Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija internetu Greičiau nei per 24 val.

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2025 07 01
Ausų, nosies, gerklės (LOR) ligos
5 min. skaitymo

Adenoidų ir tonzilių operacija (šalinimas) vaikui: kodėl vasara – tam palankus metas?

Vasarą pagaliau galima kiek lengviau atsikvėpti – peršalimo ligų pikas baigėsi. Daugeliui vaikų turinčių tėvų tai reiškia ir trumpą atokvėpį nuo nuolatinio žongliravimo tarp darbo iš namų ir sloguojančių vaikų priežiūros. Ne vienai šeimai pažįstama situacija, kai mažieji vos kelioms dienoms grįžta į darželį ar mokyklą, o netrukus vėl suserga – kartais net sunkia angina, kuri ilgam paguldo į lovą. „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja otorinolaringologė (LOR) Vaida Januškienė sako, kad būtent vasaros atostogos – palankus ir praktiškas metas spręsti įsisenėjusias adenoidų ar tonzilių sveikatos problemas.

Plačiau
2025 06 30
Virškinamojo trakto ligos
3 min. skaitymo
Šeimos gydytoja pataria: kaip išvengti apsinuodijimų ir infekcijų vasaros metu?

Vasarą, natūralu, gyvenimo ritmas šiek tiek sulėtėja, daugiau ilsimės gamtoje, keliaujame, mėgaujamės šviežiais vaisiais ir uogomis. Tačiau šiltasis metų laikas turi ir kitą pusę – padi-dėjusią riziką susidurti su skrandžio sutrikimais. Apie tai, kokias maisto ruošimo ir laikymo klaidas darome vasarą, ką daryti apsinuodijus maistu ir kada dėl to reikėtų konsultuotis su gydytoju, kalbamės su „Hila“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Agne Šimoniene.

Plačiau
2025 06 26
Psichologija, psichiatrija
4 min. skaitymo
Psichiatrija – ką svarbu žinoti?

Apie psichikos sveikatą vis dar sklando nemažai mitų, o su ja susiję sunkumai dažnai lydimi gėdos ar menkavertiškumo jausmo. Dėl to daugelis žmonių vengia ieškoti pagalbos, kai ji išties reikalinga. Tačiau šiuolaikinė psichiatrija nėra tik medikamentinis gydymas, bet ir ankstyva diagnostika, prevencija, individualus požiūris į žmogų. Apie tai, kas yra psichiatrija, kuo ji skiriasi nuo psichologijos skaitykite straipsnyje.

Plačiau
2025 06 25
Psichologija, psichiatrija
3 min. skaitymo
Kaip vyksta psichoterapija?

Apie tai, kaip pasiruošti pirmam susitikimui su psichoterapeutu, ko tikėtis per pirmąją sesiją, kaip vyksta terapinis procesas bei ką svarbu žinoti apie psichoterapeuto ir psichologo skirtumus, kalbamės su Hila medicinos ir diagnostikos centro psichoterapeute Gintare Dailyde.

Plačiau
2025 06 23
Kita
4 min. skaitymo
Šeimos gydytoja įvardija dažniausias klaidas, galinčias apkartinti jūsų vasaros poilsį

Ar tiesa, kad persivalgius ledų šiltą dieną skaudės gerklę? O vėsinant patalpas kondicionieriumi galima peršalti? Tokie ir panašūs klausimai – vieni populiariausių, kuriuos šeimos gydytojui pacientai užduoda vasaros laikotarpiu. Apie tai, kokių iššūkių sveikatai atneša įsibėgėjantis atostogų laikotarpis, kurie iš jų paremti tik mitais, o kurie – tiesa, klausiame „Hila“ Šeimos medicinos centro Vilniaus Kalnėnuose gydytojos Vidos Žemaitienės.

Plačiau
2025 06 20
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo
Gydytoja urologė apie šlapimo takų uždegimą: turite tai žinoti prieš šokdami į šaltą vandenį

Šiemet vasara karščiu kol kas nelepina, todėl vos ryškiau nušvitus saulei ir termometrų stulpeliams pašokus iki 24-25 laipsnių, ežerų pakrantės netrunka nugulti vasaros malonumų ištroškusių poilsiautojų. Deja, vandens telkinių temperatūra vis dar ganėtinai žema, todėl po tokio savaitgalio ar atostogų galima parsivežti ne tik įspūdžius, bet ir nemalonius šlapimo takų infekcijos simptomus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja urologė Jonė Verikaitė atskleidžia, kokie iš pirmo žvilgsnio nekalti ir netikėti veiksniai didina riziką susidurti su dažną jauną moterį ir ne tik bent kartą gyvenime aplankančiu pūslės uždegimu.

Plačiau
2025 06 14
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo
Kraujas šlapime – ką reiškia šis raudonas signalas?

