Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2009 03 10

Pasaulinę glaukomos dieną – nemokamas akispūdžio matavimas

2009 03 10

Kovo 12-ąją, Pasaulinę glaukomos dieną, Medicinos diagnostikos centre nuo 14 iki 18 val. visiems norintiems bus matuojamas akispūdis.

Glaukoma laikoma antra svarbiausia liga (po kataraktos), sukeliančia aklumą. Kol nėra galimybių apsisaugoti nuo šios ligos ar ją išgydyti, būtina ankstyva diagnostika ir gydymas.

„Ligos pradinėse stadijose žmogus nejaučia jokių požymių – nei skauda, nei akių graužia. Neretai įvairūs subjektyvūs nusiskundimai – ašarojimas, peršėjimas, blogi akiniai ir pan. – dėl kurių pacientas kreipiasi į akių gydytoją, padeda laiku pastebėti pirmuosius glaukomos požymius“, – sako Oftalmologijos centro vadovas med. dr. D. Aukštikalnis.

Ligą sukelia padidėjęs akies vidinis spaudimas, kuris pažeidžia regos nervą ir tinklainės ląsteles, sukelia negrįžtamą aklumą.

Glaukoma gali susirgti kiekvienas – nenustatyta, kad ligos išsivystymas priklausytų nuo pragyvenimo lygio, mitybos, profesijos ir pan. Nors glaukoma paprastai laikoma vyresnio amžiaus žmonių liga, suserga ir jauni žmonės. Dažniausiai šios ligos eiga yra lėtinė.

Lietuvoje glaukomos ir akių hipertenzijos (glaukomos rizikos veiksnio) atvejų yra 14,56 tūkstančiui gyventojų. Kasmet nustatoma apie 10 000 naujų glaukomos atvejų suaugusiesiems ir apie 300 atvejų vaikams iki 18 m.

Glaukoma dažnai diagnozuojama pavėluotai, todėl profilaktiniai akių patikrinimai yra veiksminga prevencijos priemonė. Jei kiekvienas asmuo bent kartą per 1–2 metus pasitikrintų akis pas akių gydytoją, glaukoma būtų diagnozuojama laiku ir skiriamas veiksmingas gydymas.

Kviečiame nelikti abejingais savo ir savo artimųjų sveikatai ir profilaktiškai pasitikrinti akispūdį.

 

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.