Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2015 06 19

Hila – „Sveikatometro“ renginyje

2015 06 19

„SEB gyvybės draudimo“ ir „Impuls“ organizuojamas renginys „Sveikatometras“, kurį palaiko ir Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, tęsiasi. Vakar, birželio 18 d., įvyko jau trečiasis „Sveikatometro“ renginys, kuriame dalyvavo Centro sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus. Renginyje visi norintieji galėjo atlikti kūno sudėties analizės tyrimą ir gauti individualias gydytojo rekomendacijas.

Išsityrusiems renginio dalyviams gydytojas patarė, kaip sureguliuoti mitybą, sportinį režimą, paaiškino kūno sudėties analizės tyrimo rezultatus. Šis paprastas, vos kelias minutes trunkantis tyrimas, be įprastų – kūno svorio, ūgio duomenų, nustato riebalų, baltymų, mineralų, skysčių kiekį organizme, kiekvienos rankos ir kojos, liemens raumenų masę ir daug kitų reikšmingų rodiklių sudarant individualias sporto programas, gydymo planus ar stebint gydymo eigą. 

K. Linkus pradedantiesiems ir mėgėjams, o ypač profesionaliai sportuojantiems, patarė atlikti ir aerobinio pajėgumo testą bei laktato tyrimą. Aerobinio pajėgumo testas leidžia įvertinti vieną svarbiausių žmogaus fizinio pajėgumo komponentų – ištvermę. Tyrimo duomenys svarbūs norint tiksliai parinkti fizinio krūvio intensyvumą, tipą, sportininko treniruotumo dinamiką ir stebėti treniruočių programos efektyvumą. 

„Visiems sportuojantiems, o ypač turintiems sveikatos problemų, reikėtų atminti, jog tik tinkamai parinktas fizinis krūvis veikia kaip vaistai. Todėl kiekvienam rekomenduoju pasitarti su gydytoju, koks turi būti fizinio krūvio dažnumas, intensyvumas, trukmė, kokia sporto šaka tinkamiausia, kad nepakenktumėte sau“, – atkreipė dėmesį gydytojas.

Prasidėjus vasarai, „Sveikatometras“ persikelia į lauko erdves. Visą vasarą kiekvieną ketvirtadienį prie Baltojo tilto bus organizuojamos įvairios mankštos. Renginai nemokami.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.