Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2024 12 06
Urologinės ligos, vyro sveikata
3 min. skaitymo

Grožio srityje taikoma procedūra gali padėti ir sutrikus šlapinimosi funkcijai

Maždaug 17 proc. moterų ir 16 proc. vyrų kenčia nuo nenumaldomo noro šlapintis, arba kitaip – turi dirglią šlapimo pūslę. Dažniausiai šis sutrikimas gydomas vaistais, tačiau jei tai neefektyvu, išgelbėti gali botulino injekcijos. Šis gydymas Vakarų, Skandinavijos šalyse labai vertinamas, tuo metu Lietuvoje dar tik skinasi kelią, sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja urologė Jonė Verikaitė.

Plačiau
2024 12 05
Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja: prieš pirkdami dovanas vaikams, pagalvokite, ar jos tinkamos ir saugios?

Interaktyvūs robotai, lipnūs „šlykštukai“ (angl. slime), plastiko šoviniais šaudantys pistoletai, vaikiški SPA ir kosmetikos rinkiniai – tai tik keletas pastarųjų metų madingiausių dovanų idėjų vaikams. Tačiau ar visos jos tikrai tinkamos, o svarbiausia – saugios jūsų atžaloms? Įsibėgėjant šventiniam dovanų maratonui, kalbamės su Vilniaus Laisvės pr. įsikūrusio „Hila“ šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Jūrate Grige. Ji dalijasi įžvalgomis ir patarimais, ką būtina žinoti tėvams, ieškantiems, kuo per šias Kalėdas pradžiuginti mažuosius.

Plačiau
2024 12 02
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Atsako chirurgas: ar tikrai po tulžies pūslės operacijos teks kardinaliai keisti mitybą?

Tulžies pūslės operacija sergantiems tulžies pūslės akmenlige dažnai kelia nerimą, ypač dėl iki šiol paplitusio mito, jog pašalinus šį organą teks visam gyvenimui griežtai riboti mitybą ar ugdytis kitus, ne visada patogius, įpročius. Vis dėlto Medicinos diagnostikos ir gydymo centre „Hila“ konsultuojantis bei operuojantis abdominalinės chirurgijos gydytojas dr. Simonas Ūselis pranešime žiniasklaidai ramina: dėl šiuolaikinės medicinos galimybių po tulžies pūslės operacijos greitai atsigaunama, o jokių ilgalaikių apribojimų nėra.

Plačiau
2024 11 19
Kita
4 min. skaitymo
Pavojus už vairo: į sveikatą numoja, tačiau kelia riziką sau ir kitiems

Sulig laikrodžiams mušant Naujuosius daugiau nei 100 tūkst. vairuotojų gresia į 2025-uosius kulniuoti pėsčiomis. Toks skaičius, remiantis dabartiniais statistikos duomenimis, dar nėra atnaujinę vairuotojų sveikatos pažymėjimų galiojimo, dėl ko jiems bus automatiškai stabdoma teisė vairuoti. Nors daugeliui tai atrodo tik bereikalingas formalumas, Vilniaus Laisvės pr. „Hila“ Šeimos medicinos centre konsultuojanti šeimos gydytoja Daiva Berškienė sako, kad dėl tokių „sveikuolių“ vėliau kyla itin pavojingos avarijos, kurios gali baigtis ir sunkiais sužalojimais.

Plačiau
2024 11 18
Neurologinės ligos
6 min. skaitymo
Klastingus skausmo antpuolius numalšinti padeda specialios blokados

Užklupus skausmui, natūralu įtarti, kad pažeidimas ir yra ten, kur skauda. Tačiau, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojos neurochirurgės Onos Laptevos, besispecializuojančios skausmo gydymo srityje, žmogaus nervų sistema tuo ir įdomi, kad tikroji skausmo priežastis slypi nebūtinai ten, kur skauda. Būna, kad žmogus kamuojasi dėl besitęsiančio rankos ar kojos skausmo, trukdančio ne tik dirbti, bet ir miegoti, o gydyti reikia stuburą.

Plačiau
2024 11 15
Ginekologinės ligos, moters sveikata
3 min. skaitymo
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti

Skaičiuojama, kad 1 iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įsiterpusių į gimdos ertmę. Ir nors polipai yra nepiktybiniai ir ne visais atvejais sukelia pastebimus sveikatos sutrikimus, pasak gydytojo akušerio ginekologo Povilo Varnelio, šie dariniai nėra tokie nekalti – kai kurios moterys dėl jų negali pastoti ar sėkmingai išnešioti kūdikio, o ypač budrios turėtų būti tos, kurių šeimoje būta krūties ar gimdos vėžio atvejų.

