Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2005 06 22

Hila - naujos chirurgijos paslaugos

2005 06 22

Privačios medicinos lyderis Lietuvoje - Medicinos diagnostikos centras, vienintelė sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje, sertifikuota kokybės ir aplinkos apsaugos ISO sertifikatais, atidarė Dienos chirurgijos centrą. Dienos chirurgijos centras naujame, moderniame šešių aukštų 3000 kv. m ploto korpuse išplėtė Medicinos diagnostikos centro teikiamų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų spektrą.

Centre gydytojas dr. R. Kvaščevičius laparoskopiniu būdu operuoja stuburo išvaržas. Iki šiol Lietuvoje laparoskopinės stuburo išvaržų operacijos nebuvo atliekamos.  Akių chirurgijos (kataraktos) operacijas ypač moderniu ALCON firmos ultragarso aparatu INFINITI atlieka garsiausi Lietuvos akių chirurgai habil. dr. prof. V. Jašinskas ir gyd. D. Aukštikalnis. INFINITI aparatas - tai pirmas toks aparatas ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijyje. Su šiuo aparatu kataraktos operuojamos greitai ir saugiai, užtikrinamas geresnis matymas bei greitesnis pooperacinis sveikimas.

Moderniai įrengtame Dienos chirurgijos centre atliekamos laparoskopinės pilvo, ginekologinės, sąnarių ir neurochirurginės operacijos. Po laparoskopinių operacijų pacientas jau tą pačią ar kitą dieną gali grįžti namo. Tokios operacijos atliekamos per nedideles angeles ar pjūvius, pro kuriuos iki reikiamo organo įvedami laparoskopiniai instrumentai. Viename iš instrumentų yra įmontuota videokamera, taigi, operacijos eigą operuodami chirurgai stebi televizoriaus ekrane. Ligoniai po laparoskopinių operacijų mažiau laiko praleidžia ligoninėje, nei po operacijos, atliktos atviru būdu, nejunta didelių skausmų, nes lieka tik labai mažos žaizdelės ir tik nedideli randeliai, kurių dažnai išvis nesimato. Reabilitacija po laparoskopinių operacijų vyksta greičiau, randai lieka nepastebimi, todėl pacientai gali greičiau sugrįžti į aktyvų gyvenimą. Laparoskopija taikoma ir diagnostikoje, kuomet, esant tam tikriems simptomams bei įtariant kai kuriuos susirgimus, vidaus organai gali būti tiesiogiai apžiūrimi laparoskopu, taip užtikrinant greitą ir tikslią ligos diagnozę.

Centre atliekamos plastinės-rekonstrukcinės  ir estetinės operacijos, kurias atlieka med. dr. S. Špokevičius ir gyd. D. Balčiūnas, kraujagyslių operacijas atlieka gyd. M. Gutauskas ir A. Sudikas, proktologines - gyd. A. Songaila, urologines - gyd. A. Rumskas, LOR - med. dr. R. Pliaukšta ir gyd. R. Toločka, ortopedines, plaštakos bei periferinių nervų operacijas atliks gyd. V. Tutkus, taip pat atliekamos vaikų chirurginės bei kitos operacijos.

Medicinos diagnostikos centre atliekamos ir endoskopinės chirurginės procedūros, kurias atlieka gyd. J. Songailienė ir G. Radžiūnas. Per natūralias kūno angas atliekamų endoskopinių chirurginių procedūrų privalumas - ypač greita paciento reabilitacija ir atsistatantis darbingumas. Endoskopinė aparatūra taikoma ir įvairių tyrimų atlikimui: virškinimo, krūtinės ląstos, moteriškų lytinių organų susirgimų diagnozavimui ir gydymui (šalinimai įvairių lokalizacijų polipai, guminiais žiedais gydomas hemorojus ir kt.).

Pacientams, pageidaujantiems užsitikrinti profesionalią medicininę pagalbą ir priežiūrą visą parą (arba kiek pageidaus pacientas ar reikalaus klinikinė situacija), bus sudarytos visos sąlygos ir galimybės gydytojų priežiūroje praleisti naktį jaukiose vienvietėse ar dvivietėse palatose. Dienos chirurgijos centre sumontuotos specialios patalpų vėdinimo, šildymo bei oro kondicionavimo sistemos. Moderni padidinto slėgio oro šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistema su ,,oro dušu" neleidžia net mažiausioms dulkių dalelėms kilti į viršų, tai užtikrina operacinių sterilumą ir pacientų saugą. Atsinaujinęs Medicinos diagnostikos centras tradiciškai medicininius instrumentus operacinėms, kaip ir visą kitą medicininę įrangą įsigijo tik iš pačių garsiausių ir aukščiausia kokybe pasižyminčių medicininę įrangą gaminančių kompanijų. Pacientų saugai, ypač operacijų metu, garantuoti įrengta automatinė dyzelinė elektros stotis, kuri akimirksniu įsijungtų prapuolus mieste elektrai ir užtikrintų nenutrūkstamą elektros energijos aprūpinimą iki būtų atstatytas elektros energijos tiekimas įstaigai.

Norint sukurti jaukaus, modernaus ir žmogui pritaikyto medicinos centro įspūdį, vienvietėse palatose įrengtos Lietuvoje kol kas analogų neturinčios lubos su vaizdais, kad lovoje gulintis ir į viršų pažvelgęs žmogus matytų ne nuobodžias lubas, o gražų, didelėje skaidrėje užfiksuotą gamtos vaizdą ir teigiamos emocijos bei mintys paspartintų sveikatos stiprėjimą.

Medicinos diagnostikos centras, pastatęs priestatą, išsiplėtė net tris kartus - nuo 1500 kv. m iki 4500 kv. m. Priestato statyboms ir įrengimui skirta virš 9 milijonų litų, moderni ir unikali medicinos įranga kainavo daugiau nei 5 milijonus litų. Jame be bendrosios paskirties patalpų - erdvaus holo, konferencijos salės, laukiamųjų, vaistinės, registratūros, įrengti gydytojų konsultantų kabinetai, jaukios vienvietės ir dvivietės ligonių palatos, dvi modernios operacinės, reanimacija, specializuoti tiriamieji kabinetai.

Šių metų rudenį dešimtmetį švęsiančiame privačiame Medicinos diagnostikos centre konsultuoja ir gydo aukščiausios kvalifikacijos daugiau kaip 100 įvairių medicinos sričių gydytojų specialistų, iš jų 38 medicinos mokslų daktarai, profesoriai.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.