Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2015 12 14

Hila – „Skambančių kūnų“ paroda

2015 12 14

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras prisijungė prie unikalios VšĮ Naujosios muzikos komunikacijos centro kūrybinės iniciatyvos. Pirmą kartą Lietuvoje buvo įgyvendintas unikalus projektas – koncertas „Skambantys kūnai“.

Renginio tikslas – atskleisti kultūros ir meno naudą visuomenei ir sveikatai, meno ir medicinos sąryšį. Kaip teigė Hipokratas, „medicina yra tas pats kilniausias iš visų menų“.

Bendradarbiaujant medikams, kompozitoriams ir kitų meno sričių atstovams, sukurti šeši nauji audiovizualiniai kūriniai, atspindintys tam tikrą žmogaus kūno organų veiklą ir procesus, kurie buvo pristatyti spalio mėnesį vykusiame koncerte „Menų spaustuvėje“. Centro gydytoja reabilitologė Virginija Kirtiklienė aktyviai konsultavo medicinos klausimais kompozitorių Matą Drukteinį kuriant kūrinį stuburo ir griaučių tema.

Kūrinių pagrindu buvo sukurtos ir gydymo įstaigoms pritaikytos ypatingos instaliacijos. Viena ekspozicijų pristatoma Medicinos diagnostikos ir gydymo centre. Taip pat Centre bus transliuojamas „Skambančių kūnų“ koncerto įrašas.

Kūrinių autorė – Gabrielė Gervickaitė, profesionali šiuolaikinė menininkė, tapytoja, socialinių-meninių projektų ir parodų kuratorė, dalyvaujanti Lietuvos ir tarptautiniuose projektuose, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. Šioje parodoje ji eksponuoja koliažus iš serijos „Techno kūnai“. Tai asmeninės patirties, turėtų ortopedinių operacijų refleksijos. Savo darbuose autorė analizuoja kūno ir įvairių mechanizmų junginius, naujus darinius akcentuodama kūno atmintį ir patirtį.

Kviečiame pamatyti kitokią kūno pažinimo ekspoziciją „Skambantys kūnai“ ir apsilankyti Centre. Paroda eksponuojama 2 aukšte.

Dalintis