Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

2015 04 15

Sportuojančiųjų sveikatą patikrino Hila specialistai

2015 04 15

Vakar, balandžio 14 d., viename didžiausių sveikatingumo klubų „Impuls“ Kareivių g. įvyko „Sveikatometro“ renginys. Tai jau antrasis „SEB gyvybės draudimo“ ir „Impuls“ inicijuotas renginys, prie kurio prisijungė ir Medicinos diagnostikos ir gydymo centras.

Visą balandį didžiuosiuose miestuose vykstančių renginių metu gydytojai nemokamai konsultuos gyventojus, dalinsis informacija apie kritines ligas ir jų prevencijos bei ankstyvosios diagnostikos svarbą. Finansų ekspertai konsultuoja apie santaupų būtinumą.

Vakar visi norintieji sporto klube „Impuls“ galėjo atlikti  kūno sudėties analizės ir gliukozės kiekio kraujyje tyrimus, pasimatuoti spaudimą, pasikonsultuoti su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytoju Kęstučiu Linkumi.

Per 70–čiai tyrimus atlikusių lankytojų dažniausia nustatyta problema – antsvoris, keletui žmonių – padidėjęs kraujospūdis ir gliukozės kiekis kraujyje. „Visiems sportuojantiems, o ypač turintiems sveikatos problemų, reikėtų atminti, jog tik tinkamai parinktas fizinis krūvis veikia kaip vaistai. Todėl kiekvienam sportuojančiam rekomenduoju pasitarti su gydytoju, koks turi būti fizinio krūvio dažnumas, intensyvumas, trukmė, kokia sporto šaka Jums tinkamiausia, kad nepakenktumėte sau“, – atkreipė dėmesį Kęstutis Linkus.

Į sporto medicinos gydytoją kreipkitės, jei fizinio krūvio metu ar po jo jaučiate skausmą, širdies perplakimus, didelį nuovargį, jei planuojate neįprastą fizinį krūvį (pvz., ruošiatės vykti į žygį, dalyvauti sporto renginyje), norite pasitarti dėl sporto programos.

Renginio dalyviams medikai negailėjo patarimų, kaip sureguliuoti mitybą, sportinį režimą. Komentavo kūno sudėties analizės tyrimą, kuris, be įprastų – kūno svorio, ūgio duomenų, nustato riebalų, baltymų, mineralų, skysčių kiekį organizme, kiekvienos rankos ir kojos, liemens raumenų masę ir daug kitų, reikšmingų gydytojams sudarant individualius gydymo planus ir stebint gydymo eigą.  

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras – viena didžiausių privačių sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje, jau 20 metų besirūpinanti savo pacientų sveikata. Kasmet centrą aplanko 64 000 pacientų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių. Čia dirba per 160 vaikų ir suaugusiųjų gydytojų specialistų, atliekami visi reikiami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai, operacijos.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.