame pranešime spaudai sako, kad per metus vaikui skaudėti gerklę gali ir keliolika kartų, tačiau tėvams visuomet būtina išlikti budriems, nes, rodos, paprastas simptomas gali komplikuotis į pavojingą būklę.

Plačiau
2023 12 01
Akių ligos
3 min. skaitymo
Gydytoja aptarė pavojingiausias ir sparčiausiai besivystančias akių ligas: uždelsus gresia aklumas

Susilpnėjęs matymas ar rizika prarasti regėjimą – vieni labiausiai visuomenę gąsdinančių sveikatos sutrikimų. Nors situacija gerėja, visgi Lietuvos gyventojai dar nėra pratę reguliariai tikrintis akis. Medicinos diagnostikos ir gydymo „Hila“ gydytoja oftalmologė Dovilė Jakštienė aptaria pavojingiausias ir sparčiausiai besivystančias ligas, kurių laiku nepastebėjus gali grėsti ne tik negrįžtamas regos susilpnėjimas, bet ir apakimas.

Plačiau
2023 11 09
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo
Gydytoja įspėja: dalis vyrų prostatos vėžio diagnozę išgirsta per vėlai

Skaičiuojama, kad prostatos vėžys – dažniausia vyrų piktybinė liga Lietuvoje. Ši liga kasmet diagnozuojama apie 2 tūkst. vyrų ir nusineša per 500 gyvybių. Kaip ir daugelio onkologinių ligų atveju, kovojant su prostatos vėžiu, esminis faktorius laikas – kuo anksčiau liga nustatoma tuo sėkmingesnio gydymo galima tikėtis.

Plačiau
2023 10 16
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Pusė peršalimo atvejų iš tikrųjų – COVID-19: gydytojas patarė, kaip geriausia elgtis susirgus

COVID-19 visuomenėje cirkuliavo net ir vasarą. Atvėsus orams šios virusinės infekcijos atvejų daugėja, tačiau medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ šeimos gydytojas Vilius Rajeckas sako, kad iš visų besikreipiančių dėl peršalimo simptomų, dažnam nustatomas COVID-19. Gydytojas pasidalijo patarimais, kaip šiuo metu geriausia elgtis, jei susirgote.

Plačiau
2023 10 03
Kita
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja Daiva Berškienė: „Ta profesinė tarnystė – prasminga“

Šeimos gydytoja Daiva Berškienė pripažįsta, jog yra medikė iš pašaukimo, niekad pasirinkimu nesudvejojusi, o po dvidešimties darbo metų jame matanti dar daugiau prasmės. Prieš metus ji ėmė vadovauti dabar pirmą gimtadienį mininčiam Hila | Medicinos diagnostikos ir gydymo centro padaliniui Laisvės prospekte.

Plačiau
2023 09 13
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
3 min. skaitymo
Kineziterapeutė G. Badikonytė: „Smagiausia, kai matai džiaugsmu degančias paciento akis“

„Esu ten, kur ir norėčiau būti“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Gerda Badikonytė. Iki tapdama netrukus metų gimtadienį minėsiančio Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sostinės Lvivo g. komandos dalimi ji žengė žingsnis po žingsnio. Gerai pažino įstaigos tvarką, struktūrą, vertybes ir žmones, taip pat spėjo baigti kineziterapijos studijas Vilniaus universitete.

Plačiau
2023 08 22
Akių ligos
4 min. skaitymo
Tūkstančiai vaikų kasmet nosis pabalnoja akiniais. Ar galime tai pakeisti?

2022 m. Higienos instituto sveikatos statistikos duomenimis, Lietuvoje miopija, arba trumparegystė, diagnozuota daugiau nei 45 tūkst. vaikų (0–17 m.). Tai reiškia, kad regėjimo į tolį sutrikimų turi apytikriai kas 11 šalies vaikas iki 18 metų. Dalis trumparegystės atvejų aptinkami kasmetinių profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų metu, todėl artėjant naujiems mokslo metams kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro akių ligų gydytoją Dalią Krivaitienę.

Plačiau
2023 08 20
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja apie vitaminų lašines: kam jos naudingos, o kada gali kelti pavojų?

