Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2009 08 18

Hila nauja programa – vaikų profilaktinis sveikatos patikrinimas

2009 08 18

Iki rugsėjo 15 dienos visi mokiniai privalo pasitikrinti sveikatą ir pristatyti į mokyklą pažymas apie  sveikatos būklę. Kasmetis vaikų sveikatos patikrinimas – tai puiki galimybė būti atidžiai apžiūrėtiems gydytojo. Rekomendacijose vaikų gydytojas (pediatras) nurodo, kokią fizinio lavinimo grupę vaikas galės lankyti, ar jam ne per sunkus įprastas krūvis, ar jis per fizinio lavinimo pamokas gali daryti visus pratimus, pažymi, koks jo regėjimas, laikysena, polinkis į alergiją ir kt.

Medicinos diagnostikos centras, remdamasis sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta Lietuvos higienos norma bendrojo lavinimo mokykloms, parengė profilaktinę vaikų sveikatos patikrinimo programą. Atlikus sveikatos patikrinimą, išduodama moksleivio sveikatos pažyma.

Pirmiausia vaikus apžiūri gydytojas pediatras: pamatuoja ūgį, svorį, kraujo spaudimą, paskiria kraujo ir šlapimo tyrimus, juos įvertina.

Kraujo tyrimas parodo, ar vaikas neserga kraujo ligomis, mažakraujyste, ūmiomis ar lėtinėmis infekcinėmis ligomis, alergijomis, parazitinėmis ligomis ir kt.

Šlapimo tyrimai suteikia informacijos apie inkstų ir šlapimo takų infekcines ligas, cukrinį diabetą.

Gydytojas oftalmologas konsultacijos metu įvertina regėjimo aštrumą, nustato trumparegystę, toliaregystę, astigmatizmą. Akių patikrinimas ypač svarbus, nes joms mokykloje tenka pagrindinis krūvis ir jis kasmet didėja. Vaikai daug skaito, rašo, piešia, dirba kompiuteriu. Nuo regėjimo priklauso ne tik tai, kuriame suole ir eilėje bus pasodintas vaikas, bet ir jo gera savijauta bei mokslo pasiekimai. Tokios dažniausiai pasitaikančios regėjimo ydos kaip trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas yra pagrindinės akių nuovargio priežastys. Akių nuovargis gali sukelti galvos ir akių skausmą, vaizdo liejimąsi, dvejinimąsi, galvos svaigimą ir net pykinimą. Vaikas, kuris blogai mato užrašus lentoje, nuolat kovoja su vaizdo liejimusi, ima prasčiau mokytis. Neretai vaikas pats nesuvokia, kad blogai mato, ypač jei sutrinka vienos akies regėjimas.

Gydytojas pediatras įvertina vaikų stuburo būklę. Ir tėvams, ir mokytojams pastaruoju metu didelį nerimą kelia besiformuojanti ydinga moksleivių laikysena. To priežasčių yra daugybė: knygų prikrauti krepšiai, nepatogūs suolai, nuolatinis sėdėjimas prie televizoriaus ar kompiuterio, per mažai judama ir sportuojama. Ypač svarbu laiku atkreipti dėmesį į vaiko laikysenos sutrikimus intensyviuoju augimo periodu: mergaičių – 4–6 ir 11–14 m., berniukų – 6–8 ir 13–16 m. Laiku negydomi tokie sutrikimai gali sukelti krūtinės ląstos ir stuburo deformacijas, osteochondrozę, artrozes ir kitus negalavimus.

Medicinos diagnostikos centro išskirtinumas ir privalumas yra tai, kad čia dirba visų pagrindinių specialybių vaikų ligų gydytojai. Jei atlikus profilaktinį patikrinimą, numatytą programoje, randama pakitimų, moksleivis nukreipiamas atitinkamos srities specialisto konsultacijai arba tyrimams. Galutinę išvadą apie sveikatos būklę gydytojas pediatras pateikia tik po specialistų konsultacijos.

Be jau minėtų gydytojų pediatrų ir oftalmologų, Medicinos diagnostikos centre dirba šių specialybių vaikų gydytojai: alergologai, kardiologai, neurologai, psichiatrai, endokrinologai, chirurgai, ortopedai traumatologai, urologai.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.