Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2014 11 14

Pasaulinės diabeto dienos proga centre ištirta per 100 pacientų

2014 11 14

Kaip ir kiekvienais metais, lapkričio 14-ąją, Pasaulinę diabeto dieną, Medicinos diagnostikos ir gydymos centras paminėjo pakviesdami savo pacientus nemokamai išsitirti gliukozės kiekį kraujyje. Tai vienas pagrindinių rodiklių nustatant cukrinį diabetą.

Padidėjęs gliukozės kiekis (daugiau kaip 6 mmol/l nevalgius) kraujyje nustatytas 9-iems iš 110-ies atėjusiųjų išsitirti. Šeši iš jų jau serga cukriniu diabetu. 

„Pažymėtina, kad sergantieji diabetu neturi ir nepildo diabeto dienyno, nežino ir nestebi savo gliukozės kiekio kraujyje bei angliavandenių vienetų, o tai reiškia, jog negali tinkamai kontroliuoti savo ligos ir užkirsti kelią jos komplikacijoms ateityje“, – pažymėjo centro Diabeto mokyklos įkūrėja ir puoselėtoja, slaugytoja diabetologė Juzefa Uleckienė.

Suvokti tinkamos diabeto kontrolės svarbą yra pagrindinis gydytojų ir sergančiųjų diabetu uždavinys. Svarbu ne tik išmokti teisingai nustatyti gliukozės kiekį kraujyje, bet ir apskaičiuoti suvartotą angliavandenių kiekį, išmokti tinkamai maitintis. Sveikos mitybos svarbą šiemet akcentuoja ir Pasaulinė sveikatos organizacija, savo šūkiu pasirinkusi –  „Sveika mityba prasideda nuo pusryčių“.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre veikiančioje Diabeto mokykloje visi norintieji gali gauti išsamią informaciją apie diabetą ir jo kontrolę ir gyventi su šia liga visavertį gyvenimą.

Teiraukitės tel. (8 5) 233 3000

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.