2016 04 14

Šeimos ir vidaus ligų gydytojams pristatyti širdies ir kraujagyslių ligų nustatymo ypatumai bei gydymo naujovės

2016 04 14 1

Nuotrauka: Centro archyvas

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija kartu su Medicinos diagnostikos ir gydymo centru š. m. balandžio 13 ir 14 d. organizuoja nemokamus seminarus šeimos ir vidaus ligų gydytojams temomis „Kardiologinių ligų diagnozavimo ir gydymo ypatumai šeimos gydytojo praktikoje“ ir „Kardiologinių ligonių gydymo naujovės“. Pagal išankstinę registraciją į seminarus užsiregistravo 54 dalyviai, šeimos ir vidaus ligų gydytojai iš Vilniaus, Širvintų, Zarasų ir kitų Lietuvos miestų. Pranešimus dalyviams skaitys 6 pranešėjai, žinomi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos ir Centro gydytojai kardiologai, sporto medicinos gydytojas.

Seminarų tikslas – atnaujinti šeimos ir vidaus ligų gydytojų teorines žinias, susijusias su kardiologinių ligų atpažinimu, nustatymu, skubia pagalba, gydymu, kardiologinių ligonių gydymo naujovėmis ir profilaktinėmis programomis.

Balandžio 13 d. seminare „Kardiologinių ligų diagnozavimo ir gydymo ypatumai šeimos gydytojo praktikoje“ daugiausia dėmesio bus skiriama širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai ir gydymui. Prof. P. Šerpytis, Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentas, VUL Santariškių klinikų gydytojas kardiologas, teigia, kad „širdies ir kraujagyslių ligos yra glaudžiai susijusios su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba, rūkymu, per mažu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu. Tačiau žmonės nelinkę netinkamos gyvensenos laikyti viena iš svarbiausių širdies ligų priežasčių, todėl gydytojai turėtų daugiau kalbėti apie prevencijos priemones ir profilaktines programas“.

Profesorius seminare pristatys insulto prevencijos priemones gydant pacientus, sergančius su vožtuvų liga nesusijusiu prieširdžių virpėjimu. Taip pat Medicinos diagnostikos ir gydymo centro ir  VUL Santariškių klinikų gydytoja kardiologė Greta Radauskaitė kalbės apie pacientų, priklausančių širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, prevencijos programą. Nemedikamentiniais ligų gydymo metodais pasidalins Centro sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus.

Balandžio 14 d. seminaro „Kardiologinių ligonių gydymo naujovės“ pagrindinės temos – širdies ir kraujagyslių ligų gydymo naujovės. Gydytojai ne tik atnaujins teorines žinias, susijusias su kardiologinių ligų atpažinimu, nustatymu, skubia pagalba, bet ir susipažins su taikomais naujais gydymo metodais ir praktikomis.

Centro kardiologė Vilma Matelytė, turinti ilgametę patirtį dirbant Jungtinės Karalystės ligoninėse, šeimos ir vidaus ligų gydytojus supažindins su arterinės hipertenzijos gydymo naujovėmis. VUL Santariškių klinikų gydytoja kardiologė med. dr. Vytė Valerija Maneikienė kalbės apie širdies nepakankamumo naujus gydymo būdus ir jų ypatumus. Prof. P. Šerpytis užbaigs seminarą pranešimu apie ūmius koronarinius sindromus, jų gydymą antitrombocitine terapija.

Seminarų programa suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija.

Mokymų pabaigoje dalyviai kartu su pranešėjais dalyvaus bendroje diskusijoje, pasidalins gydytojo praktika taikant aptartus būdus ir naujoves.

Seminarų dalyviams išduodami 4 val. kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.