Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2007 11 10

Hila jau galima pasiskiepyti vakcina nuo gimdos kaklelio vėžio „Cervarix“

Ginekologinės ligos, moters sveikata

1 min. skaitymo

Medicinos diagnostikos centre jau galima pasiskiepyti vakcina nuo gimdos kaklelio vezio Cervarix

Medicinos diagnostikos centre jau galima pasiskiepyti farmacinės kompanijos „GlaxoSmithKline“ naujos kartos modernia vakcina Cervarix nuo gimdos kaklelio vėžio, kurio sukėlėjai yra 16 ir 18 žmogaus papilomos viruso (ŽPV) tipai. Vakcina skirta 10–25 metų amžiaus mergaitėms ir moterims.

Gimdos kaklelio vėžys yra antrasis iš labiausiai pasaulyje paplitusių vėžio rūšių tarp moterų. Įrodyta, kad 99,7 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia žmogaus papilomos virusas. Iki 80 proc. moterų bet kuriuo savo gyvenimo laikotarpiu gali apsikrėsti gimdos kaklelio vėžį sukeliančiu virusu. Lietuvoje nuo gimdos kaklelio vėžio kas savaitę miršta penkios moterys.

Naujoji vakcina Cervarix – tai vienintelė vakcina nuo gimdos kaklelio vėžio, turinti modernų adjuvantą, kurio dėka užtikrinama net 5,5 m apsauga nuo žmogaus papilomos virusų 16 ir 18 tipų bei jų lėtinės infekcijos. Remiantis atliktais klinikiniais tyrimais, visą šį laikotarpį užtikrinama 100 proc. apsauga nuo ikivėžinių ir vėžinių pakitimų gimdos kaklelyje, kuriuos sukelia onkogeniniai žmogaus papilomos virusai (16 ir 18). Dėl modernaus adjuvanto vakcinos sudėtyje yra mažesnis antigeno kiekis, todėl vakcina pasižymi itin dideliu saugumu visose moterų amžiaus grupėse.

Vakcina Cervarix – stiprus ginklas, kovojant su gimdos kalelio vėžiu. Skiepijimas parengia imuninę sistemą kovai su galinčiais sukelti vėžį viruso tipais.

Reguliarūs Pap testai kartu su skiepijimu yra efektyviausia apsaugos priemonė nuo gimdos kaklelio vėžio.

Įdiegus vakciną, kartu su patikros programomis sergamumą gimdos kaklelio vėžiu tikimasi sumažinti iki 80–90 proc.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.