2012 05 11

Euromelanomos diena: du trečdaliai pasitikrino savo kūno odą pirmą kartą

2012 05 11 1

Šį pirmadienį Lietuvoje jau penktą kartą buvo minima Euromelanomos diena. Ta proga Medicinos diagnostikos ir gydymo centre visi norintys galėjo registruotis ir nemokamai pasitikrinti odą dėl galimų odos vėžio pokyčių.

Akcijos metu pacientus konsultavo ir tyrė trys Centro gydytojai: dermatovenerologai I. Pugačiova ir G. Sargautienė bei onkologas chirurgas J. Rėklaitis.

Iš viso patikrinti 38 pacientai, iš jų daugiau nei trečdaliui įtarta odos melanoma ir kiti kliniškai neapibrėžti odos dariniai, aptikta vienas ar daugiau atipinių apgamų, kuriuos patarta pašalinti. Apie pusei aptikta aktininių keratozių, beveik dviem trečdaliams nustatytos pigmentinės dėmės ant nugaros ir krūtinės.

Akcija siekta paskatinti žmones reguliariai tikrintis savo kūno odą, išmokti apžiūrėti save, atpažinti atsiradusius pakitimus ir imtis veiksmų.

Pažymėtina, kad dviem trečdaliams apsilankiusiųjų iki tol niekada nebuvo atlikta odos apžiūra dėl sergamumo odos vėžiu ir melanoma. Pusė visų pasitikrinusiųjų turi didesnę riziką susirgti odos vėžiu, nes juos saulė veikia trumpais laiko periodais (jie deginasi 2 savaites ir ilgiau atostogų metu), jie greitai nudega arba/ir buvo stipriai nudegę vaikystėje.

Tik kiek daugiau nei trečdalis pasitikrinusiųjų yra įpratę ir nuolat naudoja kremus, saugančius odą nuo nudegimo, bet dažniausiai tai daro tik degindamiesi.

Centro gydytojai pataria domėtis, saugoti ir įprasti stebėti savo kūno odą, o pastebėjus pakitimų nedelsti ir kreiptis į dermatovenerologą. 97 proc. pacientų, laiku kreipęsi į gydytoją dėl įtartinai atrodančių dėmių ir pradėję gydymą, pasveiksta.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.