2015 11 02

Hila pasitiks Diabeto dieną nemokamu gliukozės kiekio kraujyje patikrinimu

2015 11 02

Šiemet Medicinos diagnostikos ir gydymo centras Pasaulinę diabeto dieną pasitiks tradicija tapusiu nemokamu gliukozės kiekio kraujyje patikrinimu. Akcija vyks lapkričio 11–13 d. nuo 8 iki 11 val. Kviečiame visus apsilankyti Centre ir atlikti nemokamą gliukozės kiekio kraujyje tyrimą bei užduoti rūpimus klausimus apie šią ligą.

Iš anksto registruotis nereikia. Dėl tyrimo tikslumo reikia atvykti nevalgius. Tyrimus atliks patyrusi Centro slaugytoja Diabeto mokyklos įkūrėja Juzefa Uleckienė, o atsakymo rezultatus sužinosite iš karto.

Nustačius padidėjusį gliukozės kiekį kraujyje, akcijos dienomis Centre galėsite iš karto atlikti glikozilinto hemoglobino tyrimą su 50 procentų nuolaida (kaina su kraujo paėmimu tik 3,40 Eur). Tyrimas parodo vidutinį gliukozės kiekį už praėjusius tris mėnesius.

Kodėl svarbu žinoti gliukozės kiekį kraujyje?

Diabetas tapo pasauline problema. Kasmet nuo jo miršta 5 milijonai žmonių. Manoma, kad 2035 metais 1 ar 2 tipo diabetu sirgs 600 milijonų planetos gyventojų. Kiekvienas profilaktinis patikrinamas leidžia užkirsti kelią ligos progresavimui ir komplikacijoms.

Cukrinis diabetas neretai diagnozuojamas pavėluotai, nes ne visi žmonės žino dažniausius artėjančius ligos požymius. Dažnas šlapinimasis, besaikis troškulys, didėjantis alkis, svorio mažėjimas, nuolatinis nuovargis, lėtai gyjančios žaizdos – tai  pirmieji požymiai, leidžiantys įtarti ligą. Pajutus pirmuosius požymius, patariama kreiptis į šeimos gydytoją dėl tolesnių tyrimų.

Cukrinis diabetas – lėtinė, nepagydoma liga, tačiau ją galima kontroliuoti. Skirtingai nei kitų ligų, cukrinio diabeto gydymo rezultatai priklauso nuo paties ligonio, todėl svarbu išmokti gyventi su šia liga, pavyzdžiui, stebėti ir kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje.

Pradėkite keisti ateitį šiandien – sužinokite savo gliukozės kiekį kraujyje!

Akcijos partneriai: Lietuvos diabeto asociacija, Tarptautinė diabeto federacija, vaistinė „Camelia“.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.