Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2005 10 27

Katarakta sergantiems žmonėms – modernios ir saugios operacijos

2005 10 27

Tai dažna akų liga. 

 

Nuo jos ypač kenčia vyresnio amžiaus žmonės – ligai progresuojant, jie praranda regėjimą ir nebegali gyventi be artimųjų pagalbos. Katarakta – tai akies lęšiuko padrumstėjimas. Kai lęšiukas pradeda drumstėti, į akį sunkiai prasiskverbia šviesa, žmogus neryškiai mato ar net visai praranda regėjimą.

Pagrindinis kataraktos simptomas yra pamažu blogėjantis regėjimas abiem ar viena akimi. Ligos pradžioje žmogus pastebi, kad daiktai tapo neryškūs, jis mato lyg pro rūką ar matinį stiklą, jam sunku vairuoti automobilį tamsiu paros metu, blogiau matyti saulėtą dieną, jam nebetinka anksčiau nešioti akiniai. Regėjimas vis blogėja, kol žmogus galiausiai pradeda skirti tik šviesą nuo tamsos.

Padėti gali operacija.

Dar nesukurtas vaistas, kuris galėtų praskaidrinti lęšiuką. Todėl vienintelis šios ligos gydymo būdas yra operacija, kurios metu pašalinamas sudrumstėjęs lęšiukas  ir pakeičiamas dirbtiniu. Vienas moderniausių, greičiausių ir saugiausių kataraktos operacijos metodų šiandien yra fakoemulsifikacija. Tai lęšiuko susmulkinimas ultragarsu akies viduje, tuomet sudrumstėjęs lęšiukas išsiurbiamas per labai mažą (tik 2,2–3,2 mm) pjūvį, o dirbtinis lęšiukas įdedamas į pašalintojo natūralaus lęšiuko vietą.Tokios modernios kataraktos operacijos vieninteliu Baltijos šalyse ypač saugiu akies audiniams naujausios kartos „Alcon“ firmos ultragarso aparatu ,,Infiniti“ atliekamos Medicinos diagnostikos centre. Trijose ką tik įrengtose Chirurgijos centro operacinėse akių kataraktos operacijas atlieka žymūs akių mikrochirurgai – hab. med. daktaras, prof. V.Jašinskas ir gydytojas D.Aukštikalnis.

„Infiniti“ – saugus ir patikimas.

Akių kataraktos operacijai naudojamo naujausios kartos ultragarso aparato ,,Infiniti“ vienas svarbiausių privalumų – saugumas ir patikimumas. Aparato „Infiniti“ naujausių technologijų dėka sudrumstėjusio lęšiuko išsiurbimo procesas automatiškai sustoja pašalinus lęšiuką, todėl kataraktos operuojamos ypač saugiai akies audiniams, užtikrinamas greitesnis pooperacinis sveikimas, geresni operacijos rezultatai, ligonis greičiau atgauna regėjimą.  

 

– Reikia pasidžiaugti, kad Medicinos diagnostikos centras savo pacientams siūlo ne tik aukščiausios kokybės minkštus intraokulinius lęšius, bet ir tuo, kad jis įsigijo patį moderniausią kataraktos operacijoms skirtą aparatą ,,Infiniti“. Šiame aparate įdiegtos visos pažangiausios šiuolaikinės technologijos, todėl šiuo aparatu galima saugiai operuoti net ir pačias „kiečiausias“, t. y. labai subrendusias kataraktas, kas sunkiai įmanoma su ankstesnės kartos fakoemulsifikatoriais. Be to, yra galimybė kataraktą pašalinti pro mažą pjūvį, net nenaudojant ultragarso energijos. Tai atliekama su „AquaLase“ sistema, kuri lęšio suskaldymui naudoja skysčio mikropulsaciją be ultragarso. Tai ypač sumažina nepageidaujamą poveikį aplinkiniams akies audiniams. Tai naujas žingsnis į priekį kataraktos pašalinimo technologijose. Tačiau tokiu metodu galima operuoti tik pradinių stadijų kataraktas. Šis saugus operavimo būdas ypač aktualus, nes nustatyta, jog pasaulyje katarakta sergančiųjų amžius vis jaunėja. Malonu, kad tokiems pacientams ir mes jau galime pasiūlyti šį saugų operacijos būdą, –  teigia Medicinos diagnostikos centre operuojantis akių mikrochirurgas D.Aukštikalnis.

Iš karto po operacijos – į namus.

