2006 05 30

Hila kolektyvas renkasi turizmą Lietuvoje

2006 05 30

Medicinos diagnostikos centro (toliau – MDC) kolektyvas domisi Lietuvos kultūriniu paveldu ir meno vertybėmis. Šį kartą, gaivų gegužės 20-ios rytą buvo suorganizuota kelionė po vienas gražiausių Kauno apylinkes, aplankant Punios pilakalnį, Zapyškio senają Šv.Jono bažnyčią ir Pažaislio vienuolyno ansamblį.

Pirmojo sustojimo metu Medicinos diagnostikos centro darbuotojai aplankė Punios miestelį, kuris yra priskiriamas prie 14 ankstyvųjų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų, šalia miestelio stūkso garsus didvyriška Pilėnų kova Margirio piliakalnis. Čia pat  įsikūrusi Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia, kuri Punioje pirmoji buvo statyta paties Vytauto Didžiojo nurodymu.

Aplankę Punią medicinos darbuotojai patraukė į Zapyškį.  Zapyškis garsus ir už Lietuvos ribų senąja šv. Jono Krikštytojo gotikine XVI amžiaus bažnyčia. Tai brangus ir labai vertingas lietuviškosios gotikos paminklas. MDC darbuotojai įdėmiai klausė gido pasakojimų ir žavėjosi pastato architektūra.

Kelionės tikslą – Pažaislio vienuolyną, nuo seno garsų  „Marijos su Kūdikiu” paveikslu, MDC kolektyvas pasiekė jau stipriai įdienojus, tačiau nors ir po ilgos kelionės visi susidomėję laukė gidės - vienuolės Marijos.

Maloni ir senutėlė Šv. Kazimiero kongregacijos vienuolė su dideliu užsidegimu aprodė kamaldulių vienuoliams priklausiusį, Lietuvos kanclerio Kristupo Žygimanto Paco įkurtą vienuolyno teritoriją ir Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, gausią meno vertybių.

Medicinos diagnostikos centro kolektyvas grįžo į Vilnių jau vėlai vakare, mėgaudamiesi kelionės įspūdžiais  po vienas gražiausių Lietuvos vietų. Juk taip dažnai keliaujame mėgaudamiesi užsienio šalių kultūros paveldu ir gamta, pamiršdami Lietuvos lankytinas vietas.

 

 

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.