2011 11 18

Medicinos turizmo plėtra - nauda šaliai ir kiekvienam lietuviui

2011 11 18

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras aktyviai dalyvauja Lietuvos medicinos turizmo veiklos plėtroje.

Tuo tikslu Centro direktorius Laimutis Paškevičius kartu su Lietuvos ūkio viceministru Daumantu Lapinsku atstovavo Lietuvai Pasaulio medicinos turizmo kongrese Čikagoje (JAV), kuriame š. m. spalio 25 dieną buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir Medicinos turizmo asociacijos memorandumas dėl bendradarbiavimo medicinos turizmo srityje.

„Dalyvavimas šiame kongrese ir bendradarbiavimo sutarties su kongreso organizatore, pačia įtakingiausia medicinos turizmo srityje organizacija - pasauline Medicinos turizmo asociacija - pasirašymas Lietuvai yra labai svarbus įvykis", - sakė L. Paškevičius.

Pirmiausia tai neabejotinai atkreips pagrindinių tarptautinės medicinos turizmo rinkos dalyvių dėmesį į oficialiai Lietuvos valstybės, atstovaujamos Ūkio ministerijos viceministro D.Lapinsko, aiškiai išsakytą strateginį žingsnį vystyti sparčiausiai pasaulyje augančią turizmo šaką - medicinos turizmą. Paminėtina, kad šiame kongrese dalyvavo apie 90 valstybių atstovai, per pusantro tūkstančio dalyvių: medicinos turizmo organizatorių tarpininkų, medicinos įstaigų, tarptautinių sveikatos draudimo kompanijų, mokslininkų, tyrinėjančių šią sritį, valstybinių institucijų atstovų ir kitų svarbių medicinos turizmo rinkos dalyvių.

Antra, pasirašius minėtą bendradarbiavimo memorandumą, atsiranda galimybių gauti konsultacinę pagalbą iš labiausiai kompetentingų šioje srityje mokslininkų bei praktikų, rengiant Lietuvos medicinos turizmo plėtros strateginius dokumentus. Tokia pagalba būtina, nes Lietuva tik pradeda plėtoti medicinos paslaugų eksportą, tuo tarpu kitos valstybės šioje srityje turi kelių dešimtmečių įdirbį.

Ir trečia - medicinos turizmo plėtrą teigiamai paveiks šių metų kovo 9 d. įsigaliojusi Europos Parlamento ir Tarybos direktyva „Dėl pacientų teisių į sveikatos priežiūros paslaugas kitose valstybėse narėse". Kokia iš to nauda pacientams ir Lietuvai? Visi Europos Sąjungos šalių narių piliečiai galės rinktis medicinos paslaugas ir kitose valstybėse bei gauti apmokėjimą už jas iš savo valstybės sveikatos draudimo sistemos. Lietuvai siekiant per trumpą laiką įsitraukti į globalią medicinos turizmo rinką ir tapti žinoma šalimi medicinos turizmo tarptautiniame žemėlapyje, yra labai svarbus būtent tokių strateginių koalicijų ir partnerysčių formavimas. Lietuva gali puikiai išnaudoti šį šansą ir tapti medicinos turizmo lydere Šiaurės šalių (Nordic-Baltic) regione.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.