Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2013 03 07

Pasaulinė glaukomos diena – proga pasitikrinti akis

2013 03 07

Kovo 12-oji – Pasaulinė glaukomos diena. Ši lėtinė akių liga ypatinga tuo, kad pradžioje nesukelia jokių nepatogumų, o nediagnozuota ir negydoma lemia apakimą. Apakimas sergant glaukoma neišgydomas, nes liga pažeidžia regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles.

Rizikos veiksniai:

  • cukrinis diabetas,
  • trumparegystė,
  • migrena,
  • arterinio kraujospūdžio svyravimai,
  • paveldimumas.

Manoma, kad Lietuvoje yra apie 32 tūkst. sergančiųjų glaukoma. Ankstyva ligos diagnostika yra sunki, nes nėra diagnostinių kriterijų, padedančių nustatyti ligą iki glaukomos sukeliamų regos nervo pakitimų. Tik reguliariai tikrinantis akis ir lyginant pokyčių dinamiką glaukomą galima diagnozuoti  jos pradžioje. Ligai progresuojant, diagnostika lengvėja, bet oftalmologinė pagalba neretai būna pavėluota.

Padidėjęs akispūdis yra viena pagrindinių glaukomos priežasčių. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro (V. Grybo g. 32 A, Vilnius) specialistai š. m. kovo 12 d. nuo 9 iki 16 val. nemokamai  tikrins akių spaudimą. Kviečiame visus, neabejingus savo sveikatai, o ypač asmenis, vyresnius nei 40 m. ir turinčius šeimoje sergančiųjų glaukoma, atvykti pasitikrinti akispūdį.

Tel. pasiteirauti:  (8 5) 233 3000,  (8 698) 00 000.

Informacija parengta remiantis tinklalapio www.glaukoma.lt medžiaga

Dalintis