Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2018 11 07

Biomechanikos studentai semiasi žinių apie modernią Hila įrangą

2018 11 07

Nuotraukos: Centro archyvas

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, bendradarbiaudamas su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, vėl pakvietė biomechanikos studentus praplėsti žinias ir susipažinti su modernia diagnostine ir kita medicinos įranga.

Biomechanikosstudentai

Studentai nekantriai laukė apsilankymo Kardiologijos centre, kur juos pasitiko kardiologė Virginija Rudienė. Studentų džiaugsmui buvo pademonstruota širdies echoskopiją. Realiu laiku studentai stebėjo širdies vaizdus ir nagrinėjo reikšmingus kardiologinius parametrus.

 

Laboratorinės diagnostikos centre studentų žvilgsnius traukė šiuolaikiški analizatoriai, centrifugos ir kita diagnostinė įranga. Centro laboratorija yra akredituota ISO 15189 standartu, kuris užtikrina aukščiausią tyrimų kokybę. Laboratorinės diagnostikos centro vadovė Ina Šapranauskienė mielai dalinosi sukaupta patirtimi ir atsakinėjo į smalsuolių klausimus.

Biomechanikosstudentai4
Biomechanikosstudentai3

Apžiūrėti Oftalmologijos centrą studentus pakvietė šio centro ilgametė akių ligų gydytoja Žaneta Kavaliauskienė. Norint atlikti regos korekcijos ar kataraktos operaciją, reikalingas išsamus ištyrimas, kurio procesą išdėstė daktarė. Centras – bene vienintelė įstaiga Lietuvoje, kurioje prieš regos korekciją lazeriu tiriamas, vertinamas ir planuojamas geras matymas ir tamsoje.

Biomechanikosstudentai1

Ekskursija po Radiologijos centrą neprailgo. Centro vadovė radiologė Aida Steponėnienė bei gydytoja Rasa Naujokaitienė ne tik papasakojo studentams, kaip atliekami magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimai, bet ir leido panagrinėti patologijas tyrimų rezultatuose. Verta paminėti, kad Centras vienas pirmųjų Lietuvoje įsigijo 128 sluoksnių kompiuterinį tomografą. Ilgametis Centro radiologas Vaidotas Morkvėnas išsamiai pristatė rentgeno aparatą ir mamografą. 

Urologo Narimanto Balčiūno kabinete studentai išgirdo apie litotriptoriaus, kai akmenys šlapimtakiuose ir inkstuose aptinkami rentgeno spinduliais arba ultragarsu, o aukštos energijos akustinės bangos, tiksliai nukreiptos akmenį, jį suskaldo, veikimo specifiką.

Medicinos centras džiaugiasi galėdamas į svečius pasikviesti jaunų ir motyvuotų studentų. Tik juos palaikydami ir dovanodami žinias galime prisidėti prie ateities specialistų ugdymo.

Biomechanikosstudentai2
Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.