Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2012 06 01

3 dažniausi vaikų sveikatos sutrikimai

2012 06 01

 Moksleiviai savo sveikatą privalo pasitikrinti kasmet. O štai ikimokyklinio amžiaus vaikus pas gydytoją dažniausiai atvedame tik tada, kai jie suserga.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras kviečia visus tėvelius ugdytis įprotį tikrinti vaikų sveikatą nuolat, nelaukiant, kol užklups liga ar prasidės mokslo metai. Juk neretai daugelį sveikatos sutrikimų iš išorės pastebėti sunku, todėl reikalinga profesionali specialisto apžiūra.

Apsilankius pas šeimos ar vaikų ligų gydytoją įvertinami:

- vaiko ūgis, svoris, fizinė raida;

- kaulų-raumenų sistemos ir stuburo vystymasis, laikysena (nors iš pažiūros ydinga laikysena - išorinis defektas, jis trukdo ir normaliai vidaus organų veiklai);

- burnos, odos būklė;

- rega ir klausa;

- kraujotakos sistema (pamatuojamas kraujo spaudimas, pulsas);

- kvėpavimo, nervų, virškinimo, inkstų ir šlapimo takų, endokrininės sistemos būklė;

- kraujo ir šlapimo tyrimų rezultatai.

Įtarę patologiją, Centro šeimos gydytojai ar pediatrai pacientą nukreips pas kitus vaikų ligų gydytojus specialistus išsamesniam ištyrimui ir gydymui.

Dažniausiai po išsamaus vaikų sveikatos patikrinimo vaikams nustatomi:

- Regos sutrikimai - trumparegystė, toliaregystė, žvairumas. Dalį regėjimo sutrikimų lemia paveldėjimas. Tačiau visos kaltės priskirti genetikai nereikėtų. Dabar vaikai mažiau juda, daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio, televizoriaus, netinkamai ilsisi.

- Virškinimo problemos. Nevisavertė, netaisyklinga vaikų mityba skatina nutukimą, sukelia pilvo skausmus. Gana dažnas atvejis, kai išsamiai ištyrus pilvo skausmų kamuojamą vaiką  nustatomos įvairios virškinamojo trakto sistemos ligos (pvz., refliuksas).

- Laikysenos sutrikimai, kurie pasireiškia intensyviuoju augimo periodu: mergaitėms - 4-6 m. ir 11-14 m., berniukams - 6-8 ir 13-16 m. Laiku negydomi tokie sutrikimai gali sukelti krūtinės ląstos ir stuburo deformacijų, tarpslankstelinio disko išvaržų, osteochondrozę, artrozes ir kitokių negalavimų.

Įpraskime patys nuolat rūpintis savo sveikata ir formuokime tokius įpročius savo vaikams. Atidumas sau ir savo šeimai - sveikatos ir laimės garantas!

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.