2013 03 18

Penktadaliui pasitikrinusiųjų – reali glaukomos grėsmė

2013 03 18

Š.m. kovo 12-ąją, Pasaulinės glaukomos dienos proga, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro specialistai nemokamai patikrino akių spaudimą visiems norintiems.

Akiu tyrimas

Akcija sulaukė didelio susidomėjimo. Iš 68 atvykusiųjų 20 proc. buvo nustatytas padidėjęs akispūdis ir pateiktos specialistų rekomendacijos. Vienam 50-mečiui nustatytas „glaukomos priepuolis“ - spaudimas daugiau nei 2 kartus viršijo leistina normą, nors jokių simptomų vyriškis nejautė. Padidėjęs akispūdis yra viena pagrindinių glaukomos priežasčių.

Manoma, kad Lietuvoje yra apie 32 tūkst. sergančiųjų glaukoma. Ankstyva ligos diagnostika yra sunki, nes nėra diagnostinių kriterijų, padedančių nustatyti ligą iki glaukomos sukeliamų regos nervo pakitimų. Tik reguliariai tikrinantis akis ir lyginant pokyčių dinamiką glaukomą galima diagnozuoti jos pradžioje. Ligai progresuojant, diagnostika lengvėja, bet oftalmologinė pagalba neretai būna pavėluota.

Lėtinė akių liga - glaukoma ypatinga tuo, kad pradžioje nesukelia jokių nepatogumų, o nediagnozuota ir negydoma lemia apakimą. Apakimas sergant glaukoma neišgydomas, nes liga pažeidžia regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles.

Nuo 40 metų būtina kartą per metus profilaktiškai pasimatuoti akispūdį.

Susirgti glaukoma labiau rizikuoja žmonės: sergantys cukriniu diabetu, migrena, trumparegiai, turintys arterinio kraujospūdžio svyravimus ir paveldimumo riziką.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.