Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2006 04 27

Hila įkūrėjas profesorius Gediminas Grybauskas: 50 metų medicinos teorijai ir praktikai

2006 04 27

Balandžio 20 dieną, Medicinos diagnostikos centre paminėtas profesoriaus Gedimino Grybausko, vienos garsiausių šalyje privačios sveikatos priežiūros įstaigos – Medicinos diagnostikos centro, esančio V.Grybo gatvėje, Vilniuje – įkūrėjo, aukščiausios kvalifikacinės kategorijos gastroenterologo ir terapeuto, profesoriaus, habilituoto medicinos daktaro, medicininės veiklos 50-metis.

Balandžio 13 dieną Sveikatos apsaugos ministro Ž.Padaigos įsakymu profesoriui G.Grybauskui buvo suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas. Jubiliejaus minėjime dalyvavo aukšti svečiai iš Lietuvos Respublikos Seimo, vyriausybinių organizacijų, atstovai iš universitetų ir respublikinių gydymo įstaigų, profesoriaus bičiuliai ir kolegos, su kuriais profesorius kartu mokėsi, dirbo, vykdė mokslinę veiklą.

Profesorius G.Grybauskas parašė daug vertingų mokslinių darbų, pirmasis šalyje kaip rutininį tyrimo metodą įdiegė tikrąją punkcinę kepenų biopsiją ir pasiūlė specialią kepenų tyrimo technologiją bei šio organo portinio slėgio matavimo metodą, kuris tuometinėje Sovietų Sąjungoje buvo pripažintas išradimu.

Profesoriaus G.Grybausko dėka buvo patobulinta kepenų ligų diagnostika ir gydymas. Ir šiandien profesorius skiria daug dėmesio medicininei mokslinei veiklai, vadovauja moksliniam žurnalui „Medicinos teorija ir praktika”. Jubiliejaus metu buvo pristatyta G.Grybausko 50 metų mokslinę tiriamąją veiklą apibendrinanti bibliografija – tai svarbus įvykis Lietuvos medicinos raidai bei plėtrai.

1995 m. G.Grybauskas vadovavo įkuriant privačią diagnostikos ir gydymo įstaigą – UAB ,,SK Impeks medicinos diagnostikos centras”. Šiandien iki 4500 kv. metrų išsiplėtęs, atsinaujinęs ir moderniausią įrangą turintis Medicinos diagnostikos centras (MDC) tapo neatsiejama nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos dalimi.

Medicinos diagnostikos centre pacientus konsultuoja, tiria, gydo ir operuoja 129 gydytojai specialistai, atstovaujantys 56 medicinos sritims, iš jų per 40 medicinos habilituotų daktarų, profesorių,  medicinos daktarų, docentų – pripažintų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Per 10 metų laikotarpį Medicinos diagnostikos centrą pasirinko per 350 tūkstančių pacientų.

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.