Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2006 09 04

Atliktas 1500-asis tyrimas branduolinio magnetinio rezonanso tomografu

2006 09 04

 Rugpjūčio pabaigoje Medicinos diagnostikos centre branduolinio magnetinio rezonanso tomografu (toliau – BMRT) atliktas 1500-asis tyrimas. Gydytoja radiologė Aida Steponėnienė jaunam pacientui, po automobilio avarijos besiskundžiančiam nugaros skausmais, ištyrė stuburo kaklinę dalį.

MDC Radiologijos centre šiuo metu esančiu naujausiu ir moderniausiu Lietuvoje uždaro tipo magnetinio rezonanso tomografu (Signa Hispeed LX, 1,5 teslos galingumo, General Electric, JAV, 2005 m.) dėl jo didelės galios ir skiriamosios gebos apspręstų išplėstų diagnostinių galimybių, atliekami sudėtingiausi galvos ir nugaros smegenų; veido, kaklo, pilvo, krūtinės ir dubens organų, galūnių, sąnarių, kraujagyslių ir minkštųjų audinių tyrimai.

Magnetinio rezonanso tyrimas yra žmogui visiškai saugus - jis neturi kenksmingo rentgeno ar kitokios jonizuojančios spinduliuotės poveikio, o veikia elektromagnetinių bangų pagrindu.

Lyginant su kitais Lietuvoje esančiais magnetiniais rezonansais, tik MDC Radiologijos centre esantis BMRT aparatas turi tiksliai ligų diagnostikai svarbius išskirtinumus: Bendrą kaklo - galvos ritę, kurios pagalba specialia seka vieno tyrimo metu galima kompleksiškai ištirti kaklo (ekstrakranijines) ir galvos (intrakranijines) kraujagysles; Daugiakanalę viso stuburo ištisinę ritę, kurios pagalba specialia seka vieno tyrimo metu galima ištirti visą stuburą; Specialią galvos ritę, kurios pagalba Galvos smegenų neurodifuzine seka galima atlikti tikslią diferencinę galvos smegenų ūmių (hemoraginis ir išeminis insultas, encefalitas, kt.) bei lėtinių (lėtiniai galvos smegenų kraujotakos sutrikimai, abscesai, navikai, kt.) ligų diagnostiką. Be šių išskirtinių galimybių, MDC BMRT aparatas turi specialias rites ir programinę įrangą ištirti peties sąnariui, smulkiesiems sąnariams, įvairiems vidaus (krūtinės, pilvo, dubens) organams.

Uždaro tipo 1,5 teslos galingumo MRT aparato, kuriuo atliekami tyrimai mūsų Centre, privalumai, lyginant su atviro tipo 0,2 teslos galingumo BMRT aparatais:

  1. MDC esančio BMRT aparato magnetinio lauko stiprumas yra daugiau kaip 7 kartus didesnis už atviro tipo BMRT aparatų magnetinį lauką. Todėl 1,5 teslos galingumo BMRT aparatas tuos pačius tyrimus atlieka žymiai trumpesnį laiką ir kokybiškiau. Skirtumas ypač išryškėja atliekant vidaus organų tyrimus, kuriuos atliekant, dėl didelio aparato galingumo išvengiami nepageidaujami dėl kvėpavimo judesių atsirandantys artefaktai (paklaidos), kurie neišvengiami atliekant tyrimus mažesnės galios BMR aparatais;
  2. MDC esančio BMRT aparato maksimalus apžiūros laukas yra 48 cm, o atviro tipo BMRT aparatų maksimalus apžiūros laukas yra 35 – 40 cm. Tuo būdu MDC turimu BMRT aparatu tiriamos zonos plotas yra iki 43% didesnis, o tai žymiai praplečia tyrimų atlikimo galimybes;
  3. MDC esantis BMRT aparatas puikiai atlieka difuzijos ir kontrastinius tyrimus, o atviro tipo BMRT aparatai dėl silpno magnetinio lauko negali atlikti difuzijos ir daugelio kontrastinių tyrimų.
  4. MDC esantis BMRT aparatas yra komplektuotas ir su daugiakanale viso stuburo bei neurovaskuline ritėmis (kurių neturi kiti šiuo metu Lietuvoje esantys BMR aparatai), todėl vieno tyrimo metu galima atlikti galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimus ar gauti ištisinį viso stuburo vaizdą.

MDC atliekami BMRT tyrimai sudaro galimybes gydytojams specialistams operatyviai ir kokybiškai diagnozuoti daugelį ligų net joms dar nepasireiškiant klinikiniais simptomais. Todėl šis tyrimas kartu su Centre atliekamais specifiniais laboratoriniais bei instrumentiniais tyrimais dažnai yra nepakeičiamas diagnozuojant vėžinius bei kitus susirgimus jų ankstyvose stadijose.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.