Kataraktos operacijos atliekamos netaikant bendrosios narkozės, o vietiškai nujautrinus akį. Todėl žmogus išlieka budrus, tačiau visiškai nejaučia skausmo. Visos operacijos metu paciento būklę prižiūri gydytojas anesteziologas. Dažniausiai operacija trunka nuo pusvalandžio iki valandos, jei katarakta užleista ar komplikuota – kiek ilgiau.Medicinos diagnostikos centre išoperuoti ligoniai jau tą pačią dieną po 1–2 valandų gali vykti į namus. Jei pacientas pageidauja, gali naktį praleisti medikų priežiūroje jaukiose vienvietėse ar dvivietėse palatose.

 

– Ištobulėjus chirurgijos technikai ir dirbtinių intraokulinių lęšių savybėms, operacija tapo labai efektyvi. Regėjimas atgaunamas tuoj pat po operacijos, jei nėra kitų gretutinių akies ligų, – sako gydytojas D.Aukštikalnis.Po kataraktos operacijos 95 procentai žmonių atgauna 50–100 proc. viso regėjimo. Žmogus vėl gali imtis visų įprastinių darbų ir pomėgių, jis nejaučia diskomforto

Delsti labai pavojinga. 

Pasak Medicinos diagnostikos centro akių mikrochirurgo D.Aukštikalnio, klysta tie, kurie delsia ir laukia, kol galutinai praranda regėjimą. Visų pirma prastai matant padidėja traumų rizika. Be to, kol delsiama kreiptis į gydytoją ir operuotis, katarakta  subręsta, tampa „kieta“, todėl techniškai yra sunkiau atlikti operaciją, tuomet didesnė operacinių ir pooperacinių komplikacijų rizika.Daugiau ar mažiau išsivysčiusią kataraktą galima diagnozuoti beveik 70 proc. 65–75 metų žmonių. Tačiau ne visi iš jų jaučia regėjimo sutrikimus. Todėl būtina tikrintis akis ir regėjimą pas akių gydytoją bent vieną kartą per metus. Akių ligų gydytojui rekomendavus kataraktą operuoti, delsti neverta. Kataraktai progresuojant, gali padidėti akispūdis, galima susirgti glaukoma.

 

Jeigu įtariate, kad sergate katarakta, Medicinos diagnostikos centro akių ligų gydytojai modernia įranga gali ištirti jūsų akis ir regėjimą ir paskirti tinkamą gydymą. Jeigu reikės, patyrę akių mikrochirurgai nedelsdami atliks ne tik kataraktos, bet ir kitas akių operacijas, ir jūs užmiršite visus nepatogumus.

Modernios ir saugios akių kataraktos operacijos vieninteliu Baltijos šalyse ultragarso aparatu „Infiniti“ – džiugi naujiena žmonėms, ilgus mėnesius turintiems laukti kataraktos operacijos.

Už operacijas mokama lizingu.

Šiemet Medicinos diagnostikos centras švenčia savo veiklos dešimtmetį. Privačiosios medicinos lyderis į antrąjį veiklos dešimtmetį žengia daugiau negu tris kartus išsiplėtęs, įsigijęs moderniausios medicinos įrangos, siūlydamas plačiausią pasirinkimą naujų sveikatos tikrinimo, ligų prevencijos, diagnostikos, gydymo bei reabilitacijos paslaugų.Naujasis modernus šešių aukštų 3000 kvadratinių metrų Medicinos diagnostikos centro priestatas įsikūrė greta ankstesniojo pastato V.Grybo g. 32. Naujajame priestate įkurta poliklinika, dienos chirurgijos centras, vaistinė bei konferencijų salė, čia teikiamos moderniausios instrumentinių ir laboratorinių tyrimų, fizioterapijos paslaugos. Moderniai įrengtame dienos chirurgijos centre atliekama per 100 įvairių rūšių chirurginių operacijų ir procedūrų. Klientų patogumui Medicinos diagnostikos centras sudarė galimybę centro klientams už operacijas mokėti lizingu per bendroves, su kuriomis Centras yra sudaręs sutartis. Tai Lateko lizingas, Medicinos kredito unija. Medicinos diagnostikos centras bendradarbiauja ir su draudimo bendrovėmis (ERGO Lietuva gyvybės draudimas, SEB VB gyvybės draudimas, HANSA gyvybės draudimas; PZU Lietuva gyvybės draudimas ir kt.), šios bendrovės apmoka apsidraudusiųjų pacientų sveikatos profilaktikos bei gydymo išlaidas.

 

"Lietuvos ryto" priedas "Sveikatos gidas"  2005 10 11 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.