Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2006 02 15

Jūratės Buožienės batikos darbų paroda Hila

2006 02 15

Vasario 15 d., trečiadienį, 14 val. Medicinos diagnostikos centre, V.Grybo g. 32/10, Vilniuje, atidaroma savitos menininkės, Jūratės Buožienės, kuriančios paveikslus ir drabužius batikos technika darbų paroda. Parodoje eksponuojami naujausi Jūratės Buožienės paveikslai, kuriuos ji sukūrė per pastaruosius metus įkvėpta gamtos, lietuvių bei rytų šalių pasakų, padavimų, legendų motyvų.

Batikos srityje  J.Buožienė  dirba jau dvidešimt metų. Ji įvaldė sudėtingą techniką, paveikslus kurdama tradiciniu karštuoju būdu, bet papildomai, prieš rišdama audinį, jį dar išsiuvinėja. Kiekvienas kūrinys reikalauja didelio kruopštumo, laiko ir kantrybės. 

Menininkės sukurti elegantiški ir paslaptimi dvelkiantys paveikslai ne tik puošia privačių meno mylėtojų būstų interjerus, bet ir  kuria malonią atmosferą  įvairiose įstaigose.

Batikos paveikslų kūryba nėra vienintelis J.Buožienės pomėgis. Ji  taip pat modeliuoja ir siuva drabužius. Suderinusi šiuos abu talentus, menininkė sukūrė išskirtinę batikos stiliaus drabužių kolekciją, kurios eksponatai sukėlė didelį susidomėjimą ir labai išpopuliarėjo Danijoje ir Švedijoje. Kiekvienas J. Buožienės paveikslas ar drabužis – tai nauja istorija su daugybe smulkmenų, kurias visas pastebėti prireikia ne vienos minutės. Menininkės darbai spinduliuoja šiluma ir jautrumu. Sudėtingos ir savitos batikos technikos paslaptis iš mamos perima jos gabios dukros – penkiolikmetė Eidvilė ir dešimtmetė Saulė. „Kurti grožį trise – daug smagiau“, – teigia ponia Jūratė.

J.Buožienė baigė Muzikos akademiją, šiuo metu dirba mokytoja Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje, fortepijono klasėje.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.