2009 11 18

Hila – nemokami vaikų laikysenos tyrimai

2009 11 18

Medicinos diagnostikos centre nuo lapkričio 21 d. iki gruodžio 12 d. kiekvieną šeštadienį nemokamai bus tiriama vaikų laikysena.

„Taisyklinga laikysena turi didelę reikšmę ne tik išvaizdai, bet ir savijautai. Ydinga laikysena – ne vien išorinis defektas. Ji trukdo normaliai vidaus organų veiklai, todėl dažnai kankina nuovargis, ilgainiui apninka nuolatiniai nugaros srities skausmai, gali sutrikti normali širdies ir kvėpavimo sistemų veikla. Dėl netaisyklingos laikysenos galvos smegenys prasčiau aprūpinamos deguonimi, todėl sunkiau susikoncentruoti, prastėja mokymosi rezultatai“,  –  sako Medicinos diagnostikos centro kineziterapeutė Brigita Žukauskaitė.

Kartais tėvai patys pastebi vaikų laikysenos sutrikimus. Tačiau neretai pirmieji taisyklingos laikysenos sutrikimai yra nedideli, todėl tėvams nevertėtų pasikliauti tik savo akylumu. Geriau kreiptis į vaikų gydytojus ortopedus arba gydomosios mankštos specialistus kineziterapeutus.

Ypač svarbu vaiko laikyseną patikrinti intensyviuoju stuburo augimo periodu: mergaičių – 4–6 m. ir 11–14 m., berniukų – 6–8 m. ir 13–16 m. Šio amžiaus vaikų laikyseną privalu tikrinti 2–3 kartus per metus, jei norima išvengti rimtų sveikatos problemų dėl netaisyklingos laikysenos ir diagnozuoti galimus stuburo vystymosi sutrikimus. Kito amžiaus vaikams reikėtų profilaktiškai pasitikrinti ne rečiau kaip kartą per metus.

„Pakumpę pečiai, įdubusi krūtinės ląsta, atsikišęs pilvas – tai pirmieji signalai, kad laikas susirūpinti vaiko laikysena. Svarbu nedelsti, nes, pavyzdžiui, per vėlai diagnozuoto dėl laikysenos sutrikimų išsivysčiusio stuburo iškrypimo į šoną (skoliozės) visiškai išgydyti nebeįmanoma“, – teigia B. Žukauskaitė.

Labai svarbu išsiaiškinti priežastis, kodėl atsirado laikysenos pakitimų, apsaugoti nuo tų veiksnių įtakos ir imtis priemonių, kad vaikai neužaugtų luoši.

Medicinos diagnostikos centro kineziterapeutė B. Žukauskaitė, vertindama vaikų laikyseną, atlieka daugybę tyrimų. Pirmiausia vaikas iš visų pusių apžiūrimas, paprašomas atlikti nemažai specifinių judesių. Taip įgudusi specialistė nustato, ar yra laikysenos nukrypimų nuo normos. Po to, panaudodama cirtometrą, įvertina stuburo fiziologinius linkius. Jų grafinį vaizdą kineziterapeutė perkelia ant specialaus popieriaus, gautus rezultatus išanalizuoja ir įvertina. Vėliau skoliometrijos metodu nustatomi stuburo slankstelių keterinių ataugų nukrypimai nuo stuburo vidurio linijos. Tyrimų metu naudojama skaitmeninė fotografija ypač svarbi stebint stuburo  būklės pokyčius, taikant  kineziterapinį gydymą.

Atlikus minėtus tyrimus, įvertinama vaiko laikysenos būklė. Jei būtina koreguoti laikyseną,  sudaromas individualus gydomosios mankštos planas. Jo paskirtis – fiziniais pratimais ir judesiais, veikiant tam tikras raumenų grupes, ištaisyti laikysenos sutrikimus, stuburo iškrypimus.

Individualiai gydomoji mankšta atliekama jaukioje Medicinos diagnostikos centro kineziterapijos salėje. Vaikas mokomas taisyklingai atlikti pratimų kompleksą. Visą laiką jį prižiūri kineziterapeutė. Periodiškai vertinama, kokių rezultatų pasiekiama po gydomosios mankštos, kaip keičiasi vaiko laikysena. Priklausomai nuo vykstančių pokyčių, koreguojama ir gydomoji mankšta.

Visus tėvelius kviečiame nelikti abejingus savo vaikų sveikatai ir atlikti nemokamus kūno laikysenos įvertinimo tyrimus. Tyrimus šeštadieniais nuo 9 iki 14 val. atlieka kineziterapeutė Brigita Žukauskaitė. Prašome iš anksto registruotis telefonu (8 5) 270 91 20.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.