Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2012 06 21

Klaipėdiečiai domisi integruotos kokybės vadybos sistemos įgyvendinimu privačioje gydymo įstaigoje

2012 06 21

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras (toliau - MDGC, Centras) siekia užtikrinti įstaigoje teikiamų paslaugų kokybę. Tuo tikslu vienas pirmųjų Lietuvoje įdiegė  integruotą kokybės ir aplinkos vadybos sistemą pagal ISO 9001 ir ISO 14001 standartus. Centras laikomas puikiu pavyzdžiu organizacijoms, siekiančioms savo įstaigoje įdiegti šiuo standartu paremtą kokybės užtikrinimo sistemą.

MDGC patirtimi įgyvendinant aplinkos apsaugos vadybos sistemą susidomėjo Klaipėdos miesto sveikatos priežiūros ir mokslo įstaigų atstovai. Jų profesinė veikla tiesiogiai susijusi su žmogaus sveikatos ir aplinkos kokybės palaikymu bei nuolatiniu jos gerinimu. Grupė, kurią sudarė Vakarų Lietuvos gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigų vyr. gydytojai, vyr. slaugytojos, laboratorijų darbuotojai, taip pat Klaipėdos universiteto, Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto, Ekologijos katedros darbuotojai, svečiavosi Centre.

Vizito tikslas - susipažinti su aplinkos apsaugos vadybos sistemos (ISO 14001) standarto įdiegimu ir jo reikalavimų įgyvendinimu sveikatos priežiūros įstaigoje. Svečiai siekė išsiaiškinti pirmuosius sistemos diegimo žingsnius, pamatyti, kaip valdoma aplinkai draugiška sveikatos priežiūros įstaiga.

Centre Klaipėdos krašto sveikatos priežiūros ir medicinos specialistai buvo supažindinti su:

  • ISO 14001 standarto reikalavimais organizacijai, įgyvendinančiai aplinkos apsaugos vadybos sistemą;
  • pasirengimo diegti sistemą ir jo įgyvendinimo etapais;
  • MDGC aplinkos apsaugos vadybos sistemos vykdymu ir tobulinimo galimybėmis;
  • praktine sistemos valdymo nauda (Centro veiklos tobulinimu, teikiamų paslaugų kokybės užtikrinimu ir gerinimu);
  • medicinos laboratorijoms skirtu ISO 15189 standartu, pagal kurį pirmasis Lietuvoje akredituotas MDGC Laboratorinės diagnostikos centras.

Centro svečiams siekta parodyti, kad minėtų standartų įdiegimas - tai daugiau nei vien dokumentų pasirašymas ir sertifikato įteikimas. Šis kokybės ir aplinkos apsaugos užtikrinimo procesas organizacijoje reikalauja nuolatinio tobulėjimo ne tik teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir organizuojant saugią ir draugišką supančiai aplinkai veiklą.

Džiugu, kad svečiai iš Klaipėdos liko patenkinti vizitu bei suteikta informacija ir išreiškė didelį pasitikėjimą Centro teikiamų paslaugų kokybe.  

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.