2005 11 11

Pasaulinę diabeto dieną – nemokami tyrimai Hila

2005 11 11

Medicinos diagnostikos centro direktorius Laimutis Paškevičius sako, jog skatinti žmones tikrintis sveikatą ir taip užkirsti kelią šiai ligai, verčia grėsmingi statistikos duomenys. Sergančiųjų cukriniu diabetu skaičius dramatiškai auga, jo plitimą galima prilyginti epidemijai. Prognozuojama, kad 2025 metais cukriniu diabetu pasaulyje sirgs net 330 mln. žmonių. Lietuvoje šia liga sergančiųjų skaičius viršijo 70 tūkstančių.

 

„Cukrinis diabetas – klastinga liga. Daugelis žmonių net nežino, kad ja serga, todėl labai dažnai liga diagnozuojama pavėluotai. Veiksmingiausia prevencija ligos įsisenėjimui – laiku pastebėti pokyčius organizme, kuo anksčiau diagnozuoti ligą ir pradėti ją gydyti. Todėl ir siekiame, kad visi norintieji turėtų galimybę pasitikrinti savo sveikatą ir užkirsti kelią ligos sukeliamoms komplikacijoms“, – sako Medicinos diagnostikos centro gydytoja endokrinologė Irena Degutienė.

 

Gydytoja įspėja, jog pirmiausia pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje turėtų žmonės virš 40 metų, tie, kurių šeimoje buvo arba yra sergančiųjų cukriniu diabetu bei asmenys, turintys ryškų viršsvorį. Šia liga susirgti gali tiek vyresnio amžiaus žmonės, tiek ir jauni, darbingo amžiaus asmenys. Gydytoja I.Degutienė pataria visiems pacientams, sergantiems įvairiomis ligomis ir besigydantiems ambulatoriškai pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje.

 

Nors diabeto liga nepagydoma, tačiau kontroliuoti ją galima. Skirtingai nuo kitų ligų, cukrinio diabeto gydymo rezultatus lemia pats sergantysis. Todėl būtina mokyti žmones susigyventi su savo liga – išmokti stebėti gliukozės kiekį kraujyje, apskaičiuoti suvalgytą angliavandenių kiekį, pasirinkti tinkamą vaistų dozę. Gauti reikiamą informaciją apie ligą ir išmokti su ja susigyventi mokoma ir Medicinos diagnostikos centre, kuriame veikia diabeto mokykla. Užsiėmimai vyksta individualiai arba grupėmis.

 

„Išmokius ligonius tinkamai stebėti savo ligą ir imtis reikiamų priemonių, sumažėja hospitalizacijos poreikis ir trukmė, komplikacijų rizika, pagerėja komplikacijų valdymas, todėl sumažėja ir diabetui gydyti skirtų išlaidų. O svarbiausia, dėl to pagerėja žmogaus gyvenimo kokybė, pasitikėjimas savimi, sumažėja ligonio skausmas ir stresas, paprastai ištinkantis kiekvieną, sužinojusį apie savo ligą“, – teigia gydytoja I.Degutienė.

 

Lapkričio 14 dieną Medicinos diagnostikos centre bus galima ne tik atlikti nemokamus tyrimus, bet ir išklausyti gydytojos endokrinologės I.Degutienės paskaitą apie cukrinio diabeto diagnostiką, pasikonsultuoti, kaip gyventi susirgus šia liga. Užsiėmimai vyks centro konferencijų salėje 10.30, 12 ir 13.30 val.

 

Medicinos diagnostikos centro direktorius L.Paškevičius ragina visus nelikti abejingais savo sveikatai ir pasinaudoti proga atlikti tyrimus nemokamai.

 

Šių tyrimų akcijos partneriai bendrovės „Grida“, „Roche Diagnostics“, „Generix” ir „Abovita“.

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.