Plačiau
2024 10 31
Gripas, peršalimas
3 min. skaitymo
Nuovargis, suprastėjusi atmintis ir nemiga – ilgasis COVID-19 gali trukti mėnesius

Trūksta jėgų, atmintį gaubia rūkas, o naktį nepavyksta gerai pailsėti – tai tik keli iš dažnų simptomų, dar kurį laiką primenančių apie užsikrėtimą koronavirusu. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ šeimos gydytoja Daiva Berškienė sako, kad pasitaiko atvejų, kai pacientai infekcija serga lengvai, tačiau nemalonūs simptomai, dar kitaip vadinami ilguoju kovidu, vis tiek kankina dar kurį laiką.

Plačiau
2024 10 10
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada teks pasiryžti gastroskopijos tyrimui?

Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virškinimo trakto ligų gydytojus. Tačiau vien nujausdamas, kad gali tekti išsamiau tirti skrandį, gana dažnas vizitą pas šios srities specialistą vis atidėlioja. Pasak „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo gastroenterologo, endoskopuotojo Roberto Bunduros, pacientus vis dar sulaiko pasenusios baimės, kurių šaknys neretai slypi tėvų ar net senelių pasakojimuose, tačiau šiuolaikiniai tyrimai ne tik gerokai inovatyvesni, bet ir puikiai pritaikyti net itin jautriems.

Plačiau
2024 10 07
Akių ligos
5 min. skaitymo
Gydytojas oftalmologas paaiškina, kodėl svarbu neatidėlioti kataraktos operacijos

Katarakta – tai akies lęšiuko drumstėjimas, kai šviesa natūraliai negali patekti į akies tinklainę, todėl pablogėja matymas. Ši liga dažniausiai išsivysto vyresniame amžiuje – nuo 60–70 metų, bet pasitaiko retų atvejų, kai katarakta nustatoma ir vos įžengus į penktą dešimtį. Apie tai, kas būdinga šiai akių ligai, koks yra kataraktos gydymas ir ką svarbu žinoti apie pačią operaciją, pasakoja medicinos ir diagnostikos centro „Hila“ akių ligų gydytojas, oftalmologas Vaidas Kilius.

Plačiau
2024 10 03
Kraujo ligos
7 min. skaitymo
Trombofilija ir kraujo krešėjimo ligos: kaip suprasti, atpažinti ir gydyti?

Kraujo krešėjimas – vienas svarbiausių organizmo apsaugos mechanizmų, užkertantis kelią tiek vidiniams, tiek išoriniams kraujavimams. Tačiau jo sutrikimai, pavyzdžiui, trombofilija – padidėjęs polinkis susidaryti kraujo krešuliams, – gali sukelti pavojingų komplikacijų. Apie tai, kodėl ši būklė atsiranda ir kaip ją gydyti, kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoju hematologu Kazimieru Maneikiu.

Plačiau
2024 10 01
Gripas, peršalimas
4 min. skaitymo
Gydytoja įvardijo priemones, kurios padės sumažinti virusinių infekcijų riziką

Rudens pradžia mus lepino saulėtomis ir šiltomis dienomis, tačiau su atvėstančiu oru ir mažėjančia natūralia šviesa artėja virusinių kvėpavimo takų infekcijų sezonas. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ šeimos gydytoja Lina Matutienė turi ne vieną patarimą, ką būtų galima padaryti jau dabar, kad sumažintume riziką sirgti peršalimo ligomis, tarp jų ir gripu ar Covid-19.

Plačiau
2024 08 13
Akių ligos
6 min. skaitymo
Dėl ko dažniausiai kreipiamasi į akių kliniką? Atsako gydytojas oftalmologas

Profilaktiškai pasikrinti akis ir regėjimą akių gydytojai rekomenduoja kasmet. Tačiau pajutus tam tikrus simptomus ir diskomfortą akių srityje, registruotis vizitui pas akių ligų gydytoją patariama nedelsiant, siekiant išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų. Kokias ligas dažniausiai nustato akių gydytojas, kokių simptomų negalima ignoruoti, kaip pasiruošti šiam vizitui?

Plačiau
2024 08 12
Ginekologinės ligos, moters sveikata
4 min. skaitymo
Hemorojus moterims: nėštumas ir laikotarpis po gimdymo

Hemorojus – itin dažna problema, su kuria susiduria didžioji dalis suaugusiųjų. Skausmingais kraujagyslių mazgeliais aplink išangės kanalą skundžiasi ir nemažai nėščių bei pagimdžiusių moterų. Laiku kreipiantis į specialistus, situacija greitai pagerėja. Apie pagrindinius hemorojaus simptomus, gydymą ir prevenciją nėštumo metu ir po gimdymo kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ abdominalinės chirurgijos gydytoju med. dr. Simonu Ūseliu.

Plačiau