Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2012 09 18

Projektas „Kam to reikia?!”: galimybė susipažinti su kineziterapeuto darbu

2012 09 18

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras dalyvauja profesinės savanorystės projekte „Kam to reikia?!“. Tai ilgalaikis projektas, kurio tikslas – skatinant profesinę savanorystę mokyklose, didinti mokinių motyvaciją mokytis. Projektas „Kam to reikia?!“ padeda mokykloms susitikti su įvairių sričių profesionalais, dalintis žiniomis ir kartu kurti praktines pamokas mokiniams.

Image not found

Centro kineziterapeutė Agnė Bagdonaitė parengė ir pristatė projektą „Sveiko judesio diena“.
„Šiuo projektu siekėme mokiniams suteikti žinių apie kineziterapiją, galimybes įgyti kineziterapeuto profesiją, supažindinti su darbo specifika“, – sako A. Bagdonaitė.

 

Galimybė apsilankyti centre ir susipažinti su kineziterapeuto darbu iš arčiau ypač sudomino keturias Vilniaus rajono Marijampolio vidurinės mokyklos dvyliktokės. Artimiausiuose merginų planuose – kineziterapijos studijos Vilniaus universiteto Medicinos fakultete.

Be to, moksleivės sužinojo, kaip taisyklingai dirbti su treniruokliais, kokioms raumenų grupėms lavinti jie yra skirti, kaip paruošti treniruoklį individualiam darbui. Tai buvo ne tik teorinė, bet ir praktinė pažintis, padėjusi geriau suvokti fizinių pratimų svarbą žmogaus sveikatai. Kineziterapeutė A. Bagdonaitė parengė „Paaugliui skirtą individualią kineziterapijos programą“, kuri padeda sustiprinti nugaros, pečių linijos, krūtinės, pilvo, kojų raumenų grupes. Moksleivės išmoko atlikti šį gydomosios mankštos pratimų kompleksą, kurį galės taikyti namų sąlygomis ir pamokyti savo bendramokslius.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapijos specialistė A. Bagdonaitė džiaugėsi galimybe pristatyti savo specialybę ateities kartai, parodyti, koks tai darbas, ir tikisi, kad šis kartu praleistas laikas tik sustiprins moksleivių apsisprendimą prisidėti prie tų, kurie padeda žmonėms ir gydo juos fiziniais pratimais bei judesiais.

Kam to reikia?
Dalintis