Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2021 08 30

Penki vaikų gydytojos patarimai padės pasiruošti naujų mokslo metų šturmui

Vaikų sveikata, pasiruošimas mokslo metams

2 min. skaitymo

5 vaiku gydytojos patarimai pades pasiruosti nauju mokslo metu sturmui

Liko vos kelios vasaros dienos, ir vaikai pasiners į stulbinamų kasdienių atradimų ir nuotykių pasaulį, į kurį kasmet svetingai pakviečia šalies mokyklos. Kad būtų galima džiaugsmingai sutikti mokyklinius nuotykius ir pažinimo džiaugsmą, nepaprastai svarbu tinkamai nusiteikti artėjantiems mokslo metams. Kaip tai padaryti lengvai ir užtikrintai, pataria Medicinos diagnostikos ir gydymo centro vaikų gydytoja ir hematologė Agnija Vaščiūnaitė. Tereikia žengti penkis žingsnius.

  • Skiepykite

Į pirmąją klasę eiti nepasiskiepijus būtų nemenka klaida. Į klases sugužės 6–7 metų vaikai, kurie labai skiriasi imunitetu ir atsparumu užkrečiamosioms ligoms. Vienų, kaip sakoma, „neima“ jokia liga, o kitą, žiūrėk, ir menkas skersvėjis parbloškia į ligos patalą. Todėl prieš pradedant lankyti mokyklą, o vėliau ir kasmet, privalu pasitikrinti sveikatą ir pateikti mokyklai sveikatos pažymą.

Profilaktiškai tikrindami vaikų sveikatą pas gydytoją pediatrą, nepamirškite pasiteirauti, ar jūsų vaikas tinkamai paskiepytas. Atsargumas ir apdairumas per devynis mokslo metų mėnesius atsipirks su kaupu.

  • Nustatykite miego režimą

Gerai nepamiegojus ir tinkamai nepailsėjus kalnų nenuversi. Tas pats galioja ir vaikams, ir suaugusiesiems. Miego poreikis yra labai individualus, bet priimta laikyti, kad suaugusiesiems reikia apie 8 val. miego, o vaikams ir paaugliams daugiau nei 8 val.

Vasarą įpratus ilgiau pavakaroti ar net panaktinėti, pats metas sukti į kitas laiko reguliavimo vėžes, pradėti derintis prie mokyklos režimo. Kaip tai padaryti? Ryte vaikus reikia kelti anksčiau, skatinti apsirengti, papusryčiauti ir... išeiti iš namų! Būtent!

Suprantama, kad tai nemenkas iššūkis dirbantiems tėvams. Tačiau tik taip pavyks po truputį nerūpestingus vasaros įpročius pakeisti jei ne tokia malonia, bent jau įprasta ir jaukia rudens rutina. Gydytoja primena, kad vasaros režimą pakeisti į rudeninį prireiks mažiausiai dviejų savaičių!

  • Plauti rankas

Vaikų kolektyvuose mikrobai sklinda neapsakomai greitai. Pats paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas nuo jų apsisaugoti mokykloje ir neparsinešti namo – plauti rankas. Vaikui reikia vis priminti, kad rankas dera plauti kaskart pasinaudojus tualetu, taip pat prieš einant pietauti arba užkąsti, grįžus namo iš mokyklos, būrelių ar lauko. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro vaikų pediatrė Agnė Vaščiūnaitė primena, kad tėvai turėtų įdėti vaikui dezinfekuojamųjų servetėlių ar skysčio, jei nėra galimybių nusiplauti rankas.

Dar vienas vaikų kolektyvuose svarbus niuansas – dalijimasis maistu ir gėrimais. Jūsų vaikai privalo žinoti, kad dalintis maistu ar gėrimais su kitais vaikais – ne visada tinkamas sprendimas.

  • Pasirūpinkite sveiku maistu

Į mokyklą vaikams įdėkite sveikų užkandžių: vaisių, daržovių, viso grūdo duonos produktų, mėsos, pavyzdžiui, virtos ar keptos kalakutienos, vytintos jautienos. Rytais padarykite tuno salotų ar kietai išvirkite porą kiaušinių. Į vaiko pusryčių indelį galite įdėti nedidelį konteineriuką su leduku, kuris padės apsaugoti maistą nuo gedimo. Taip pat nepamirškite įdėti gertuvėlę vandens – labai svarbu užtikrinti pakakankamą suvartojamų skysčių kiekį, kad įtempta ir naujos informacijos kupina diena mokykloje praeitų kuo sklandžiau.

  • Suvaldykite stresą

Pirmosios dienos mokykloje sukelia stresą ir vaikams, ir tėvams. Dėl per didelio ar ilgai besitęsiančio streso gali sutrikti miegas, galiausiai susilpnėti ir imunitetas. Gydytoja pataria: kalbėkitės su vaikais kasdien, domėkitės, ką jie patiria mokykloje, kas juos jaudina.

Stebėkite, kad vaikų dienotvarkė nebūtų perkrauta daugybe būrelių ir kitokia popamokine veikla. Vaikas privalo turėti laiko pailsėti, žaidimams ir laisvalaikiui su šeima.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.