Staiga raudonai nusidažęs šlapimas – simptomas, kuris ne juokais išgąsdina net visko mačiusius. Kartais tai gali būti ir visai nekaltas priminimas, jog suvalgėte raudonai dažančių maisto produktų, pavyzdžiui, burokėlių ar šalutinis kai kurių medikamentų poveikis. Deja, kitais atvejais šį raudoną signalą gali nulemti į šlapimą patekęs kraujas – medicininis simptomas vadinamas hematurija ir reikalaujantis išsamesnio ištyrimo.

Plačiau
2025 06 13
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Atsako dietologė: kaip išlaikyti mitybos balansą atostogų metu?

Kam saldūs burnoje tirpstantys ledai, kam dar garuojantis šašlykas – tai tik keletas iš vasaros ir atostogų malonumų, kurių niūriomis žiemos dienomis laukia dažnas. Tačiau kartu ne vienas pastebi, kad būtent šiltuoju metų laiku tampa gerokai sunkiau išlaikyti mitybos balansą, o jį praradus vėl sugrįžti į įprastas vėžes ir ne tik dėl svorio, pirmiausia – dėl savo sveikatos. Apie tai, kaip vasara keičia mūsų mitybą ir lėkštės turinį, kiek daržovių ir uogų turėtume suvalgyti kasdien bei kaip net per atostogas neprarasti balanso, klausiame „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojos dietologės Aistės Osipovaitės.

Plačiau
2025 06 09
Urologinės ligos, vyro sveikata
4 min. skaitymo
Šeimos gydytoja kreipiasi į vyrus – profilaktiškai rūpintis savo sveikata svarbu jau trisdešimties

Nors šiuolaikinė medicina jau gali pasiūlyti išties pažangių galimybių net ir itin sunkioms li-goms gydyti, vis plačiau ir garsiau kalbama apie ligų prevenciją kaip pirmą žingsnį sveiko ir ilgo gyvenimo link, ne išimtis ir vyrų sveikatos srityje. Vis dėlto, mūsų šalies vyrai, kaip pas-tebi gydytojai, vis dar linkę atidėlioti apsilankymus pas specialistus, o kai kurie ir neigia ne-galavimus ar simptomus iki šie tampa tiesiog nepakenčiami, ar jaučia gėdą atvirai kalbėti apie intymios sveikatos problemas.

Plačiau
2025 06 06
Ginekologinės ligos, moters sveikata
6 min. skaitymo
Nerimas, nuovargis, širdies permušimai – tai nebūtinai stresas. Gali reikšti perimenopauzę

Nereta moteris, perkopusi ketvirtąją gyvenimo dešimtmetį vieną dieną ima pastebėti, jog kūnas su ja tarsi pokštauja. Iki tol buvusi žvali ir energinga vis dažniau jaučia nuovargį, kuris kartais pakerta jau vėlyvą popietę, įkyrias nerimo mintis, trinka miegas. Kartais visai neti-kėtai ima permušti širdis ar užplūsta nepakeliamas karštis. Šiandien, kai daugelis gyvename itin aktyvius ir dažnai streso kupinus gyvenimus, šiuos simptomus lengva nurašyti pervargimui ar emociniam išsekimui. Tačiau specialistai pastebi, kad tai gali būti ir vieni pirmųjų perimenopauzės ženklų.

Plačiau
2025 06 03
Neurologinės ligos
6 min. skaitymo
Nugaros skausmas – ne tik traumų pasekmė: kada kalta nervinė sistema?

Ar žinojote, kad net keturiems iš penkių pasaulio gyventojų bent kartą gyvenime yra skaudėję nugarą? Dažniausiai manoma, kad dėl šio varginančio skausmo kaltos traumos arba netaisyklinga laikysena, tačiau iš tiesų realybė yra kur kas sudėtingesnė.

Plačiau
2025 05 30
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kineziterapeutė pataria: kaip mankštintis ir judėti, kai skauda nugara?

Įkyrus ir varginantis nugaros skausmas – vienas dažniausių sveikatos nusiskundimų, atvedančių žmones į gydytojo ar kineziterapeuto kabinetą. Kaip rodo pasaulinė statistika, net 8 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą yra patyrę juosmeninės nugaros dalies skausmą. Pasak Hila Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutės Alinos Jarackienės, būtent šios ir dar kaklinės nugaros dalies skausmas pasitaiko dažniausiai ir neleidžia žmonėms džiaugtis visaverčiu judėjimu, užsiimti mėgstamomis aktyviomis veiklomis, jau nekalbant apie sportą. Taigi, šiandien klausiame jos – kaip saugiai mankštintis ir judėti, jei skauda nugara?

Plačiau
2025 05 18
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada teks pasiryžti gastroskopijos tyrimui?

Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virškinimo trakto ligų gydytojus. Tačiau vien nujausdamas, kad gali tekti išsamiau tirti skrandį, gana dažnas vizitą pas šios srities specialistą vis atidėlioja. Pasak Hila Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo gastroenterologo, endoskopuotojo Roberto Bunduros, pacientus vis dar sulaiko pasenusios baimės, kurių šaknys neretai slypi tėvų ar net senelių pasakojimuose, tačiau šiuolaikiniai tyrimai ne tik gerokai inovatyvesni, bet ir puikiai pritaikyti net itin jautriems.

Plačiau