Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2015 08 19

Nefrologė I. Pūkienė: inkstų ligų pavojus – nežymūs simptomai

2015 08 19

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre jau dirba gydytoja nefrologė Ingrida Pūkienė. Gydytoja konsultuoja dėl inkstų veiklos sutrikimų, ūminio ir lėtinio inkstų nepakankamumo, inkstų transplantacijos, dializių.

Image not found

Nefrologė I. Pūkienė atkreipia dėmesį, jog „inkstų ligos pavojingos tuo, kad žmogus iš pradžių nejaučia jokių simptomų. Kai liga būna jau pažengusi, tik tada pastebimi pirmieji inkstų ligų požymiai“. Klastingos inkstų ligos, tokios kaip glomerulonefritai, sisteminių ligų sukelti inkstų pažeidimai pastebimi tik vėlyvojoje stadijoje. Norint to išvengti, gydytoja pataria profilaktiškai atlikti šlapimo tyrimą kartą per metus. Ypač didelį dėmesį inkstų ligų patikrai ir profilaktikai turėtų skirti sergantieji cukriniu diabetu, kenčiantys nuo padidėjusio kraujospūdžio (pirminės arterinės hipertenzijos), sergantys sisteminėmis ligomis. Šioms rizikos grupėms priklausantys žmonės ilgainiui susiduria su tam tikrais inkstų veiklos sutrikimais.

Kai kuriuos inkstų ligų simptomus gali pastebėti ir pats žmogus. I. Pūkienė pasakoja, kad drumstas šlapimas dažniausiai rodo pielonefritą (inkstų geldelių uždegimą). Kartu pradedama karščiuoti, dažnai skauda šlapinantis, juntami juosmens skausmai. Tačiau juosmens skausmai būdingi ir akmenligei. Rausvas šlapimas gali būti ir glomerulonefrito, ir akmenligės, ir cistito vienas požymių. Pastebėjus šiuos simptomus, gydytoja siūlo pirmiausia kreiptis į šeimos gydytoją dėl detalesnio ištyrimo. Esant reikalui, gydytoja pataria apsilankyti ir pas nefrologą. Ankstyva inkstų ligų diagnostika ir tinkamas gydymas gali padėti sustabdyti inkstų ligų progresavimą. Negydomos inkstų ligos sukelia negrįžtamus inkstų pažeidimus. Tada tampa neišvengiama pakaitinė inkstų terapija – dializės, inkstų transplantacija.

I. Pūkienė gydytojo nefrologo specialybę įgijo 1994 m. Vilniaus universitete. Po studijų patirties sėmėsi Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikose, kur gydo inkstų ligomis sergančius, dializuojamus ir po inkstų transplantacijos pacientus. Taip pat gydytoja dirbo privačiose Vilniaus klinikose.

Gydytoja aktyviai dalyvauja tobulinimosi kursuose inkstų patologijos, transplantologijos, inkstų nepakankamumo, dializės ir kitomis temomis. I. Pūkienė priklauso Europos inkstų, dializės, transplantacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos, Amerikos nefrologų asociacijoms, Tarptautinei nefrologų draugijai ir Lietuvos gydytojų sąjungai. Būdama nefrologų asociacijų ir draugijų narė kasmet vyksta į Lietuvos ir tarptautines konferencijas.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.