Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2017 10 20

Moderni Hila įranga: sužavėti biomechanikos studentų žvilgsniai

2017 10 20

Nuotraukos: Centro archyvas

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, bendradarbiaudamas su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, pakvietė biomechanikos studentus praplėsti žinias ir susipažinti su modernia diagnostine ir operacine įranga.

Studentai nekantriai laukė apsilankymo Chirurgijos centre, kur juos pasitiko centro vadovas chirurgas Alfredas Songaila. Studentų džiaugsmui, buvo atvertos operacinių durys, pristatytos pagrindinės Centre atliekamos operacijos. Chirurgijos centro vadovas A. Songaila pabrėžė, kad Centre daugiausia dėmesio skiriama žmogaus organizmą tausojančiai, minimaliai invazinei chirurgijai.

Laboratorija

Laboratorinės diagnostikos centre studentų žvilgsnius traukė šiuolaikiški analizatoriai, centrifugos ir kita diagnostinė įranga. Centro laboratorija yra akredituota ISO 15189 standartu, kuris užtikrina aukščiausią tyrimų kokybę. Laboratorinės diagnostikos centro vadovė Ina Šapranauskienė mielai dalinosi sukaupta patirtimi ir atsakinėjo į smalsuolių klausimus.

Apžiūrėti Oftalmologijos centrą studentus pakvietė šio centro vadovas med. dr. Paulius Rudalevičius. Norint atlikti regos korekcijos ar kataraktos operaciją, reikalingas išsamus ištyrimas, kurio procesą išdėstė daktaras. Centras – bene vienintelė įstaiga Lietuvoje, kurioje prieš regos korekciją lazeriu tiriamas, vertinamas ir planuojamas geras matymas ir tamsoje.

Biomechanikos studentas Radiologijos centre

Ekskursija po Radiologijos centrą neprailgo. Centro vadovė radiologė Aida Steponėnienė ne tik papasakojo studentams, kaip atliekami magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimai, bet ir leido panagrinėti patologijas tyrimų rezultatuose. Verta paminėti, kad Centras vienas pirmųjų Lietuvoje įsigijo 128 sluoksnių kompiuterinį tomografą. Ilgametis Centro radiologas Vaidotas Morkvėnas pristatė ir mamografą.

Urologo Narimanto Balčiūno kabinete studentai išgirdo apie litotriptoriaus, kai akmenys šlapimtakiuose ir inkstuose aptinkami rentgeno spinduliais arba ultragarsu, o aukštos energijos akustinės bangos, tiksliai nukreiptos akmenį, jį suskaldo, veikimo specifiką.

Medicinos centras džiaugiasi galėdamas į svečius pasikviesti jaunų ir motyvuotų studentų. Tik juos palaikydami ir dovanodami žinias galime prisidėti prie ateities specialistų ugdymo.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.