Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2021 06 29

Statistika: karščiai sukėlė net kelių rūšių sveikatos sutrikimus

Statistika karsciai

Užplūdę karščiai paveikė ir gyventojų sveikatą. Didžiausia privati gydymo įstaiga Lietuvoje Medicinos diagnostikos ir gydymo centras po karščio bangos sulaukė pacientų antplūdžio.

Įstaigos vidinė statistika rodo, kad karščiai sukėlė net kelių tipų sveikatos sutrikimus.

„Pacientai skundžiasi ne tik tiesiogiai su saule susijusių bėdų, tokių kaip odos bėrimai ar paraudimai. Statistika rodo širdies ligų paūmėjimą, žarnyno sutrikimų ir net peršalimo ligų paūmėjimą“, – sako Deividas Praspaliauskas, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro direktorius.

Širdies sutrikimus provokuoja didelė kaitra ir organizmo prarandami skysčiai. Per karščius dėl natūralios organizmo termoreguliacijos išsiplečia kraujagyslės, sumažėja padažnėja pulsas. Žmonės, ypač vyresnio amžiaus ar turintys antsvorį, skundžiasi silpnumu, kritusiu kraujo spaudimu.

Tokiais atvejais svarbu vartoti daug skysčių, vengti saulėkaitos, o pasijutus blogai – kuo greičiau kreiptis į medikus.

 

Deividas Praspaliauskas

Pasak D.Praspaliausko, išaugo ir skundų dėl sutrikusios žarnyno veiklos. Prie upių ir ežerų atgaivos ieškantys žmonės ten pat ir užkandžiauja, o karštyje produktai linkę daug greičiau gesti.

Be to, skubėdami džiaugtis griliaus patiekalais ne visi žmonės tinkamai iškepa mėsą – dėl to kyla rizika, kad joje liks kenksmingų bakterijų. Tokie pacientai į „Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą“ kreipiasi kreipiasi su viduriavimo simptomais ar pykinimu.

Galiausiai trečiu sveikatos rūpesčiu per karščius tapo peršalimo simptomai. Skubėdami atsigaivinti žmonės jungia automobilių ar patalpų kondicionierius – organizmas tokiais atvejais gali neatlaikyti pernelyg stipraus temperatūros pokyčio.

 „Visų šių problemų galima išvengti – tereikia rūpintis maisto kokybe, neperkaisti saulėje ir vengti pernelyg staigių temperatūros skirtumų. Tada bus galima toliau džiaugtis vasara. Žinoma, sunegalavus svarbu kuo greičiau kreiptis į specialistus“, – atkreipia dėmesį D.Praspaliauskas.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra vienas privačios medicinos pradininkų Lietuvoje, veikiantis jau 25 metus.

Dalintis
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams