Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2020 11 27

Hila endoskopiniai tyrimai taikant nejautrą nuo šiol vos per keletą dienų

Atnaujintas Gastroenterologijos ir endoskopiju centras Medicinos diagnostikos ir gydymo centre

Vienas iš privačios medicinos lyderių šalyje Medicinos diagnostikos ir gydymo centras šiemet atnaujino jame veikiantį Gastroenterologijos ir endoskopijų centrą. Atnaujinus padalinį, jo pajėgumai padidėjo daugiau nei pusantro karto, o tai reiškia, kad nuo šiol pacientai jiems paskirtus endoskopinius tyrimus su nejautra galės atlikti dar greičiau – jau per keletą dienų nuo paskyrimo.

Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Gastroenterologijos ir endoskopijų centro vadovo gydytojo Gintauto Radžiūno, plėsti centro darbo pajėgumus ir galimybes paskatino auganti endoskopinių tyrimų paklausa, ypač kai šie atliekami taikant bendrinę nejautrą.
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Gastroenterologijos ir endoskopijų centro vadovo gydytojo Gintautas Radžiūnas

„Endoskopiniai tyrimai – kai vidaus organai specialia kamera apžiūrimi iš vidaus, šiandien yra vieni tiksliausių medicinoje, todėl nenuostabu, kad jų poreikis tik auga. Deja, augant poreikiui, ilgėja jų laukimo laikas. Taigi atnaujindami Gastroenterologijos ir endoskopijų centrą daugiausia dėmesio skyrėme pacientų saugumui ir darbo optimizavimui, kad per trumpesnį laiką, galėtume ištirti daugiau pacientų ir taip sutrumpinti jų laukimo laiką iki daugiausiai kelių dienų nuo paskyrimo“, – sako Gastroenterologijos ir endoskopijų centro vadovas G. Radžiūnas.

Pasak jo, tuo tikslu net keliskart padidinta atsibudimo palata ir joje esantis lovų skaičius, kur pacientai nubunda po tyrimų, atliekamų taikant bendrinę nejautrą. Jo teigimu tai leido reikšmingai padidinti šių pacientų priėmimo dažnį – užtikrinti, kad gydytojui paskyrus endoskopinį tyrimą, šį pacientas galėtų atlikti jau kitą dieną, daugiausiai per keletą dienų nuo paskyrimo. Gydytojas G. Radžiūnas atkreipia dėmesį, kad greičiausiai tyrimą atlikti galima kitą rytą, mat prieš šio pobūdžio tyrimus pacientas tam tikrą laiką turi būti nevalgęs.

Atnaujintas Gastroenterologijos ir endoskopiju centras Medicinos diagnostikos ir gydymo centre

Siekiant optimizuoti darbo procesus, atnaujintame centre įdiegta nauja moderni įranga – speciali 360 laipsnių kampu besisukanti medicininė konsolė, leidžianti gydytojams patogiai valdyti ir keisti procedūrų metu naudojamus instrumentus. 

Ypatingas dėmesys atnaujinant centrą ir jame naudojamą įrangą skiriamas pacientų saugai. Įrengta nauja moderni higienos spinta leis dar efektyviau užtikrinti tyrimų metu naudojamų instrumentų saugumą ir aukščiausius higienos standartus.

Į Gastroenterologijos ir endoskopijų centro atnaujinimą Medicinos diagnostikos ir gydymo centras investavo 155 tūkst. eurų, iš jų 95 tūkst. eurų buvo skirta naujai įrangai, 60 tūkst. eurų – patalpoms įrengti. Atnaujinus Gastroenterologijos ir endoskopijų centrą, jo bendras plotas padidėjo nuo 150 iki 214 kv. metrų. Šiuo metu jame dirba 14 gydytojų.

Auksciausius standartus atitinkanti sterilizacine atnaujintame Gastroenterologijos ir endoskopiju centre V.Grybo g. Vilnius
2019 m. Centre atlikta daugiau kaip 7200 skrandžio ir žarnyno endoskopinių tyrimų, suteikta 3500 gydytojų gastroenterologų konsultacijų.
Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.