Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2011 05 13

Lietuva gali tapti stipriu medicinos paslaugų eksportuotoju

2011 05 13

VŠĮ „Eksportuojančioji Lietuva", siekdama paskatinti paslaugų eksportą organizavo medicinos paslaugas teikiančioms įstaigoms dalyvavimą konferencijoje-parodoje „EMTC2011", kuri vyko Barselonoje (Ispanija). Tai pirmas kartas, kuomet šešios medicinos paslaugas teikiančios įstaigos kartu dalyvavo bei atstovavo šalies medicinos sektorių tarptautiniame renginyje. Jo metu Lietuva pristatyta kaip patraukli medicinos paslaugų turizmo šalis, patyrusi, patikima ir inovatyvi.  Renginyje dalyvavo daugiau nei 400 dalyvių iš viso pasaulio, Lietuvą atstovavo šios įmonės:  UAB „Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika", VšĮ „Health First", UAB „Lirema", „UAB „Northway medicinos centras", UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras", VšĮ „Vilniaus universiteto Santariškių klinika". 

Šie metai paskelbti „Sveikatos turizmo metais", o konferencija-paroda buvo skirta globaliam medicinos turizmui.  Konferencijoje pranešimus skaitė 55 pranešėjai iš viso pasaulio, aktyviai dalyvaujantys medicinos paslaugų turizmo veikloje. Pagrindinės konferencijos temos buvo šios: medicinos turizmo kryptys ir tarptautiniai centrai, telemedicina ir pacientų mobilumas, tarptautinės rinkos ir pacientų judėjimas, Europos Sąjungos reglamentavimas bei draudimo klausimai, medicinos svaikatinimas, SPA ir reabilitacija, speciali medicina ir atskirų atvejų pavyzdžiai.

Medicinos turizmas Lietuvoje gana nauja kryptis, dėl to vienas iš pagrindinių konferencijos tikslų buvo susipažinti su pasaulyje vykstančiomis naujovėmis, rasti galimų partnerių, įvertinti savo potencialą. Pasak dalyvių, Lietuva turi daug galimybių ir pranašumų: gana aukšta paslaugų kokybė, patikimumas, medicinos atstovai vertinami tiek šalyje, tiek už jos ribų. Medicinos turizmu domisi dauguma šalių, tarp jų ir kaimyninės šalys, aktyvūs renginyje buvo čekai, vengrai, lenkai ir kiti.

Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos (LPSPĮA) prezidentas Laimutis Paškevičius įsitikinęs, kad Lietuva turi puikias galimybes ir potencialą dalyvauti tarptautinėje medicinos paslaugų rinkoje. Kalbėdamas apie potencialius paslaugų klientus, asociacijos prezidentas sako, kad šiai dienai realiausi Lietuvos medicinos paslaugų vartotojai būtų iš Rusijos bei NVS šalių. „Šiose šalyse  yra prastesnis medicinos lygis, stebima gydytojų ir specialistų dėmesio  stoka pacientams. Dauguma Lietuvos medikų puikai bendrauja rusų kalba, nemaža dalis - anglų ar kitomis užsienio kalbomis, taip pat sugeba skirti tinkamą dėmesį pacientams. Kadangi Lietuvoje medicinos paslaugų kainos yra  žemesnės nei kitose Europos šalyse, yra realu pritraukti pacientus iš po-sovietinio regiono šalių ir tapti viena pagrindinių medicinos turizmo krypčių šioms šalims, taip pat ir ES šalyse bei JAV ", - pabrėžė Laimutis  Paškevičius. Jis mano, kad  Lietuva taip pat  galėtų tapti patrauklia medicinos paslaugų teikimo šalimi pacientams iš ES šalių, nes tam suteikia galimybes šių metų  kovo 9 d.  priimta Europos ir Parlamento Tarybos direktyva 2011/24/ES ,,Dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas įgyvendinimo".

Kalbėdamas apie medicinos paslaugų eksportą asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius pabrėžė, kad  Lietuva taip pat gali tapti stipriu medicinos paslaugų eksportuotoju, apimant  artimąsias Europos valstybes, pietryčių regiono (po-sovietinio) šalis.  Jis mano, kad paklausiausios medicinos paslaugos galėtų būti tokiose srityse, kaip kardiochirurgija, ortopedija-traumatologija, akių chirurgija, plastinė chirurgija, sveikatos patikrinimai, nutukimo, nevaisingumo gydymas, odontologija. Lietuva turi didelį konkurencinį pranašumą lyginant su kitomis šalimis, ypač kainų atžvilgiu ir gali tapti patraukli užsienio šalių gyventojams. „Tačiau tai yra ilgas procesas, kuriam, kaip pabrėžė susitikimuose medicinos turizmo ekspertai, pirmiausia labai svarbus Lietuvos, kaip valstybės  teigiamo įvaizdžio formavimas ir medicinos paslaugų eksporto strateginis planavimas bei skatinimas valstybiniu lygiu. Labai svarbu taip pat formuoti Lietuvos, kaip saugių ir kokybiškų medicinos paslaugų šalies įvaizdį tarptautinei bendruomenei tikslinėse rinkose,  pasitelkiant tam efektyvias rinkodaros priemones", - kalbėjo Laimutis Paškevičius.

Konferencijoje-parodoje dalyvavusių medicinos įstaigų atstovai tikisi, kad dalyvavimas renginyje turėtų duoti apčiuopiamą naudą - padidinti medicinos paslaugų eksportą iki 10 proc. Dalyviai taip pat labai teigiamai įvertino susitikimus su Lietuvos ambasadore Audra Plepyte-Jara ir Turizmo informacijos centro vadovu Raimundu Michnevičiumi Ispanijoje, kurie pažadėjo reikalingą paramą bei  pagalbą pristatant ir reklamuojant Lietuvos medicinos paslaugas. 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.