Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2015 11 16

Pasaulinės diabeto dienos išvakarėse per 140 žmonių Hila pasitikrino gliukozės kiekį kraujyje

2015 11 16

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras Pasaulinę diabeto dieną pasitiko tradicija tapusiu nemokamu gliukozės kiekio kraujyje patikrinimu. Per tris akcijos dienas Centre nemokamai gliukozės kiekį kraujyje pasitikrino per 140 žmonių, kurių amžius svyruoja nuo 20 iki 80 metų.

Diabeto mokyklos įkūrėja ilgametė Centro slaugytoja ir akcijos organizatorė Juzefa Uleckienė džiaugiasi: „Kasmet žmonių sąmoningumas tik auga, sulaukiama nemažai jaunuolių, kurie, žinodami, kad artimieji serga cukriniu diabetu, rūpinasi savo sveikata ir stebi gliukozės kiekį kraujyje.“

Atlikus tyrimus, buvo pastebėta, kad cukriniu diabetu serga vis daugiau žmonių. Taip pat net ketvirtadalis dalyvavusiųjų akcijoje turi artimųjų, kurie serga šia liga, todėl tikimybė, kad jie taip pat susirgs, išauga iki 80 procentų. Paveldimumas – viena galimų diabeto išsivystymo priežasčių.

J. Uleckienė pataria: „Norint užkirsti kelią cukriniam diabetui ar jo progresavimui, didžiausią dėmesį turime skirti diabeto prevencijai – savalaikiams tyrimams, subalansuotai mitybai ir fiziniam aktyvumui.“

Akcijos metu buvo dalinami diabeto dienynai, kurie taip pat padeda stebėti ir kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Dalyviai ir jų artimieji buvo kviečiami atvykti į Diabeto mokyklą, kurioje galima išmokti pačiam kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir susirgus diabetu išvengti komplikacijų.

Cukrinis diabetas – lėtinė, nepagydoma liga, tačiau ją galima kontroliuoti, todėl svarbu laiku ateiti pasitikrinti. Gliukozės kiekio kraujyje tyrimą turėtų atlikti kiekvienas, o ypač tie, kurių artimieji serga šia liga, turintys antsvorio, aukštą kraujospūdį, vyresni nei 40 metų.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.