Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2013 03 21

Kiek darbdaviui kainuoja darbuotojų stresas?

2013 03 21

Ar darbdaviai pakankamai dėmesio skiria darbuotojų sveikatai? Kaip darbuotojo sveikata veikia jo darbingumą ir motyvaciją? Ar atsiperka investicijos į profilaktiką ir ligų prevenciją? Šiais ir panašiais klausimais buvo diskutuojama konferencijos „Sveikas darbuotojas. Kokia nauda ir vertė įmonei?“, įvykusios kovo 20 d. Vilniuje, metu.

2013-ieji paskelbti Sveikatingumo metais. Šiai progai paminėti grupė socialiai aktyvių verslo įmonių: Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, įsikūręs  V. Grybo g., Vilniuje, gydomasis ir poilsio SPA centras - SPA Vilnius SANA, draudimo brokeris Aon Baltic, verslo valdymo konsultacijų ir mokymo bendrovė OVC Consulting, Vilniaus viešbutis „Radisson Blu Astorija“ ir automobilių nuomos kompanija Hertz sukvietė įmonių personalo vadovus į konferenciją Vilniuje.

Vilniaus universiteto docentė, dr. Laima Bulotaitė ir OVC Consulting konsultantė Mirolanda Trakumaitė kalbėjo apie darbuotojų psichologinę sveikatą darbe, kaip gera savijauta įtakoja darbuotojo efektyvumą, kodėl  savimi besirūpinantis darbuotojas vertingesnis už tą, kuriam rūpi tik darbas?

„Net iki 30 proc. dirbančiųjų prisipažįsta nesugebantys suvaldyti streso darbe. Didžiausią streso poveikį patiria sveikatos apsaugos, švietimo, viešo administravimo ir socialinio sektoriaus darbuotojai. Net ketvirtadalis žmonių stresui įveikti naudoja raminamuosius vaistus ir tik penktadalis tokiais atvejais kalbasi su artimaisiais.“ – ne itin džiugią statistiką pateikė  Mirolanda Trakumaitė, OVC Consulting konsultantė.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja Ina Šapranauskienė papasakojo apie dažną darbuotojus kankinantį negalavimą - lėtinio nuovargio sindromą, kaip jį atpažinti ir įveikti. „Investicijos į darbuotojų sveikatos puoselėjimo programas darbdaviui atneša vidutiniškai 250% grąžą, vertinant sumažėjusį  nedarbingumo lygį, išlaidas sveikatos priežiūrai ir įmonių kompensacijas dėl nedarbingumo ir neįgalumo ieškinių.“- JAV atliktą studiją apžvelgė I.Šapranauskienė.

Konferencijoje dalyvavę įmonių vadovai aktyviai dalinosi patirtimi, diskutavo apie geriausią praktiką Lietuvoje bei užsienyje.

Svečiai vaišinosi Radisson Blu Astorijos viešbučio pristatytos „Experience Meetings“ konferencijų organizavimo koncepcijos pagrindu paruoštu „Maistu protui“.

Konferencijų „Sveikas darbuotojas. Kokia nauda ir vertė įmonei?“ ciklą planuojama tęsti renginiais Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.