Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2020 06 25

Gydymas užsienyje padeda sutaupyti pinigų ir laiko

2020 06 25

Ilgi laukiančiųjų sąrašai arba didžiulės išlaidos – iš tokių dviejų pagrindinių alternatyvų turi rinktis daugelis pacientų, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, norėdami gauti reikiamą gydymą. „Nebūtinai“, – atremia sėkmingai veikiančios sveikatos priežiūros išlaidų grąžinimo bendrovės „Medrefund Ltd“ direktorius Arnis Krasovskis. Jo teigimu, yra dar viena patogi galimybė – gydymas užsienyje. Taip sutaupoma laiko ir pinigų, o pacientas gali džiaugtis puikiais gydytojais ir sveikatos priežiūros paslaugomis.

Negalite laukti? Mokėkite

Pasak A. Krasovskio, daugelis JK gyvenančių pacientų atsiduria sudėtingoje situacijoje, kai jiems prireikia medikų pagalbos. Nemokamoje Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (angl. NHS) sistemoje dažnai tenka laukti daugelį mėnesių, o kartais net iki kelerių metų, kol bus atlikti tyrimai ir skirtas gydymas, ypač kai būtinos operacijos. Nenorintieji laukti gali rinktis privačią kliniką, tačiau tai brangiai kainuoja.

„Tai problema daugeliui šalies gyventojų. Kai kurie jų paprasčiausiai neįperka gydymo privačioje klinikoje, nes jis gali kainuoti keletą tūkstančių svarų sterlingų, o kartais net ir daug daugiau. Todėl šie žmonės renkasi laukti operacijos ar kitos būtinos procedūros mėnesių mėnesius ar net dar ilgiau. Tai tikrai nepagerina jų bendros sveikatos būklės“, – kalba A. Krasovskis.

Gydymas užsienyje – galimybė gauti išlaidų kompensaciją iš NHS

Daugelis jau žino, kad galima rinktis gydymą užsienyje, ypač Europos ekonominėje erdvėje (EEE), ir gauti sveikatos priežiūros išlaidų kompensaciją. Europos Sąjungos direktyvoje nurodyta, kad JK gyvenantis pacientas turi teisę rinktis paslaugų teikėją EEE ir teisėtai gauti NHS kompensaciją už gydymą užsienyje.

„Tai puiki galimybė žmonėms, kurie nori sutaupyti laiko ir pinigų. Daugelyje šalių, kaip antai Lietuvoje, yra daug labai aukštos kokybės klinikų, kuriose dirba itin profesionalūs gydytojai, naudojama moderni įranga ir už prieinamą kainą teikiamos aukšto lygmens gydymo paslaugos, kurias gali apmokėti arba kompensuoti NHS. Joms priskirtinas gydymasis užsienyje privačiose specializuotose ligoninėse, klinikose arba valstybinėse ligoninėse ir tokios paslaugos, kaip dantų gydymas, kosmetinės, ortopedinės ir ginekologinės operacijos, nevaisingumo arba varikozinių venų gydymas ir skubioji arba būtinoji medicinos pagalba esant ūmioms sveikatos būklėms“, – pasakoja A. Krasovskis.

Kaip tai veikia?

Pasak A. Krasovskio, pacientai turi teisę reikalauti NHS kompensacijos dėl šių užsienyje suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų:

skubusis arba būtinasis gydymas, kuris reiškia bet kokią neatidėliotiną medicinos pagalbą ir gydymą keliaujant arba būnant užsienyje dėl ūmių sveikatos būklių;

ambulatorinės paslaugos arba sveikatos priežiūros paslaugos, dėl kurių nebūtina per naktį likti ligoninėje. Tai reiškia, kad pacientai gali nevaržomai konsultuotis su gydytoju arba atlikti diagnostinius tyrimus užsienyje;

planinis stacionarinis gydymas ligoninėje. Tai reiškia, kad pacientai gali rinktis operuotis ar atlikti kitas procedūras užsienyje.

