Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2012 03 08

Ar moterys vengia susidurti su sveikatos problemomis?

2012 02 14

Remiantis Moterų sveikatos centro apklausos duomenimis (angl. Women‘s Health Center), tik trims procentams respondenčių niekada nebuvo atlikta ginekologinė apžiūra. Tai puikios naujienos, kuriomis galima pasidžiaugti. Kita vertus, tik trims ketvirtadaliams iš beveik 20 000 apklausoje dalyvavusių moterų atliekama metinė profilaktinė apžiūra, 14 proc.  iš jų į ginekologą kreipiasi kas dvejus ar trejus, o 5 proc. - tik kas ketverius ar penkerius metus.

Statistiniai duomenys patvirtina, jog vis daugiau moterų suvokia reguliarios ginekologinės apžiūros svarbą. Nepaisant to, dalis jų sąmoningai vengia akistatos su moterų sveikatos problemomis. Tai iliustruoja apklausos duomenys, rodantys, jog 16 proc.  respondenčių susidūrė su šlapimo nelaikymu. Tačiau tik pusę jų šio simptomo atsiradimas paskatino apsilankyti pas ginekologą. Ta pati problemos ignoravimo tendencija pasitvirtino ir tarp respondenčių, susiduriančių su makšties gleivinės išsausėjimu. Apklausos rezultatai buvo pakankami daryti prielaidas, jog moterys vis dar vengia ginekologinių apžiūrų bijodamos išgirsti, kad turi sveikatos sutrikimų, arba gėdydamosi.

Tačiau ginekologo konsultacija būtina ne tik tais atvejais, kai susiduriama su infekcijomis ar kitokio pobūdžio sveikatos sutrikimais - tam tikrus tyrimus, tokius kaip PAP tepinėlio testas, tyrimas ultragarsu, būtina atlikti reguliariai. Centro gydytojai profilaktiškai juos rekomenduoja atlikti kartą  per metus. Taip sumažėja tikimybė, jog pirmieji ligų simptomai liks nepastebėti. O didelė dalis moterų sveikatos sutrikimų sėkmingai gydomi pirminio ligos vystymosi etapo metu.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre moterys gali pasitikrinti, išsitirti ir gauti gydymą per 1 dieną. Išimtis - sudėtingi tyrimai, kuriems pacientę reikia specialiai parengti, arba technologiškai tyrimui atlikti reikia daugiau laiko.

Čia konsultuoja 12 patyrusių gydytojų akušerių-ginekologų. Atliekamos ginekologinės (makšties cistų, gimdos šalinimo, gimdos kaklelio konizacijos, histeroskopinės ir kt.) operacijos ir procedūros.

Moterys, atsižvelgdamos į amžių ir negalavimus, gali rinktis profilaktinio sveikatos patikrinimo programas ir laboratorinių tyrimų profilaktinius paketus išsitirti dėl onkologinių ligų, osteoporozės, plaukų slinkimo, širdies ir kraujagyslių ir kt. ligų.

Centro gydytojai padeda pasirinkti tinkamiausią pacientui profilaktinio sveikatos patikrinimo programą arba, pacientui pageidaujant, sudaro individualų sveikatos patikrinimo planą.

Draustiems pacientams bazinę paslaugų kainos dalį  kompensuoja teritorinės ligonių kasos pagal nustatytą tvarką ir įkainius.

Mielos moterys, Tarptautinės moters dienos proga linkime bundantį pavasarį pasitikti sveikoms, energingoms ir pasitikinčioms savimi. Nepamirškite pozityvumo ir džiaugsmo - dažnai to pakanka, kad išsaugotume ir tausotume gerą sveikatą. Mums svarbu, kad jaustumėtės mylimos ir laimingos, tad kovo 8-osios proga kviečiame susipažinti su TED (Technology Entertainment Design) pranešėjo Rono Gutmano žinute, kuri primins šypsenos galią.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.