2015 10 02

Medicinos turistai Lietuvoje randa paslaugas, kurių nėra jų šalyje

2015 10 02 v2

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras aktyviai dalyvauja turizmo medicinos plėtros procese, tad rugsėjį Vilniuje vykusioje tarptautinėje  konferencijoje „Medicinos turizmas – Lietuvos paslaugų eksporto proveržio kryptis“ Centro direktorius, Lietuvos medicinos turizmo asociacijos prezidentas, Lietuvos medicinos turizmo klasterio ,,LitCare“ valdybos pirmininkas Laimutis Paškevičius kartu su mūsų šalies ir užsienio ekspertais diskutavo, kaip padėti Lietuvai tapti itin patrauklia sveikatos paslaugų eksporto – medicinos turizmo šalimi.

Laimutis Paškevičius konferencijoje pabrėžė, kad Lietuva patraukli šalis medicinos turistams dėl čia dirbančių aukštos kvalifikacijos gydytojų, puikiai įvaldžiusių naujausias technologijas, taip pat dėl malonaus aptarnavimo. Mūsų šalyje puikiai išvystyta sveikatingumo paslaugų infrastruktūra, patrauklios paslaugų kainos, o medicinos personalas pasiruošęs suteikti informaciją įvairiomis kalbomis. Tačiau svarbiausia tai, kad medicinos turistai Lietuvoje randa tas paslaugas, kurių nėra jų šalyje arba kurių kokybė ir sauga jų gimtojoje šalyje yra žemesnė, nei čia, arba paslaugų kaina Lietuvoje yra palankesnė. Įvertinus paslaugų kokybę, kainą  ir palyginus su kitomis medicinos turizmą plėtojančiomis šalimis, medicinos turistai atvykę į Lietuvą gauna didesnę naudą arba vertę.

„Kodėl į Lietuvą važiuoja sveikatos turistai? Todėl, kad Lietuvoje yra reikalingos technologijos, kurių nėra jų šalyje, paslaugos pas mus teikiamos kokybiškai ir saugiai, maža infekcijų rizika ir už kokybiškas paslaugas mokama sąlygiškai nedidelė kaina“, – sakė L. Paškevičius.

L. Paškevičiaus pateiktais duomenimis, atlikta analizė rodo, kad žmonės iš Rytų Europos, daugiausia Rusijos ir Baltarusijos, į Lietuvą važiuoja dėl reabilitacijos paslaugų, antros nuomonės konsultacijos, dirbtinio apvaisinimo, ortopedinės chirurgijos, kardiologijos ir kardiochirurgijos paslaugų. Skandinavai dėl odontologijos, plastinės estetinės chirurgijos, akių chirurgijos ir modernios diagnostikos paslaugų. Vakariečiai – reabilitacijos, SPA, plastinės ir estetinės chirurgijos, odontologijos ir modernios diagnostikos paslaugų. Žmonės iš aukštos ekonomikos šalių atvyksta dėl galimybės gauti jiems reikalingas kokybiškas paslaugas greičiau ir neretai – bent perpus mažesnėmis kainomis.

„Labai dažnai mūsų tautiečiai iš Anglijos, Airijos, Norvegijos ar kitų šalių atvyksta gydytis arba stiprinti sveikatos ir kartu atsiveža savo kitataučius sutuoktinius, vaikus,  gimines. Pavyzdžiui, Medicinos diagnostikos ir gydymo centras jau daugiau kaip 10 metų plėtoja medicinos turizmą ir gydytojai čia pažįsta ir rūpinasi  jau kelių kartų lietuvių, sukūrusių šeimas kitose šalyse, sveikata. O Šv. Kalėdų ir Velykų laikotarpiais šiame Centre iš užsienio atvykusių pacientų, kurių daugumą sudaro ten emigravę lietuviai,  būna net iki 30 – 40 procentų“, – pasakojo L.Paškevičius.

Tai, kad sveikatos turistų į Lietuvą atvyktų kuo daugiau, Lietuvos medicinos turizmo asociacijos prezidento teigimu, svarbu ne tik sveikatinimo ir sveikatingumo paslaugas teikiančioms įstaigoms. Turizmas yra labai daug pajamų generuojanti ūkio šaka. Pacientai paprastai atvyksta su lydinčiais žmonėmis, jie kurį laiką gyvena Lietuvoje ir važinėja po šalį, gyvena viešbučiuose, turizmo agentūros organizuoja jiems išvykas, lankosi maitinimo ir pramogų įstaigose, prekybos centruose. Kitaip sakant, iš sveikatos turizmo uždirba įvairios sritys, o visi šie rinkos dalyviai moka mokesčius į valstybės biudžetą, iš kurio lėšos skiriamos viešajam sektoriui – valstybinėms gydymo įstaigoms, darželiams, mokykloms ir kt.

„Labai svarbu suvokti Lietuvos, kaip šalies identitetą, kaip mes norime, kad mus matytų kitos šalys. Tiek šalies, tiek verslo sektorių, tiek klasterių sinergija labai svarbi siekiant ilgalaikių planų įgyvendinimo. Tad mes kviečiame ir privačias, ir valstybines sveikatos priežiūros įstaigas jungtis į Lietuvos medicinos turizmo klasterį ,,LitCare“ ir bendradarbiauti siekiant bendro tikslo. Viskas priklauso nuo mūsų, tad pamėginkime gyventi geriau, kartu kurkime ateitį medicinos turizmui“, – reziumavo L.Paškevičius.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.