Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2018 02 07

Bronislavos Jankaitienės popieriaus karpinių paroda Hila

2018 02 07 1

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro 2-ajame aukšte atidaryta Bronislavos Jankaitienės popieriaus karpinių paroda.

Parodoje pristatomi darbai įkvėpti Maironio eilėraščių, linų ornamentiškumo – su lietuvybe siejamų temų, gervių ir kitos Lietuvos gamtos simbolikos tematikos. Autorė kartu su Medicinos diagnostikos ir gydymo centru šią parodą skiria Lietuvos 100-mečio jubiliejui paminėti. Bronislava Jankaitienė gimė ir gyvena Panevėžyje. Baigusi Vilniaus pedagoginį universitetą, ilgus metus mokė vaikus. 

Bronislava Jankaitienė

Lietuvoje popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti XVI a. Miesto ir kaimo žmonės juos naudojo interjero puošybai. Karpiniams gaminti naudojamos žirklės ir specialūs rėžikliai. Kad būtų iškirptas karpinys, popieriaus lapas sulankstomas į simetriškus du, keturis ar daugiau sluoksnių ir visi jie iš karto karpomi. Tai daug kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis menas.

„Karpiniai man – iš naujo atrasta gyvenimo prasmė susitaikant su sunkia liga. Polinkis į grožį atėjo iš vaikystės, visuomet mėgau piešti ir karpyti snaiges. Pomėgį kurti karpinius iš naujo atradau prieš kelerius metus. Įkvėpimo semiuosi iš Lietuvos gamtos“, – sako Bronislava.

2015 m. Bronislava Jankaitienė už meninių karpinių darbus pelnė pirmuosius įvertinimus. Kartu su kitais šios meno rūšies Lietuvos meistrais atstovavo Lietuvai tarptautinėje parodoje „Karpinių Kalėdos“, vykusioje Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Parodą galima aplankyti iki kovo 8 d. Centro darbo laiku.

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.