Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2024 06 12
Akių ligos
6 min. skaitymo

Akių gydytojo patarimai: kaip atpažinti ir gydyti astigmatizmą?

Astigmatizmas nėra liga, kuri gali būti išgydoma. Tai – refrakcijos yda (netobulas spindulių laužimas), kai šviesos spinduliai, praėję pro akies optinę terpę, susikerta ne viename bendrame taške. Asmuo, turintis astigmatizmą, mato neryškų vaizdą. Nors ši būklė nėra pavojinga, nesiimant jokių regos korekcijos metodų, ji gali sukelti tam tikrų komplikacijų. Plačiau apie astigmatizmą pasakoja „Hila“ akių gydytoja Aušrinė Misevičė.

Plačiau
2024 05 27
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Reabilitacija po Hallux valgus operacijos: atmintinė pacientams

Terminu Hallux valgus vadinamas šoninis didžiojo kojos piršto iškrypimas į išorę. Ši deformacija laikoma viena labiausiai paplitusių pėdos patologijų. Kaip reabilitacija po Hallux valgus operacijos padeda mažinti skausmus, stiprinti pėdą ir greičiau pacientams sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą, pa-sakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ kineziterapeutė Deimantė Kavaliauskienė.

Plačiau
2024 05 22
Kardiologija, širdies ligos
5 min. skaitymo
Širdies nepakankamumas gresia 1 iš 5 keturiasdešimtmečių: kas gali nuo šios ligos apsaugoti?

Kraujotakos sistemos ligos jau daug metų išlieka dažniausia mirties priežastimi Lietuvoje – jos vidutiniškai lemia kas antrą netektį. Tarp puokštės šios sistemos ligų neretai atsiduria ir širdies nepakankamumas. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja kardiologė Eglė Brazdžiūnienė pabrėžia, kad ši diagnozė gresia 1 iš 5 keturiasdešimtmečių. Tiesa, kaip ir daugelio kitų ligų, pacientų amžius vis jaunėja.

Plačiau
2024 05 20
Akių ligos
7 min. skaitymo
Akių gydytojai atsako į dažniausius klausimus apie glaukomą

Glaukoma – tai akių liga, ilgainiui pažeidžianti regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles. Kaip atpažinti pirmuosius jos požymius, kokie šios klastingos ligos atsiradimo veiksniai, kaip vyksta glaukomos diagnostika ir gydymas – į šiuos ir kitus svarbius klausimus atsako medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ akių gydytoja Akvilė Skurkaitė-Milaknė.

Plačiau
2024 04 30
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
5 min. skaitymo
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai

„Nebūk šleivapėdis“, – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įstrižai, nukreiptas viena į kitą. Visgi medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja ortopedė-traumatologė Julija Ravinskienė tikslina: šleivapėdystė ir šleivojimas (šleiva eisena) yra du skirtingi dalykai. Ką esamiems ir būsimiems tėvams verta apie tai žinoti ir kodėl šioje temoje būtina atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo problematiką?

Plačiau
2024 04 30
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
11 min. skaitymo
Reabilitacija po traumų ir operacijų: kada ji skiriama ir kokia jos nauda?

Kokybiška reabilitacija po traumų ir operacijų yra itin svarbi ir reikalinga. Ji visapusiškai padeda stiprinti organizmą, grąžina judėjimo laisvę, mažina skausmus bei patinimus. Apie tai, kada pacientui priklauso reabilitacija, kokios dažniausiai taikomos reabilitacijos procedūros ir kur kreiptis, pasakoja „Hila“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Rūta Burzdžienė.

Plačiau
2024 04 25
Kraujo ligos
5 min. skaitymo
Kartojasi persileidimai? Viena priežasčių – antifosfolipidinis sindromas

Antifosfolipidinis sindromas priskiriamas autoimuninių sutrikimų grupei. Kaip pastebima, šis sindromas neretai gali tapti nesivystančių nėštumų ir pasikartojančių persileidimų priežastimi. Kaip antifosfolipidinis sindromas pasireiškia, kokios jo išsivystymo priežastys, kaip diagnozuojamas ir gydomas – apie tai kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoju hematologu Kazimieru Maneikiu.