Vis dėlto svarbu žinoti, jog kai kuriais atvejais, atsižvelgiant į gydymą ir regioną, kuriame pacientas gyvena JK, prieš pradedant gydytis būtina gauti iš anksto su NHS suderintą leidimą gydytis ligoninėje.

Tokiais atvejais dažnai daug patogiau kreiptis į sveikatos priežiūros išlaidų grąžinimo bendrovę, pavyzdžiui, „Medrefund“. Specialistai įvertina reikiamus dokumentus ir paciento vardu kreipiasi dėl leidimo.

Populiari gydymosi užsienyje kryptis

Lietuva yra viena populiariausių gydymosi užsienyje krypčių, o Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra viena pirmaujančių privačių sveikatos priežiūros įstaigų šalyje. Statistiniais duomenimis, centre kasmet apsilanko daugiau kaip 4 000 pacientų iš užsienio. Daugiau kaip 30 proc. jų atvyksta iš JK.

Itin profesionalūs gydytojai, naujoviški gydymo sprendimai ir kokybiškas aptarnavimas yra vienos pagrindinių priežasčių, kodėl pacientai iš JK ir kitų šalių renkasi Lietuvą ir Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą.

Kiekvienam pacientui iš užsienio, kuris ketina atvykti į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą, priskiriamas asmeninis sveikatos priežiūros vadybininkas. Šis vadybininkas padeda sudaryti numatytų procedūrų grafiką, įskaitant konsultacijas ir diagnostinius tyrimus, o taip pat sutvarkyti ir išversti dokumentus, kad būtų galima susigrąžinti sveikatos priežiūros išlaidas. 

Garsėja šiuolaikiškomis operacijomis

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras Vilniuje taip pat garsėja chirurginio gydymo metodais. Centro chirurgai taiko tik minimaliai invazinius chirurginius metodus, atlieka laparoskopines ir artroskopines operacijas. Tai reiškia, kad nedaromi atvirieji pjūviai, todėl po operacijų pacientas sugyja greičiau ir ne taip skausmingai, sumažėja galimų komplikacijų, kaip antai pooperacinio kraujavimo arba uždegimo rizika.

2019-ųjų pabaigoje centras įsigijo naują didelės raiškos laparoskopinę-atroskopinę sistemą, kuria operuojantieji chirurgai gali dar geriau iš arti stebėti operacijos lauką, nes išryškinamos net mažiausios kraujagyslės. Be to, elektrochirurginė ultragarso sistema, kitaip dar vadinama ultragarso peiliu, leidžia chirurgams dirbti dar tiksliau tuo pačiu metu atkertant ir užakinant kraujagysles. Taip visiškai sumažinama galimo kraujavimo ir pooperacinių komplikacijų rizika.

Aukso standartas

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra vienintelė privati medicinos klinika Baltijos regione, akredituota pagal „Joint Commission International“ (JCI) pacientų saugos ir kokybės standartą, kuris dažnai vadinamas sveikatos priežiūros paslaugų aukso standartu.

Centras buvo viena pirmųjų privačių klinikų Lietuvoje. Dabar, skaičiuodamas 25-uosius darbo metus, centras specializuojasi daugiau kaip 50 skirtingų medicinos sričių ir siūlo daugiau kaip 2 000 sveikatos priežiūros paslaugų, pradedant specialistų konsultacijomis, laboratoriniais ir radiologiniais tyrimais ir baigiant sudėtingomis operacijomis ir reabilitacija.

Daugiau informacijos apie medicininių išlaidų kompensavimą savo šalyje:

„Medrefund LTD“
tel. +44 (0) 7729438051
info@medrefund.co.uk
www.medrefund.co.uk

Jei turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui, susisiekite telefonu: +370 524 763 63 or e-mail: medtour@medcentras.lt

Kviečiame Jus prisijungti prie Medicinos diagnostikos ir gydymo centro klientų palaikymo grupės Facebook.
Čia Jūs rasite naudingos informacijos planuojantiems pasinaudoti paslaugomis arba jau apsilankusiųjų patirtis: 
https://www.facebook.com/groups/mdtcgroup/

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.