Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2019 06 12

Kuo gyvena pasaulinė grožio medicinos industrija?

2019 06 12 v2

Paryžiuje ir Monte Karle vykstantys grožio medicinos industrijos kongresai yra platforma, kur susirenka ir savo patirtimi dalijasi pažangiausi estetinės chirurgijos, „anti-aging“ specialistai, pristatomos grožio medicinos industrijos naujovės, vyksta interaktyvūs mokymai ir profesionalios diskusijos. Kalbiname šių kongresų dalyvę, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją Giedrę Stundžaitę- Baršauskienę.

Kokios pagrindinės 2019 m. tendencijos grožio medicinos srityje?

„Anti-aging“, arba antisenėjimo proceso, programos yra pagrindinė šių dienų grožio medicinos aktualija. Jaunos išvaizdos išsaugojimas yra kompleksinė tema, kur estetinė chirurgija yra tik viena sudedamųjų dalių. Kalbant apie pačią estetinę chirurgiją,  kardinalių pokyčių nebuvo pristatyta nei  Paryžiaus, nei Monako kongresuose. Ir tai irgi yra gera žinia, nes tai tik patvirtina, kad mūsų atliekamos procedūros yra saugios ir efektyvios, o naudojamos medžiagos yra geriausios, kurios šiuo metu sukurtos pasaulyje. Estetinės chirurgijos srityje labai daug dėmesio ir lankytojų sutraukė ginekologinės sesijos – makšties, lytinių lūpų atjauninimo procedūros. Tai turėtų būti ateinančių metų mados klyksmas grožio chirurgijoje.

„Anti-aging process“ programa

Stundzaite Barsauskiene Giedre Plastikos chirurge

Jaunos išvaizdos išsaugojimas – daugybės šiuolaikinių moterų, taip pat ir vyrų siekiamybė. „Anti-aging process“ programa yra kompleksinė, orientuota į paciento išorinės ir vidinės būsenos sureguliavimą. Pacientui atliekama daug tyrimų – nuo kraujo iki hormonų ir mikroelementų ištyrimo. Pagal gautus rezultatus optimaliai  sureguliuojamas visų medžiagų balansas organizme.  „Anti-aging“ programa jungia estetinę chirurgiją, ginekologiją, endokrinologiją, dermatologiją, dietologiją, netgi imunologiją. Kiekvienam pacientui sudaroma individuali senėjimo stabdymo programa. „Lietuvoje „anti-aging“ specializacijos gydytojų nėra, nes  pati rinka pernelyg maža. 

Kita vertus, Medicinos diagnostikos ir gydymo centre turime visų specializacijų gydytojus, todėl, esant reikalui, taikome gerąją pasaulio praktiką ir įvairių specializacijų gydytojų komandoje tariamės bei ieškome geriausio individualizuoto sprendimo būtent tam pacientui“, – sakė plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja G. Stundžaitė-Baršauskienė.

Estetinės operacijos tampa kompleksinės

Paryžiaus IMCAS pasaulio kongrese buvo akcentuojamas plastinės chirurgijos procedūrų kompleksiškumas, kada vienos operacijos metu atliekamos kelios operacijos ar procedūros tai pačiai sričiai. Pavyzdžiui, veido patempimo operacijos metu atliekamas ne tik veido kontūrų koregavimas pašalinant odą, bet ir prarasto tūrio atstatymas suleidžiant riebalinio audinio ar/ir plazmoliftingas (PRP procedūra) odos kokybei pagerinti.

Kitas kompleksinių plastikos operacijų pavyzdys – krūtų didinimo operacijos, kai vienos operacijos metu, įdėjus implantus, šalia jų suleidžiama dar ir riebalų, kurie sumažina asimetriją, papildo viršutinio krūties poliaus tūrį, taip pat sumažina implanto čiuopimo tikimybę. Tai ypač aktualu labai lieknoms pacientėms. 

Aukšto lygio Lietuvos plastikos chirurgija

Pasaulio kongresai yra puiki terpė plastinės chirurgijos gydytojams pasitikrinti, atnaujinti ir papildyti žinias. Kol esi jaunas specialistas, viskas yra nauja ir įdomu. Tarptautiniuose kongresuose vienoje vietoje per keletą dienų galima gauti teorinių žinių, stebėti praktinius užsiėmimus iš prozektoriumų ir neakivaizdžiai dalyvauti operacijose, tiesiogiai transliuojamose iš pasaulinio garso plastinės chirurgijos klinikų. Kongresuose paprastai vyksta ir medicininių medžiagų bei instrumentų parodos.

„Man, kaip jau nemažai patirties turinčiai gydytojai, pasaulio kongresas – tai vieta pasitikrinti, ar operacijas atlieku taip, kaip tai daro geriausi pasaulio chirurgai. Galime lygiaverčiai diskutuoti su kolegomis iš Prancūzijos ar Italijos, kur estetinės chirurgijos apimtys yra pasiekusios kur kas didesnį mąstą nei mūsų regione. Vilniuje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, turime visas technines sąlygas ir kasdien atliekame estetines operacijas – nuo paprastų iki labai sudėtingų“, – sakė gydytoja G. Stundžaitė-Baršauskienė.

Štutgarto „SOS“ kongresas

Balandžio mėn. Štutgarte, Vokietijoje, vyko „SOS“ (Secondary optimizing Aesthetic Surgery) kongresas, skirtas estetinės chirurgijos komplikacijų ir antrinių operacijų analizei. „Komplikacijų, pavyzdžiui, limfomų, kai organizmas atmeta implantą, pasitaiko retai. Todėl kolegų patirtys ir išsamios konkrečių komplikacijų atvejų studijos turi neįkainojamos vertės mums, gydytojams“, – sakė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja G. Stundžaitė-Baršauskienė.

Vilniuje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Plastinės chirurgijos centre, atliekamos visų rūšių estetinės chirurgijos operacijos – krūtų didinimo/mažinimo operacijos, pilvo plastika, riebalų nusiurbimas, vokų pakėlimas, rinoplastika, veido odos patempimas ir kitos. 

Dalintis