Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2016 05 26

Moksleivių praktika Hila – žingsnis savo svajonės link

2016 05 26

Nuotrauka: Centro archyvas

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, bendradarbiaudamas su Sėkmės mokykla, pakvietė moksleivius, planuojančius studijuoti mediciną, atlikti praktiką.

Praėjusią savaitę Centre viešėjo moksleivės Akvilė ir Gerda. Jos turėjo galimybę ne tik susipažinti su Centro veikla, bet ir pamatyti visą Centro „virtuvę“ – stebėti operacijas, bendrauti su gydytojais, susipažinti su Centre naudojama naujausia įranga.

Sėkmės mokykla – tai demokratinė mokymo įstaiga, kurioje kiekvienas ugdomas atsižvelgiant į amžių, asmeninius gebėjimus ir poreikius. Moksleiviai turi daugiau laisvės pasirinkti ir domėtis tuo, kas iš tiesų patinka, ir taip atrasti save. Tokia mokyklos politika skatina socialinę atsakomybę. Neabejojama, kad ugdomos universalios kompetencijos užtikrina sėkmę siekiant karjeros, taip pat asmeniniame gyvenime. Todėl moksleivių praktikos idėja Medicinos diagnostikos ir gydymo centre – puiki galimybė įgyti žinių neformaliuoju ugdymo būdu, skatinti ir įkvėpti moksleivius siekti profesinės svajonės.

„Medicinos diagnostikos ir gydymo centro veikla paremta kiekvieno darbuotojo asmenine atsakomybe ir atsidavimu. Dirbdami mėgstamą darbą savo kryptingomis pastangomis kuriame aukštą visuminę vertę pacientams, užtikrindami kokybišką ir saugią sveikatos priežiūrą. Tai suprasdami palaikome jaunosios kartos norą mokytis, tobulėti patinkančioje srityje. Tikimės, tai juos dar labiau pastūmės profesinės sėkmės link“, – teigė Centro direktorius Laimutis Paškevičius.

Moksleivių Akvilės ir Gerdos praktikos savaitė buvo gana intensyvi. Susipažinimą su Centro veikla ir struktūra moksleivės pradėjo Laboratorinės diagnostikos centre, kur galėjo gilintis į laboratorinės diagnostikos specialistų darbą, stebėti pro mikroskopą vėžines ląsteles.

Akvilė ir Gerda aplankė gydytojų – kardiologės Vilmos Matelytės, dermatovenerologės Linos Duobienės, urologo echoskopuotojo Narimanto Balčiūno, sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus konsultacijų ir procedūrų kabinetus. Susipažino su gydytojų darbo specifika, naudojama įranga – dermatologiniu lazeriu, litotriptoriumi, pačios išbandė limfodrenažo procedūrą.

Moksleivių džiaugsmui, buvo atvertos operacinės durys. Akvilė ir Gerda stebėjo ortopedo-traumatologo Darijaus Rimo atliekamą operaciją, išsiplėtusių kojų venų operaciją lazeriu atliko kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas, kataraktos operacijos eigą parodė akių mikrochirurgas med. dr. Paulius Rudalevičius. Operacijų metu gydytojams talkino operacinės slaugytoja Elžbieta Šubelko, kuri moksleivėms demonstravo operacinės įrankius, papasakojo apie kataraktos operacijai skirtus lęšiukus. Med. dr. P. Rudalevičius leido Akvilei ir Gerdai akies krašteliu žvilgtelėti pro mikroskopą kataraktos operacijos metu.

Nemažiau svarbu Akvilei ir Gerdai buvo susipažinti su administracijos padaliniais, suprasti, kaip organizuojamas darbas Vidaus medicininio ir veiklos audito, Pardavimų skyriuose. Į praktikos programą įtrauktas visas Centro veiklos ciklas – konsultacijos, laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai, operacijos, slauga ir administracijos darbas.

Ekskursija po Radiologinės diagnostikos centrą neprailgo. Centro vadovė, radiologinės diagnostikos specialistė Aida Steponėnienė ne tik pakvietė moksleives stebėti, kaip atliekami magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimai, bet ir panagrinėti patologijas turimuose tyrimų rezultatuose.

Moksleivė Akvilė džiaugėsi ir dėkojo: „Ačiū už suteiktą galimybę tiek daug visko pažinti ir sužinoti. Paskutinėmis dienomis jau taip apsipratau, jog netgi buvo šiek tiek gaila išeiti. Labai džiaugiuosi, kad susipažinau su gydytojais, dalyvavau operacijose (labai smagu, kad ne pirmą kartą apsilankius operacinėje mus jau pažindavo tiek chirurgai, tiek dirbančios slaugytojos). Taigi, dar kartą dėkoju už šiltą priėmimą, unikalią galimybę susidurti su dalykais, kurių nepamatysi kiekvieną dieną, juo labiau sėdint mokyklos suole.“

Moksleivių praktika Medicinos diagnostikos ir gydymo centre – galimybė skleisti atsakingą požiūrį į pasirinktą profesiją, motyvuoti ir dovanoti žinias jauniesiems galbūt mūsų Centro ateities specialistams.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.