Plačiau
2024 04 08
Ginekologinės ligos, moters sveikata
5 min. skaitymo
Mamografija: dažniausiai užduodami klausimai, arba ką turi žinoti kiekviena moteris

Krūties vėžys – negailestinga liga, su kuria pasaulyje susiduria kas dešimta moteris. Siekiant užkirsti jai kelią, būtina sisteminga patikra, kuri užtikrina savalaikę diagnostiką ir yra tiesiogiai susijusi su geresne prognoze. Vienas iš krūtų tyrimo metodų yra mamografija. Apie pasiruošimą mamografijai, jos atlikimą bei indikacijas pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja radiologė Evelina Kodzis.

Plačiau
2024 04 05
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
5 min. skaitymo
Kad vaikų gydytojas nekeltų baimės: patarimai tėveliams

Neretai apsilankymai pas gydytojus ne vienam vaikui kelia baimę – vos pamatęs baltą chalatą vaikas pravirksta ar ima slėptis už tėvų. Kodėl atsiranda ši baimė, kaip ją sumažinti ir užtikrinti, kad vaikų gydytojas asocijuosis su maloniomis emocijomis ir vizitas pas jį bus sklandus bei malonus? Apie tai kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ vaikų gydytoja Agnija Vaščiūnaite.

Plačiau
2024 04 04
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Reabilitacija po pilvo išvaržos operacijos: ką turėtumėte žinoti?

Pilvo sienos išvarža dažniausiai atsiranda dėl šios srities silpno jungiamojo audinio. Kadangi konservatyvaus gydymo nėra, dažniausiai taikomas chirurginis. Kada reikalinga reabilitacija po pilvo išvaržos operacijos ir kokios reabilitacinės priemonės taikomos, pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ kineziterapeutė Sofija Bizauskaitė.

Plačiau
2024 03 26
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Gydytojas sulaužė mitą apie nugaros traumas: ar tikrai padėti gali tik lovos režimas?

Nugaros traumos – menkas juokas. Net ir patys drąsiausieji susižeidę bijo sau pakenkti, tad dažnai kuo greičiau gula į lovą. Belieka išgerti nuskausminamųjų, ilsėtis ir laukti? Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ sporto medicinos gydytojas Mykolas Butvila sako, kad susitraumavus poilsis išties naudingas, tačiau pernelyg ilgai užsigulėti nereikėtų, o vaistus svarbu naudoti itin saikingai.

Plačiau
2024 03 25
Neurologinės ligos
4 min. skaitymo
Kai užklumpa neįprastas galvos skausmas: geriau per didelis atsargumas, nei prarastas brangus laikas

Pasaulio sveikatos organizacijos statistika skelbia, kad galvos skausmą patiria maždaug 40 proc. gyventojų. Dažnas su šiuo skausmu susigyvena ir lengvai atpažįsta kūno siunčiamus signalus, išmoksta sau padėti. Visgi į ūmų bei stiprų galvos skausmą nederėtų žvelgti pro pirštus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas neurologas Jokūbas Fišas įvardija, koks galvos skausmas yra ypač pavojingas bei kaip sau padėti.

Plačiau
2024 03 14
Kraujo ligos
6 min. skaitymo
Kada atliekamas kraujo krešėjimo tyrimas ir kokias ligas jis padeda diagnozuoti?

Kraujo krešėjimas yra vienas sudėtingiausių organizme veikiančių procesų, užtikrinančių, kad audinių pažeidimo atveju būtume apsaugoti nuo didelio kraujo tūrio netekimo. Kokias ligas galima įtarti, sutrikus kraujo krešėjimui, kada atliekamas kraujo krešėjimo tyrimas ir kaip sumažinti krešulių susidarymo riziką – pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas hematologas Kazimieras Maneikis.

Plačiau