Pasirinkite temą
2021 07 07
Nutukimo gydymas
7 min. skaitymo
Skambinama pavojaus varpais: Lietuvoje vis labiau daugėja nutukimu sergančių žmonių

Šiandien itin daug kalbama apie sveiką gyvenseną, mitybos svarbą. Skambinama pavojaus varpais – žmonės vis labiau tunka. Tai, kad nutukimas yra viena dažniausiai pasitaikančių ligų teigia ir gydytojas, abdominalinis (pilvo) chirurgas Edvardas Brimas.

Plačiau
2020 05 28
Nutukimo gydymas
3 min. skaitymo
Gydytojai rado sprendimą – kaip nebadaujant numesti iki 20 kg

Kovodami su antsvoriu žmonės dažnai imasi drastiškų priemonių – badauja, laikosi dietų, vartoja sveikatai pavojingus papildus.

Plačiau
2019 06 25
Nutukimo gydymas
6 min. skaitymo
Grąžinkime duoklę antsvoriui ir riebalams

Taip, sutinku, kad tai gana netikėtas siūlymas šiais visuotinio lieknėjimo vajaus medijose laikais. Juo labiau to, atrodo, nesitikėjote išgirsti iš šio straipsnio autoriaus.

Plačiau
2019 04 26
Nutukimo gydymas
6 min. skaitymo
Lieknėjimas ir nutukimo gydymas, arba būdai, kaip numesti svorio. III dalis

Visada rekomenduojama pradėti gydymą nuo gyvensenos pakeitimo, net jei chirurginis gydymas yra neišvengiamas. Didesnis fizinis aktyvumas ir sveika mityba yra būtini norint sulaukti sėkmės.

Plačiau
2019 04 23
Nutukimo gydymas
6 min. skaitymo
Lieknėjimas ir nutukimo gydymas, arba būdai, kaip numesti svorio. II dalis

Kadangi mėgstu skaniai pavalgyti, prieš du dešimtmečius pradėjau mėgėjiškai, o vėliau ir profesionaliai domėtis, kaip sulieknėti ir numesti svorio bei kaip gydomas nutukimas.

Plačiau
2019 04 18
Nutukimo gydymas
5 min. skaitymo
Lieknėjimas ir nutukimo gydymas, arba būdai, kaip numesti svorio. I dalis

Badas ir nepakankama mityba buvo didžiausios grėsmės žmonijai iki pat XX a. vidurio, kol XXI a. pradžioje paaiškėjo, kad situacija apvirto aukštyn kojomis: socialiai ir ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse daugiausia žmonių nužudo nuolatinis persivalgymas ir nutukimas.

Plačiau
2013 03 28
Nutukimo gydymas
9 min. skaitymo
Naujausios tendencijos – lieknėjame su malonumu

Ar tai įmanoma? Juk daugeliui lieknėjimas ir geidžiamos kūno formos asocijuojasi su dietomis, griežtais apribojimais, t. y. kančia. Tačiau mokslo įrodyta, kad drastiškas elgesys su kūnu sukelia stresą, kuris ne tik nepadeda sulieknėti, bet ir skatina svorio augimą.

Plačiau
2012 03 12
Nutukimo gydymas
4 min. skaitymo
Nutukimas - psichologinė problema. Ar tikrai?

Nutukimas turi įtakos darbingumui, gyvenimo kokybei ir trukmei. Nutukę žmonės dažnai jaučia visuomenės spaudimą dėl neatitikimo visuomenėje egzistuojančių standartų, dalis jų socialiai atsiriboja, tampa vieniši, prasčiau realizuoja savo gebėjimus.

Plačiau
2011 11 24
Nutukimo gydymas
2 min. skaitymo
Dietos neveiksmingos ne dėl valios stokos

Alkis ir apetitas yra, ko gero, tos biologinės funkcijos, kurias žmonės dažniausiai bando kontroliuoti. Sulaikę kvėpavimą ir pajutę, kad dūstame, nebesistengiame toliau jo sulaikyti - įkvepiame. Kai norime šlapintis, nesitikime, kad noras praeis.

Plačiau
2009 03 16
Nutukimo gydymas
2 min. skaitymo
Kas lemia antsvorį – genai ar aplinka?

Nutukimo, antsvorio problema nėra nauja. Randama net akmens amžiaus figūrėlių, kuriose pavaizduotas nutukęs žmogus. Žinoma, senovėje žmonėms nutukimas nebuvo labai aktuali problema – genai, lemiantys antsvorį, nebuvo labai paplitę, aplinkoje nebuvo maisto pertekliaus, greičiau stoka. Dabar atvirkščiai – genai, skatinantys kaupti riebalus, plinta ir vis daugiau žmonių jų turi, o kartu gyvename aplinkoje, kurioje gausu maisto ir labai mažai reikia judėti.

Plačiau
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams