Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2016 08 09

Inovatyvi rentgeno sistema: tikslesni ir saugesni tyrimai

2016 08 09

Nuo rugpjūčio 9 d. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro (MDGC) radiologai pacientų tyrimams pasitelkia vieną pažangiausių ir tiksliausių rentgeno aparatų „YsioMax“. Tokį pasaulyje pirmaujančios medicininės įrangos gamintojos „Siemens“ aparatą Lietuvoje turi tik Kauno ir Vilniaus Santariškių klinikos.

Vienas svarbiausių naujojo aparato privalumų – spinduliuotės reguliavimo programa. Ekspozicijai (vadinamajai rentgeno nuotraukai) atlikti naudojamas mažiausias reikiamas rentgeno spindulių kiekis. Toks racionalus spinduliuotės valdymas tausoja pacientų sveikatą. Tai ypač aktualu žmonėms, kuriems rentgeno procedūras tenka atlikti dažniau, pvz., būklei po operacinio gydymo stebėti.  

„YsioMax“ rentgenas pasižymi itin aukšta ekspozicijų kokybe ir tikslumu. Aparate yra suformuoti įvairių organų tyrimo programų ruošiniai. Tai leidžia užtikrinti procesų kokybės kontrolę, sutrumpinti ekspozicijos pasiruošimui skiriamą laiką, taip pat palengvinti gydytojų darbą ir sumažinti klaidų nustatant parametrus tikimybę. Rentgenas naudojamas plaučių tyrimams, nustatant įvairias anomalijas, uždegimines ligas, tuberkuliozę, auglius, pleuritus. Taip pat diagnozuojamos įvairios urologinės ligos (akmenligė, hidronefrozė ir kt.).

Rentgenas išlieka pagrindine diagnostine priemone kaulų ir sąnarių sistemai tirti – trauminiams pažeidimams, anomalijoms ir vystymosi trūkumams, uždegiminėms ligoms, degeneracinėms ir distrofinėms ligoms, metabolinėms, endokrininėms, reumatinėms ligoms, taip pat būklei po operacinio gydymo stebėti.

Viena pagrindinių naujosios rentgeno sistemos naujovių – „SmartOrtho“ technologija – leidžia suformuoti bendrą stuburo ar ilgos galūnės ekspoziciją (ilgąją ekspoziciją). Tyrimą atliekantis gydytojas pažymi tiriamo objekto pradinį ir galutinį taškus, o sistema automatiškai padaro reikiamą skaičių ekspozicijų (iki keturių) ir jas sujungia į vieną nuotrauką. Toks bendras stuburo ar galūnės vaizdas reikalingas ne tik tikslesnei diagnozei, jis ypač svarbus, kai reikia protezuoti galūnes, atlikti kitas ortopedines/chirurgines operacijas.

Skaitmeninė technologija leidžia kaupti paciento ekspozicijų archyvą, todėl gydytojas gali palyginti paciento esamą būklę su ankstesniais rentgeno duomenimis, o pacientui nereikia saugoti savo rentgeno nuotraukų namuose ir neštis pas gydytoją. Ekspozicijas taip pat bus galima įrašyti į elektroninę laikmeną.

„YsioMax“ rentgeno sistemoje yra integruotas liečiamasis ekranas, jame tyrėjui nuosekliai pateikiamos visos instrukcijos. Šiame ekrane radiologijos technologas taip pat gali keisti arba koreguoti tyrimo parametrus, jam nereikia grįžti prie kompiuterio, kuris paprastai būna kitoje patalpoje. Pacientai jaučiasi geriau, kai radiologijos technologas parengiamuosius darbus gali atlikti būdamas kartu, bendraudamas ir aiškindamas tyrimo esmę, o juos palieka tik kelioms sekundėms (ekspozicijos metu). Ypač vaikus tiriant rentgeno aparatu svarbu, kad jie jaustųsi saugiai ir ekspozicijos metu nepradėtų judėti, o procedūros nereikėtų kartoti.  

 „MAXalign“ technologija – dar viena „YsioMax“ rentgeno sistemos naujovė, kuri leidžia itin tiksliai nustatyti prietaisą ir padaryti ryškią ekspoziciją iš pirmo karto. Monitoriuje radiologijos technologas mato detektoriaus kampą ir gali labai tiksliai priderinti rentgeno vamzdį – taip gaunamas optimalus aukščiausios kokybės vaizdas. Kai detektorius įmontuojamas į slankiąsias stalo arba sienelės konstrukcijas, sistema automatiškai sinchronizuoja rentgeno vamzdį ir detektorių, taip užtikrindama geriausią ekspozicijos kokybę ir saugią procedūrą. 

Šios sistemos gamintoja „Siemens“ daug dėmesio skyrė ir ergonomikai – stalas ir sienelė pritaikyti pacientų ir tyrimą atliekančių profesionalų patogumui. Žmogus, nekeičiant padėties, gali būti ištirtas nuo galvos iki kojų pirštų. Sistema pritaikyta ir labai aukštiems ar stambiems pacientams. Modernūs belaidžiai detektoriai yra ploni ir lengvi, o keturi skirtingi jų dydžiai leidžia patogiai daryti įvairių kūno dalių ekspozicijas.

Naujoji rentgeno sistema „YsioMax“ yra saugi, išmani ir efektyvi, ji leidžia tausoti klientų sveikatą ir palengvina gydytojų darbą. Ši inovacija dar aukščiau pakelia MDGC teikiamų diagnostikos paslaugų kartelę, užtikrina kokybės kontrolę ir išskirtinį dėmesį kiekvienam pacientui.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.