2015 10 08

N. Buterlevičiūtė: „Pradėjus gydyti alergiją, galima labai pagerinti gyvenimo kokybę“

2015 10 08

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre jau dirba gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Neringa Buterlevičiūtė. Gydytoja konsultuoja tiek suaugusiuosius, tiek vaikus, diagnozuoja ir gydo alergines ligas, skiria tyrimus alergijai diagnozuoti (odos dūrio, odos lopo mėginius, kraujo ir kt.), alerginei slogai gydyti taiko poodinę ir poliežuvinę specifinę imunoterapiją.

Alerginės ligos gali pasireikšti įvairiais kvėpavimo sistemos (sloga, čiaudulys, dusulys), odos (bėrimas, angioedema (patinimas)), kai kuriais atvejais ir virškinimo sistemos simptomais ar kelių sistemų pažeidimais vienu metu. Siekiant išsiaiškinti, ar žmogus alergiškas, patariama apsilankyti pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, kuris Jus apžiūrės ir, jei būtina, skirs tikslinius tyrimus. Gydytoja N. Buterlevičiūtė pastebi, kad, diagnozavus ir pradėjus gydyti alergiją, galima labai pagerinti gyvenimo kokybę, ypač jei Jus vargindavo įkyrūs alergijos simptomai, trukdantys mokytis ar dirbti. Taip pat kai kuriais atvejais alerginės reakcijos gali būti pavojingos gyvybei.

Alergologe Neringa Stirbiene

Diagnozuojant alergines ligas, atliekami odos dūrio mėginiai su įkvepiamais ir maisto alergenais, odos lopo mėginiai su kontaktiniais alergenais, taip pat kraujyje nustatomi specifiniai imunoglobulinai E tam tikriems alergenams. Alerginių ligų gydymą sudaro keli etapai. Pirmiausia rekomenduojama vengti alergeno, tačiau daugeliu atvejų tai nėra gana efektyvus būdas. Simptomams slopinti ir nuolatinei ligos kontrolei skiriami atitinkami vaistai. Taikant alergenų specifinę imunoterapiją, kuria gydomi sergantieji alergine sloga ir bronchine astma, išvystoma tolerancija alergenui, sukeliančiam simptomus. Kiekvienu atveju gydytojas alergologas aptaria būklę su pacientu ir parenka tinkamiausią gydymą.

N. Buterlevičiūtė gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo specialybę įgijo 2014 m. Vilniaus universitete. Gydytoja toliau studijuoja doktorantūroje, mokslinio darbo tema – „Padidėjusio jautrumo reakcijų vaistams diagnostikos ypatumai vaikams“. N. Buterlevičiūtė darbo patirties sėmėsi Vilniaus universiteto Santariškių klinikose, taip pat Vaikų ligoninėje. Kasmet gydytoja dalyvauja Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų, Lietuvos pulmonologų, Lietuvos dermatovenerologų bei Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos draugijų konferencijose. Gilina žinias kvalifikacijos tobulinimo kursuose ir stažuotėse užsienyje – Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Čekijoje.

Gydytoja priklauso Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademijai (EAACI), Europos respiratologų sąjungai (ERS) ir Europos imunodeficitų (ESID) bei Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų (LAKID) draugijoms.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.