Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2024 02 02
Skydliaukės, endokrininės ligos
5 min. skaitymo
Ką parodo tirotropinas (TTH, TSH) – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių?

Vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių yra hormonas tirotropinas (TSH/TTH). Jis gaminamas hipofizėje – galvos smegenyse esančioje liaukoje. Tirotropino padidėjimas arba sumažėjimas gali signalizuoti apie įvairias ligas. Kuo svarbi skydliaukė ir kaip veikia jos hormonai, kada skiriamas ir kaip atliekamas TTH, TSH tyrimas, kokia yra tirotropino norma – apie tai ir dar daugiau kalbamės su „Hila“ gydytoja endokrinologe Inga Fomčenko.

Plačiau
2021 06 11
Skydliaukės, endokrininės ligos
7 min. skaitymo
Gydytoja endokrinologė apie nutukimą: „Nieko nėra nepakeičiamo, svarbiausia – mūsų noras“

Nutukimas toli gražu nėra tik estetinio vaizdo klausimas. Jis lemia įvairias ligas, apsunkina kitų gydymą. „Paprastos mitybos formulės nėra, kaip ir nėra vienos stebuklingos tabletės nutukimui gydyti“, – sako „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro“ gydytoja endokrinologė Inga Fomčenko. Tačiau nusiminti neverta!

Plačiau
2021 01 26
Skydliaukės, endokrininės ligos
6 min. skaitymo
Lytinių hormonų sutrikimai sukelia problemų ne tik miegamajame

Lytiniai hormonai ir jų pusiausvyra dažnam iš mūsų tiesiogiai asocijuojasi su lytiniu potraukiu ir vaisingumu. Tačiau Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja endokrinologė Inga Fomčenko atkreipia dėmesį, kad tiek moterų, tiek vyrų lytiniai hormonai turi reikšmingos įtakos daugeliui organizmo funkcijų, o jų sutrikimai gali užklupti bet kuriame amžiuje.

Plačiau
2020 12 03
Skydliaukės, endokrininės ligos
5 min. skaitymo
Skydliaukė – mažas, bet labai svarbus organas. Kokie simptomai išduoda apie jos negalavimus?

Kamuoja nuotaikų kaita, nuovargis, pasikartojantys virškinimo sutrikimai? Neapsigaukite, šiuos negalavimus sukelia ne tik nuolatinis šiuolaikinio gyvenimo palydovas stresas ar patiriama įtampa. Suprastėjusi savijauta gali signalizuoti, kad metas pasitikrinti vieną labai svarbų vidaus organą – skydliaukę.

Plačiau
2020 11 04
Skydliaukės, endokrininės ligos
5 min. skaitymo
Gydytoja paaiškina, ką turime žinoti apie diabetą

Troškulys, odos ir gleivinių sausumas, silpnumas, vangumas, svorio mažėjimas, regos pablogėjimas, dažnas šlapinimasis – simptomai apie kuriuos kartais net nepagalvojama, kaip apie simptomus. Dažnas iš mūsų panašius kūno procesus priskiria skubančio gyvenimo, poilsio trūkumo, ar netinkamos mitybos pasekmėms.

Plačiau
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams