Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2010 06 29

Hila Chirurgijos centrui – penkeri metai

2010 06 26

Šią vasarą Medicinos diagnostikos centro (toliau – MDC) Chirurgijos centras, vadovaujamas abdominalinio chirurgo gyd. Alfredo Songailos, pažymi penkerių metų veiklos sukaktį. Čia, trijose moderniai įrengtose operacinėse, atliekamos ne tik įprastos atvirosios operacijos. Siekiama, kiek įmanoma, tausoti žmogaus organizmą atliekant endoskopines, laparoskopines bei artroskopines operacijas. Tam tarnauja ir šiuolaikiškos lazerinės procedūros.

Į MDC Chirurgijos centrą kreipiasi pacientai iš visos Lietuvos. Labai svarbu tai, kad daugumą čia atliekamų dienos chirurgijos operacijų kainų draustiems pacientams iš dalies kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Medicinos diagnostikos centro chirurgijos paslaugomis naudojasi tie, kurie nori gauti kokybiškas paslaugas, brangina savo sveikatą ir laiką. Pagarbus požiūris į kiekvieną pacientą, puiki darbo organizacija, galimybė atlikti visus reikalingus tyrimus per vieną dieną – tai priežastys, kodėl MDC Chirurgijos centre nėra eilių.

Šiuo metu MDC Chirurgijos centre atliekama per 100 įvairių rūšių operacijų. Didžiąją jų dalį, net iki trečdalio, sudaro oftalmologinė chirurgija, apie 25 proc. – ortopedinės operacijos, iki 15 proc. – pilvo chirurgija. Likusioji dalis tenka ginekologinėms, angiochirurginėms, rekonstrukcinėms, urologinėms ir LOR operacijoms. Iš viso per 5 Chirurgijos centro veiklos metus atlikta per 5000 įvairiausių operacijų.

MDC Chirurgijos centras – šiuo metu vienas moderniausių privačių chirurgijos centrų Lietuvoje. Čia nuolat diegiamos naujovės ir progresyvūs gydymo būdai. Visi gydymo metodai pagrįsti tausojamosios chirurgijos principais. Tai ne tik minimaliai invazyvi technika, bet ir minimalus stresas prieš operaciją, mažesni pjūviai, mažesnis skausmas. Taip pat tai maksimalus komfortas, rūpestis ir slauga po operacijos.

Pernai metais Medicinos diagnostikos centras įsigijo fotokoaguliacinį-fotodisrupcinį Zeiss kompanijos oftalmologinį lazerį. Juo gydomos tinklainės ligos, diabetinė retinopatija, tinklainės kraujagyslių patologijos, glaukoma, antrinė katarakta, atribojami tinklainės plyšiai.

Tais pačiais metais įsigytas modernus įmonės Dornier (Vokietija) litotriptorius Compact Sigma. Juo gydoma šlapimo takų ir inkstų akmenligė saugesniu ir efektyvesniu už chirurginę intervenciją – ekstrakorporinės litotripsijos būdu.

Jau metai kaip Medicinos diagnostikos centre įvairūs odos dariniai efektyviai ir saugiai gydomi ne tik tradiciniu chirurginiu būdu, bet ir moderniais lazeriais. Toks gydymas yra gerai kontroliuojamas, tikslus ir neskausmingas, minimaliai invazyvus ir sterilus. Trumpa ne tik gydymo procedūra, bet ir gijimo laikotarpis.

Šių metų pradžioje lazeriais pradėta gydyti ir kojų venų varikozė. Operacija trunka apie 45 min. Pasiekiamas geras estetinis efektas, nes po gydymo lazeriu nelieka randų, kraujosruvų ar patinimų. Jau po keleto dienų pacientas yra visiškai darbingas.

Šiais metais net kelios naujovės įdiegtos ortopedinėje chirurgijoje. Vasario mėn. plokščios pėdos operacijos pradėtos atlikti naudojant HyProCure® sinus tarsi sraigtą. Tai naujausias, anatomiškiausias ir pažangiausias operacinio gydymo būdas. Ši operacija visam laikui išsprendžia pačią plokščiapėdystės problemą, išnyksta nemalonūs ir skausmingi jos sukelti simptomai.

Balandžio mėn. Medicinos diagnostikos centras tapo pirmąją privačia sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje, kurioje atliekamos operacijos kelio ir čiurnos sąnarių kremzlėms atkurti. Naujojo chirurginio gydymo tikslas – atauginti pažeistą kremzlę, panaudojant natūralias organizmo regeneravimo savybes. Gydomi gilūs ir didžiuliai kremzlės pažeidimai, kurie atsirado dėl traumų, per didelių fizinių krūvių, sergant disekuojančiu chondritu (patologija, kai atskyla kaulas ir kremzlė, esanti po juo). Metodas netaikomas vyresniems žmonėms gydyti dėl amžiaus sudilusias kremzles.

MDC Chirurgijos centro vadovai ir chirurgų kolektyvas tikisi, kad ateityje galės pasiūlyti dar daugiau, įvairesnių ir sudėtingesnių chirurginių gydymo būdų.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.