Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2016 03 31

Medicinos daktaras V. Mačionis: „Plaštaka – nedidelis organas, apimantis daugybę sudėtingų struktūrų“

2016 03 31

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų komandą papildė medicinos daktaras Valdas Mačionis, sukaupęs 30 metų patirtį. Gydytojas specializuojasi plaštakos chirurgijoje. Anot med. dr. V. Mačionio, „plaštaka yra santykinai nedidelis organas, bet jame sukoncentruota daug smulkių anatominių vienetų. Jų darna mus įgalina rašyti, piešti, groti, konstruoti, remontuoti, siūti ir t. t.“. Net nedideli plaštakos sužalojimai gali sutrikdyti joje esančių struktūrų veiklą. Todėl susižalojus reikia specialisto ypatingo dėmesio ir žinių.

Ne visos plaštakos chirurgijai priskiriamos ligos gydomos chirurginiu būdu. Neretai operacija atliekama tik nepavykus nechirurginiam gydymui, plaštakos terapijai. Tačiau net ir atlikus operaciją, dažniausiai reikalingos papildomos reabilitacijos priemonės. Med. dr. V. Mačionis pabrėžia, jog „gydant plaštaką, ypač svarbus pačių pacientų požiūris ir darbas, nes plaštaka yra žmogaus smegenų valdomas įrankis. Sėkminga plaštakos priešoperacinė ir pooperacinė terapija neįmanoma be paties paciento bendradarbiavimo, kuris neretai tampa lemiamu viso gydymo veiksniu“.

Macionis Valdas

Med. dr. V. Mačionis atlieka bendrosios plastinės chirurgijos, rekonstrukcines mikrochirurgines operacijas (lopų persodinimas, nervų rekonstrukcija, amputuotų segmentų replantacijos ir revaskuliarizacijos), periferinių nervų diagnostiką ir operacijas, kaulų, sausgyslių ir kitų audinių rekonstrukcines procedūras. Konsultuoja dėl ankstyvosios pooperacinės plaštakos reabilitacijos, galūnių kompleksinių sužalojimų ir žaizdų gydymo.

Med. dr. V. Mačionis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo specialybę įgijo 1991 m. Vilniaus universitete. Patirties sėmėsi Lietuvos ir užsienio klinikose. Kėlė kvalifikaciją užsienio ligoninėse Didžiojoje Britanijoje, JAV, Suomijoje, Vokietijoje, Rusijoje. Gydytojas publikavo 18 straipsnių referuojamuose tarptautiniuose mokslo žurnaluose plastinės chirurgijos, rekonstrukcinės mikrochirurgijos ir plaštakos chirurgijos temomis. Parengė kelis klinikinių atvejų vaizdo pranešimus rekonstrukcinės chirurgijos temomis.

Gydytojas yra Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, Lietuvos plaštakos chirurgijos ir reabilitacijos „Manus Lithuanica“ draugijų tikrasis narys. V. Mačioniui už akademinius pasiekimus buvo suteikta Lietuvos mokslo tarybos doktoranto stipendija, skirtas Johno F. Crikelairo mokslinis apdovanojimas už pranešimą „Terminolateralinė nervų siūlė. Funkcinė aksonų anatomija“ JAV vykusiame 43-iajame plastinės chirurgijos mokslinės tarybos kasmetiniame suvažiavime. Du kartus suteikta Fulbrighto (JAV) mokslininko ir podiplominių studijų stipendija.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.