Gerai žinoma tiesa – organizmui būtina pusiausvyra. Ne išimtis ir maistinės medžiagos, vitaminai bei mineralai. Spartus šiuolaikinis gyvenimo tempas, nesubalansuota mityba ir darbo bei poilsio režimas lemia, kad dažnas mūsų svarbius vitaminus ir mikroelementus išeikvojame greičiau nei jų papildome. Kaip vienas iš būdų greitai atkurti prarastą balansą – ne per seniausiai išpopuliarėjusios vadinamosios vitaminų lašinės.

Plačiau
2023 08 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
6 min. skaitymo
Kaip sužinoti, kokia fizinė veikla teikia didžiausią naudą jūsų kūnui ir sveikatai?

Ne paslaptis, kad ilgos sėdimo darbo valandos, nejudrus laisvalaikis ir nesubalansuota mityba veda ne tik prie nepageidaujamų kilogramų augimo, bet ir rimtų sveikatos bėdų ateityje. Nors vis daugiau žmonių susimąsto, kaip į savo užimtą dienotvarkę galėtų įtraukti daugiau fizinio aktyvumo, dalis skaudžiai nusivilia – treniruotės ne-duoda laukto rezultato, deginamos kalorijos, o riebalai netirpsta. Apie tai šiandien kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytoją Mantą Ambrašką.

Plačiau
2023 08 04
Kita
4 min. skaitymo
Laura Pranienė: kaip chemijos mokslai atvedė į mediciną ir kodėl geras klientų aptarnavimas šiandien – konkurencinis pranašumas?

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Komercijos padalinio direktorės Lauros Pranienės temperamento ir energijos, regis, pakaktų keliems. Ji vadovauja už rinkodarą, pardavimus ir klientų aptarnavimą atsakingiems centro darbuotojams. Šios darbo kryptys šiandien labai svarbios, ypač – itin kokybiškas ir rūpestingas aptarnavimas. Kaip tai tobulinti, Laurai rūpi ir labai įdomu. Ji seka pasaulines tendencijas, daug taškų ant „i“ sudėjo ir neseniai atliktas „Kliento kelionės tyrimas“, kuriuo siekta dar labiau pagerinti aptarnavimą Medicinos diagnostikos ir gydymo centre.

Plačiau
2023 07 27
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja apie vaikų sveikatos patikras: kas tiriama jų metu ir kada reikėtų sunerimti?

Kasmet ruošiantis naujiems mokslo metams vaikus auginantiems tėvams tenka ne tik atnaujinti mokyklinių reikmenų krepšelį, bet ir su atžalomis apsilankyti pas šeimos ar vaikų ligų gydytoją. Nors yra manančiųjų, kad kasmetinė sveikatos patikra yra tik dar vienas formalus įrašas sveikatos duomenų sistemoje, kurio reikalauja ugdymo įstaigos, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Aldona Dimaitienė sako, kad vaikų sveikatą reguliariai tikrinti būtina.

Plačiau
2023 07 27
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kaip laiku pastebėti vaikų laikysenos problemas ir kada kreiptis į specialistus?

Vasarai persiritus į antrąją pusę, natūralu, kad tėvai vis dažniau pagalvoja apie artėjančius mokslo metus, o gydytojai savo ruožtu ragina kuo anksčiau atvykti su vaikais patikrinti jų sveikatos. Labai svarbu išsiaiškinti, ar nėra laikysenos problemų.
Pasak specialistų, netaisyklinga laikysena – vienas esminių vaikų ir paauglių sveikatos sutrikimų. Apie tai, kodėl svarbu laiku pastebėti ir gydyti laikysenos bei stuburo iškrypimus ir kokios priemonės yra veiksmingiausios, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Aistė Jakštienė.

Plačiau
2023 07 17
Kita
4 min. skaitymo
Reabilitacijos ir sporto medicinos centro vadovas T. Puzara: „Turiu komandą, su kuria galime kelti aukščiausius tikslus“

Ilgai kartojęs, kad pacientų reabilitacija yra ne mažiau svarbi nei kitos paslaugos, Tadas Puzara pasiekė savo. Jo vadovaujamas Reabilitacijos ir sporto medicinos centras šiandien yra moderniausias ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse. Naujausia testavimo, diagnostikos ir kineziterapijos įranga aprūpinto Medicinos diagnostikos ir gydymo centro padalinio pacientai jau įvertino čia gaunamų paslaugų kokybę.

Plačiau
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams