Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2005 07 25

Jau veikia magnetinio rezonanso aparatas

national cancer institute UkUz15Rzkic unsplash

SIGNA HISPEED LX 1,5 teslos galingumo General Electric, JAV) magnetininio rezonanso aparatas, tai vienas iš galingiausių aparatų. Šiuo aparatu išgaunamas ypatingai tikslus vidaus organų vaizdas, kurio dėka gydytojai gali tiksliai nustatyti pacientams galvos ir nugaros smegenų, veido ir kaklo, pilvo ir dubens, galūnių minkštųjų audinių ir sąnarių ligas.

 

Nors magnetinio rezonanso aparatas yra labai galingas, tačiau juo atliekami tyrimai yra visiškai nekenksmingi pacientui ir dirbančiam personalui – skirtingai nuo rentgeno ar kompiuterinės tomografijos aparatais atliekamų tyrimų, nėra jonizuojančios spinduliuotės ar kitokio žalingo poveikio.  Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas ypač tikslus diagnozuojant kai kuriuos vėžinius susirgimus, jų išplitimą organizme. 

 

Tyrimo pagalba labai aiškiai matyti visi žmogaus minkštieji audiniai, žmogus tarsi visas nufotografuojamas iš vidaus. Šis išsamus tyrimas, nepakeičiamas neurologijoje, neurochirurgijoje, angiochirurgijoje, gastroenterologijoje, kadangi neinvaziniu (neoperaciniu) išryškinamos kraujagyslės, smegenų nervinio audinio pokyčiai. Pilvo chirurgijoje šis tyrimas pakeičia invazinius tyrimus, pvz.: gana sudėtingą tulžies latakų tyrimą. Šio  tyrimo pagalba matomi kasos ir tulžies latakai. Kaip rodo kitų pasaulio šalių praktika, magnetinio rezonanso tyrimai dėl jų ypatingo tikslumo, saugos ir didelės diagnostinės vertės tapo nepamainomais ir jų atliekama daug kartų daugiau, negu šiuo metu Lietuvoje.

 

Magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimai turi kiekvienas savo privalumų, priklausomai nuo tiriamos srities ar diagnostikai keliamo klausimo. Todėl renkantis juos reko9menduojama pasitarti su gydytoju radiologu, kad gautumėte tikslaiusius rezultatus.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.