Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2016 01 28

R. Mameniškienė: „Svarbu kalbėti ir šviesti visuomenę apie epilepsiją“

2016 01 28

Prie Medicinos diagnostikos ir gydymo centro neurologų komandos prisijungė medicinos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto docentė Rūta Mameniškienė. Gydytoja konsultuoja neurologinių ligų klausimais. Specializuojasi diagnozuojant ir gydant epilepsiją ir miego sutrikimus.

Epilepsija – neurologinė liga, kuriai būdingi pasikartojantys epilepsijos priepuoliai. Jų tipų (rūšių) yra labai daug. Pagal simptomus suskaičiuotume daugiau kaip 40 rūšių. Vienų epilepsijos priepuolių metu sąmonė nesutrinka, kitų – sutrinka. Sąmonė beveik visada sutrinka patiriant išplitusius (viso kūno) traukulius, tačiau ne visada sąmonei sutrikus ligonis nukrinta ir prasideda traukuliai. Kai kurių priepuolių metu žmogus gali trumpam tarsi atitrūkti nuo aplinkos, atrodyti lyg užsisvajojęs.

Mameniskiene Ruta Neurologas

R. Mameniškienė pabrėžia: „Svarbu kalbėti apie epilepsiją, kad visuomenė nebijotų sergančiųjų ja, mokėtų suteikti pirmąją pagalbą. Svarbu, kad darbdavys, išgirdęs žodį „epilepsija“, prieš pateikdamas ieškančiam darbo žmogui neigiamą atsakymą pasidomėtų priepuolio tipu ir dažnumu.“ Gydytojos teigimu, epilepsija efektyviai gydoma vaistais, kuriuos paskiria gydytojas neurologas. Yra ir kitų gydymo būdų – operacinis gydymas, gydymas dietomis, smegenų stimuliacija ir kt. Svarbu tiksliai diagnozuoti ligą.

Sergantieji epilepsija gali pagerinti gyvenimo kokybę laikydamiesi režimo – laiku eidami gulti, laiku keldamiesi, nepervargdami, nevartodami alkoholio, nebadaudami, vartodami vaistus taip, kaip paskyrė gydytojas.

R. Mameniškienė gydytojo neurologo specialybę įgijo 1997 m.  Dirba Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose gydytoja neurologe, eina Epilepsijos centro vadovės pareigas. Gydytoja nuolat gilina žinias profesinio tobulinimosi kursuose. Stažavosi Austrijoje, Danijoje, Izraelyje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Estijoje, Vokietijoje. Taip pat R. Mameniškienė analizuoja galvos skausmų, nuotaikos, kognityvinių ir miego sutrikimų priežastis, domisi elektroencefalografiniais ir ultragarsiniais galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimais.

Gydytoja yra aktyvi mokslinių, profesinių ir visuomeninių organizacijų narė. Ji yra Lietuvos epileptologijos draugijos prezidentė, Lietuvos neurologų asociacijos ir Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungos „Epilė“ valdybos narė. R. Mameniškienė priklauso  Lietuvos insulto, Pasaulio neurologų asociacijoms ir Klinikinių neurofiziologų ir neurosonologų draugijai. Taip pat gydytoja organizuoja Baltijos jūros šalių vasaros epilepsijos mokyklas, skaito paskaitas ir rengia mokslines-praktines konferencijas.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.