Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2020 08 18

Hila – kineziterapija besilaukiančioms

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre kineziterapija besilaukiancioms

Nuo š. m. rugsėjo Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos centre pradedami kineziterapijos užsiėmimai besilaukiančioms. Būsimos mamos nuo šiol galės rinktis individualius ir grupinius kineziterapijos užsiėmimus baseine ar sporto salėje, kurie, žinoma, ne tik padeda pagerinti savijautą, bet ir pasiruošti sklandžiam gimdymui.

„Būsimos mamos organizme vyksta įvairių pokyčių, nes pasikeičia organizmo funkcijų veikla: intensyvėja medžiagų apykaita, išauga deguonies poreikis, plečiasi kraujagyslių tinklas ir didėja kraujo tūris, atsiranda „placentinė“ kraujotaka, todėl nėščiosios širdžiai ir kraujagyslių sistemai tenka didesnis krūvis“, – pažymi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos centro kineziterapeutė Gabrielė Dobinskaitė.

Taip pat kinta endokrininė sistema.  Dėl padidėjusio svorio nėštumo metu bei augančio pilvuko keičiasi moters kūno svorio centras, atsiranda apkrova sąnariams, stuburui, dėl to gali prasidėti juosmens ar kojų skausmai, tinti kojos. Visa tai turi įtakos laikysenai ir eisenai, gali pasireikšti net praeityje buvusios traumos, pavyzdžiui, sąnarių pažeidimai, raiščių ar sausgyslių patempimai / plyšimai.

Reguliari mankšta nėštumo metu gerina sąnarių paslankumą, stiprina nugaros, pilvo, dubens raumenis, kurie yra itin svarbūs per gimdymą. Mankšta nėštumo metu taip pat gerina placentos kraujotaką – gerėja vaisiaus aprūpinimas deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Tokios mankštos mažina nugaros raumenų įtampą, kojų tinimą ir venų sąstingį. Taigi pagerėja fizinė savijauta, sumažėja nemalonūs pojūčiai, skausmas. Tai padeda atsipalaiduoti, gerėja nuotaika ir be galo svarbus miegas, mažėja stresas.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre kineziterapija besilaukiancioms su kineziterapeutre G.Dobinskaite

Kaip teigia G. Dobinskaitė, nėštumo metu kineziterapeutai stengiasi nėščiosioms padėti įdarbinti visus jų raumenis, kad pagerintų raumenų tonusą, o išskirtinis dėmesys skiriamas pilvo ir dubens raumenims. Tokiu atveju pilvo raumenys, kurie nėštumo metu buvo aktyvūs, po gimdymo greičiau grįžta į buvusį funkcinį lygį.

Užsiėmimai vyks nedidelėse grupelėse – iki trijų besilaukiančių mamų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro baseine nenaudojamas sintetinis chloras, vanduo valomas specialia aktyvuoto stiklo sistema ir natūraliai iš druskos išgaunamu chloru. Tad baseino teikiama nauda ir malonumais gali drąsiai džiaugtis net patys mažiausi ir jautriausi lankytojai. Pasitelkus pažangias vandens filtravimo technologijas, kur kas mažiau dirginama oda ir kvėpavimo takų gleivinė, akys, sumažėja ir kontaktinių alerginių reakcijų tikimybė.

Kviečiame registruotis jums patogiu metu

Kineziterapija besilaukiančioms vandenyje (grupėse iki 3 asmenų)

  • Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį – 12:00 val. (užsiėmimo trukmė – 45 min.).
  • Kiekvieną šeštadienį – 13:45 val. (užsiėmimo trukmė – 45 min.).

Registracija telefonu +370 698 000 00

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.